Bebeğimin kilosu 😥

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sevgiyavuzd tarafından oluşturulan Bebeğimin kilosu 😥 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,328 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğimin kilosu 😥
Konbuyu başlatan Sevgiyavuzd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevgiyavuzd

Sevgiyavuzd

Kayıtlı Üye
rank
Çevrendekilerin kaç tanesi tıp veya bebek bakımı hakkında okumuş acaba? Çok sinir oluyorum bu burnunu her şeye sokanlara. Benim şahsen bir fikrim yok canım ama madem ki doktorun/hemşiren normal demiş o zaman diğerlerini hiiiç umursama. Daha bu yaşta bebekleri obez yapmak istiyorlar sanırım.
Öyle valla bide sen takmayınca ısrarla moral bozmaya çalışıyorlar.

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar bebeğim cumartesi 3ayını dolduracak.anne sütü ile besleniyor. Geçen hafta kilosunu ölçtük 4850 çıktı hemşireye sorduğumda normal dedi ama etrafımda ki insanlar çok zayıf diyor. Sizce kilosu normal mi kaç kilo olması lazım?
Kaç kilo doğdu peki

Sevgiyavuzd

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba cnm benim kızım 3. Ayında tam 5 kg dı doğum kilosu 3200 dü ilk ay fazla oldu kaybı bende anne sütü ile besliyorum şu an da ayda 700gr alıyo ve doktoru gayet iyi dedi bebeğin çok kilolu yada zayıf olması sağlıklı olmadığı anlamına gelmiyo önemli olan kontrollerde doktorun takibi kimseyi kafana takma doktor sadece kilosuna bakmıyo vücut ölçüleri aranması refleksleri motor gelişimi hepsi önemli
İçim rahatladı ya sağol 🥰haftaya tekrar gidicem bakalım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kaç kilo doğdu peki
2 900 doğdu.

Gebelikte veya bebek doğunca karışan çok olur kuzum doktorun ne dediyse ona uy moralini hiç bozma
İnşallah canım ya şu gelenleri de atlatsam daha da kurşun yesem yıkılmam 😬o derece zorluyorlar

Gebelikte veya bebek doğunca karışan çok olur kuzum doktorun ne dediyse ona uy moralini hiç bozma
İnşallah canım ya şu gelenleri de atlatsam daha da kurşun yesem yıkılmam 😬o derece zorluyorlar
Canım öncelikle bebegin kaç kilo doğmuştu birde sen emziren annesin etrafındaki insanların söylentileri ile kendini üzme sütünü etkiler
Bebeğim 2900 doğdu 5 gün kontrolünde 2 600e düştü ama sonra toparladı.

Canım öncelikle bebegin kaç kilo doğmuştu birde sen emziren annesin etrafındaki insanların söylentileri ile kendini üzme sütünü etkiler
Aman etrafa bakma sen herkez saçma sapan moral bozuyo normal
Hepsi ayrı Bi profesör, 🤦‍♀️

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank

2 900 doğdu.

Yani bence kilosu çok iyi onlara ne bide bebeğinin kilosu onlara dert olmuş anne sütü kadar kıymetli şey yok sen hiç takma o konuşanları

Sevgiyavuzd

Kayıtlı Üye
rank
Aman etrafa bakma sen herkez saçma sapan moral bozuyo normal
Sanırsın kilo başına para alacaklar nasıl saçma bu milletin tepkisi doktorlar kilosu iyi diyorsa bence iyidir sonuçta kilosunda sıkıntı görseler ona göre bir yol çizerlerdi illaki bence milleti hiç takma millet bu zayıf görse zayıf der fazla kilo alsa obez mi edeceksin çocuğu der yani asla olumlu bir yorum yapmazlar sen bebeğini doyurmaya büyütmeye bak bence canım. ALLAH nazarlardan korusun sana bağışlasın yavrunu 🥰🧿🙏
AMİİN. İnşallah canım benim cümlemizin evlatlarını bağışlasın. Çok çpl teşekkür ederim canım ❤️

