Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Hatice6828 tarafından oluşturulan Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,037 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış
Konbuyu başlatan Hatice6828
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Esma nur ktbs

Hatice6828

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba. Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış. Bir tek siliyorlarmış. Bunun için bir bez mi almalı, çarşaf mı almalı. Tavsiyesi olan var mı

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba. Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış. Bir tek siliyorlarmış. Bunun için bir bez mi almalı, çarşaf mı almalı. Tavsiyesi olan var mı
Bazı hastanelerde yıkanıyor bazıları siliyor silmeleri daha iyi bebeğin cildini koruyan doku gitmemiş olur göbek bağı düştükten 24 saat sonra yıkarsın evde zaten pamuk gibi birşeyle ağız çevresini silebilirsin zaten 1 hafta ya yıkamış olursun bebeğini

B

Bbb

Guest
Neye siliyor ama önemli olan orası değil mi? Sezeryan olacak

Bebeğin cildini kapladığı beyaz sıvı aşırı derecede yararlı bir madde olduğu için enfeksiyonlara dışarıdan zarar görmesin diye yıkamamayı tercih ediyor çoğu doktorlar da bu görüşte. Evine geçince güzelce yıkar paklarsın annesi çok pis olmuyorlar merak etme için rahat olsun 😊

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Steril yeşil çarşaflar oluyor onunla siliniyor diye biliyorum ama her hastane farklı kimi özel hastaneler yıkıyor kimi yıkamadan öyle siliyor ve giydiriyor değişiyor yani

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Valla kızlar kusuta bakmayın ama ben yıkanması taraftarıyım ki ilk bebeğimi yıkamadılar ben eve gelir gelmez hem kendim hem bebek ilk iş yıkanmak oldu. Sarılığı artıyo bebeğin yıkanmayınca ablam yıkamadı inatlaştı çocuk yoğun sarılık oldu ben yıkadım hiç bişey olmadı kimden duyduysam yıkamayan hepsinin bebeği sarılık geçirdi o göbek bağı 10 günde ancak düşüyor o da en az tabi yine siz bilirsiniz ama ben bu bebeğimi de eve gelir gelmez yıkıyacam

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar