Bebek kusması ve kaka yapma sorunu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneyim mutluyum ❤️😍 tarafından oluşturulan Bebek kusması ve kaka yapma sorunu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,754 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek kusması ve kaka yapma sorunu
Konbuyu başlatan Anneyim mutluyum ❤️😍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk
Kızlar 41 günlük oğlum kakasını yapamıyor 2.3 günde bir oda destekli yapıyor kendisi yapamıyor fitil alarak yapıyor ne yapsam yapamıyor rezene çayı Kimyon içiyorum 3 tane gaz damlası vermiş doktor onları da içiriyorum aynı yapmıyor çok zor yapıyor bide bugün 3 defa kustu normal mi sizce bazen pıhtılı beyaz kusuyor bazende akışkan beyaz kusuyor

Nurcan28

Kayıtlı Üye
rank
Doktora götürdünüzmü? 40 günlük bebeğe de birşeyde veremezler ki fitil i fazla kullanmayın zararlı. Göğsünüze kantoron yağı varsa az birşey sürün emerken yağ yardımıyla bağırsakları yumuşar. İnşallah düzelir ya. Benim bebeğimde gaz sancıları çekiyor halen 2ay biticek nerdeyse.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kızlar 41 günlük oğlum kakasını yapamıyor 2.3 günde bir oda destekli yapıyor kendisi yapamıyor fitil alarak yapıyor ne yapsam yapamıyor rezene çayı Kimyon içiyorum 3 tane gaz damlası vermiş doktor onları da içiriyorum aynı yapmıyor çok zor yapıyor bide bugün 3 defa kustu normal mi sizce bazen pıhtılı beyaz kusuyor bazende akışkan beyaz kusuy

Kızlar 41 günlük oğlum kakasını yapamıyor 2.3 günde bir oda destekli yapıyor kendisi yapamıyor fitil alarak yapıyor ne yapsam yapamıyor rezene çayı Kimyon içiyorum 3 tane gaz damlası vermiş doktor onları da içiriyorum aynı yapmıyor çok zor yapıyor bide bugün 3 defa kustu normal mi sizce bazen pıhtılı beyaz kusuyor bazende akışkan beyaz kusuyor
Agiz dolusumu kusuyor bebeğiniz yoksa gaz cıkardikca az az gelen kusmamı?

Doktora götürdünüzmü? 40 günlük bebeğe de birşeyde veremezler ki fitil i fazla kullanmayın zararlı. Göğsünüze kantoron yağı varsa az birşey sürün emerken yağ yardımıyla bağırsakları yumuşar. İnşallah düzelir ya. Benim bebeğimde gaz sancıları çekiyor halen 2ay biticek nerdeyse.

Agiz dolusumu kusuyor bebeğiniz yoksa gaz cıkardikca az az gelen kusmamı?
Kantaron yağı yok zeytinyağı var ağız dolusu kustu 2 defa bir defa da tükürür gibi kustu

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bebeklerin ilk 3 ay kusması normal canım benim kızım 7. Ayın içinde hala daha kusuyor az az bazen fazla besledikten sonra en az 15 dk dik durmasi lazım gazının çıkarılıp yediğin midesine oturması için. Bir de midesini üşüttüğünde de fazla kusabiliyolar.Kakası içinde zeytinyağını temizleme pamuğuna döküp poposuna yerleştir bezini kapat bir daha ki bez değişimine kadar kalsın sonra yenisini koy birde öyle dene canım inşallah faydası olur bebişine.

Gökçe Gökçek 🤰

Kayıtlı Üye
rank
Kakasını yapamadığı için kusuyor benim kızımda 2 yaşında hala kaka yapamıyor

G

Gül🌸

Guest
Mrb lar mutlaka cocuk cerrahisini gitmenizi oneririm cocuk dr una degil cocuk cerrahisi ağız dolusu kusmaları varsa kakasini yapamadigi icin bagirsaklarinda sorun olabilir gitmeye fırsatınız olursa durumu bana yazarsanız daha ayrintili konusuruz gecmis olsun inslalah

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Kuşum zeytin yaqi warsa 2 ila 3 qunde 1 çay kaşıqı wer kakasina iyi qelir oqlumda yapmstim. Kusma mewzusuda sen sırtını üsütüyorsan sütünün eksi we soquk oluyo çocuk kusarak dışarı atıyor tamamen senden kaynaklı bak bunuda kızımda deneyimledim kendini sıcak tut nerde yasiyosun bilmiyorum ben sırtımı üsüttüqm zaman kızım kusuyor

Bebeklerin ilk 3 ay kusması normal canım benim kızım 7. Ayın içinde hala daha kusuyor az az bazen fazla besledikten sonra en az 15 dk dik durmasi lazım gazının çıkarılıp yediğin midesine oturması için. Bir de midesini üşüttüğünde de fazla kusabiliyolar.Kakası içinde zeytinyağını temizleme pamuğuna döküp poposuna yerleştir bezini kapat bir daha ki bez değişimine kadar kalsın sonra yenisini koy birde öyle dene canım inşallah faydası olur bebişine.
İlk defa bu kadar fazla kustu ondan tedirgin oldum sürekli kabız oluyor günlerce yapmıyor bazen ağrıdan uyuyamıyor hiç

Kuşum zeytin yaqi warsa 2 ila 3 qunde 1 çay kaşıqı wer kakasina iyi qelir oqlumda yapmstim. Kusma mewzusuda sen sırtını üsütüyorsan sütünün eksi we soquk oluyo çocuk kusarak dışarı atıyor tamamen senden kaynaklı bak bunuda kızımda deneyimledim kendini sıcak tut nerde yasiyosun bilmiyorum ben sırtımı üsüttüqm zaman kızım kusuyor
Vanda yaşıyorum canım evim kaloriferli sıcaktır nasıl üşütmüş olabilirim ki

Mrb lar mutlaka cocuk cerrahisini gitmenizi oneririm cocuk dr una degil cocuk cerrahisi ağız dolusu kusmaları varsa kakasini yapamadigi icin bagirsaklarinda sorun olabilir gitmeye fırsatınız olursa durumu bana yazarsanız daha ayrintili konusuruz gecmis olsun inslalah
2 hafta önce götürdüm Damla verdi doktor ama fayda etmiyor damlalar

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canim geçmiş olsun benim de oğlum gazlı bebekti oda fitil masaj gaz damlası ile anca kaka yapabiliyordu ağlıyor kizariyordu ben cezvede 2kayisi haşlayıp onu suyunu çıkaracak şekilde yapıp kaşıkla veriyordum bende yediklerime dikkat etmeye çalıştım şükür olmadı kusmasina da reflü yatağı aldım

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
İlk defa bu kadar fazla kustu ondan tedirgin oldum sürekli kabız oluyor günlerce yapmıyor bazen ağrıdan uyuyamıyor hiç

2 hafta önce götürdüm Damla verdi doktor ama fayda etmiyor damlalar
Bende erzurum da yasiyorum benimde ewin kaloriferli, yattqnda kalkarken terli olduqunda üsütmüs olabilirsn kuşum

Tüm sayfalar yüklendi.