Yani bence kilosu çok iyi onlara ne bide bebeğinin kilosu onlara dert olmuş anne sütü kadar kıymetli şey yok sen hiç takma o konuşanları
Aynen öyle ya başta sütüm gelmeyince de mama ver diye baskı yaptılar vermedim ısrarla sütümü almasını sağladım. Geçen de görümcem gelmiş gelişmiyor bu git kavanozda olan meyve püresi ver diyor çıldırdum🤦‍♀️çok şükür kocam yanımdaydı o verdi cevaplarını

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank

AMİİN. İnşallah canım benim cümlemizin evlatlarını bağışlasın. Çok çpl teşekkür ederim canım ❤️

Aynen öyle ya başta sütüm gelmeyince de mama ver diye baskı yaptılar vermedim ısrarla sütümü almasını sağladım. Geçen de görümcem gelmiş gelişmiyor bu git kavanozda olan meyve püresi ver diyor çıldırdum🤦‍♀️çok şükür kocam yanımdaydı o verdi cevaplarını
Kavanoz mama mi ay Allah'ım ya sen akıl fikir ver 🤭🤭

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank

2 900 doğdu.

Çok normal cnm benim doğumdan sonra yaklaşık 500 gr kaybı olmuştu senlnde fazla olmuş annenin ödemi fazla ise bebekte de oluyormuş önemli olan şimdi sakın mama verip de bebeğini sütünden mahrum etme zaten 3 ay sonra ek gıda başlar artar kilosu 👼

Sevgiyavuzd

Kayıtlı Üye
rank
Kurban olduğum Rabbim görümceme bol bol versin de😬🥰

Çok normal cnm benim doğumdan sonra yaklaşık 500 gr kaybı olmuştu senlnde fazla olmuş annenin ödemi fazla ise bebekte de oluyormuş önemli olan şimdi sakın mama verip de bebeğini sütünden mahrum etme zaten 3 ay sonra ek gıda başlar artar kilosu 👼
Dimi ya bende öyle düşünüyorum ek gıda da alır, ya zaten eşim de bende minyon tipiz bebişin öyle uzun kalıplı olmasını beklemekte saçma 🤦‍♀️😂

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Selam kızlar bebeğim cumartesi 3ayını dolduracak.anne sütü ile besleniyor. Geçen hafta kilosunu ölçtük 4850 çıktı hemşireye sorduğumda normal dedi ama etrafımda ki insanlar çok zayıf diyor. Sizce kilosu normal mi kaç kilo olması lazım?
Canım benim bebeğime de aynsini diyiorlardı çok küçük çok zayıf bilmem ne.. bende Dr bakti gayet iyi kilosu dedi hic kimse doktordan iyi bilemez değil mi okumuş sonuçta deyip hep milletin ağzını kapattım. Duyma kulak ardı et. Kilosu da iyi maşallah 🧿 sen moralini bozma emzirmeye devam bol bol sütün olsun inşallah 🙏 ne güzel sadece süt veriyorsun.

Ponçik surat

Kayıtlı Üye
rank
Ne bileyim ya başta aldırmadım ama bu ara sürekli söylenince acaba benim bebeğim çok mu zayıf diye düşündüm. Bunu diyenler de bebeklerine mama verdiler. Bende mama vermek istemiyorum 😕🤦‍♀️
Anne sütü kadar sağlıklı hicbirsey yok bebekler için siz kendi sütünüz varsa kesinlikle kendi sütünüzü verin
canınızı etraftan duyduğunuz şeylerle sıkmayın her bebek tombik olmak zorunda değil ki bunun yedirmekle bakımla da çok alakası yok o bebeğin yapısı öyleyse büyük bir ölçüde değiştiremezsiniz zaten Herseyden önce Rabbimden evlatlarımız için sağlıklı olmasını isteyelim etraf zaten çokça konuşuyor

Allaha dua çokça tevekkül ve sabır gerisini rabbim veriyor ❤️😍

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar