Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Hatice6828 tarafından oluşturulan Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,039 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış
Konbuyu başlatan Hatice6828
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Esma nur ktbs

Dilem1

Kayıtlı Üye
rank
Valla kızlar kusuta bakmayın ama ben yıkanması taraftarıyım ki ilk bebeğimi yıkamadılar ben eve gelir gelmez hem kendim hem bebek ilk iş yıkanmak oldu. Sarılığı artıyo bebeğin yıkanmayınca ablam yıkamadı inatlaştı çocuk yoğun sarılık oldu ben yıkadım hiç bişey olmadı kimden duyduysam yıkamayan hepsinin bebeği sarılık geçirdi o göbek bağı 10 günde ancak düşüyor o da en az tabi yine siz bilirsiniz ama ben bu bebeğimi de eve gelir gelmez yıkıyacam
Valla kuzu yıkanmadı dıye sarılık olunmaz, göbek bagı kuruyana kadar bebegı yıkamamak da olmaz ben bebegımı 3. Günde hastanede yıkadım 5.günde taburcu olunmadan göbegi düştü. Bol bol emzır ve göbek bagını her bezde kulak çöpüyle etrafını temizle sargı bezı sar kurut.

seçilll

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba. Bebek doğduğunda yıkamıyorlarmış. Bir tek siliyorlarmış. Bunun için bir bez mi almalı, çarşaf mı almalı. Tavsiyesi olan var mı
Bisey almanıza gerek yok bez çarsaf vb gibi şeyler. Sadece yeni doğan takımı alın yeterli. Doğdugu anda giydirmeleri icin. Benim normal doğum olmustu herseyi gordum yıkamadılar gerek de yok zaten mis gibi oluyorlar doğar doğmaz bana gosterdiler sonra kücük lavabo vardı orda hemsireler kendi ellerini ıslayıp sacını yuzunu sildiler giydirdiler hazırlayıp kucagıma vermıslerdı. O an dünyalara bedeldi gözlerimin içine içine bakmıstı oğlusum🥰

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Valla kuzu yıkanmadı dıye sarılık olunmaz, göbek bagı kuruyana kadar bebegı yıkamamak da olmaz ben bebegımı 3. Günde hastanede yıkadım 5.günde taburcu olunmadan göbegi düştü. Bol bol emzır ve göbek bagını her bezde kulak çöpüyle etrafını temizle sargı bezı sar kurut.
Bizim yörede öyle derler canım sarılığı geçirir bol, banyo bol emzirme ne bilim ben ona bağlıyorum tamam üzerindeki koruyucu verniks anne karnında koruyordur ama dünyaya gelince o kan falan çocuğun üzerinde ne kadar da olsa kuruyor ya mikrop üretiyor bence evet haklısın yıkanan bebeğin göbeği de erken düşüyor

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Benim oglan kakasıyla dogdu canım doktor yıkamayacan gobegı dusune kadar dedi sarılık da olmadı mis gibi de kokuyordu 😄 6 gun dustu yıkadık

Ozlem kzlrmk

Kayıtlı Üye
rank
Valla kızlar kusuta bakmayın ama ben yıkanması taraftarıyım ki ilk bebeğimi yıkamadılar ben eve gelir gelmez hem kendim hem bebek ilk iş yıkanmak oldu. Sarılığı artıyo bebeğin yıkanmayınca ablam yıkamadı inatlaştı çocuk yoğun sarılık oldu ben yıkadım hiç bişey olmadı kimden duyduysam yıkamayan hepsinin bebeği sarılık geçirdi o göbek bağı 10 günde ancak düşüyor o da en az tabi yine siz bilirsiniz ama ben bu bebeğimi de eve gelir gelmez yıkıyacam
Bende yikama taraftariyim cnm ama sarilik olmanin yikamakla alakasi yokki onun ac kalmasiyla alakasi var

Tüm sayfalar yüklendi.