Bebeklere aşı uygulamasi

• Konbuyu başlatan T.eymen
  • Toplam 65 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde T.eymen tarafından oluşturulan Bebeklere aşı uygulamasi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,139 kez görüntülenmiş, 65 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeklere aşı uygulamasi
Konbuyu başlatan T.eymen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan leylalee
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bende kararsızım aşı yaptırmak konusunda ama korkuyorum da ya hasta olursa diye
Canım ne alaka hasta olsn benim 2 cocuğum ve tüm etrafımdaki bebekler aşılı hiçte birşey olmuyo tam tersi koruyucu birşey aşı ki bizlerde küçükken aşılandık okullarda aşılandık dimi.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yorumları okudum saftirik gibi bende covid aşısı mı diye soruyorum, 🙄🙄🙄 keşke öyle olsaydı ama aşıları yaptırmamak nedir ya bırak devletin aşılarını yaptırmamayı Dr istediği özel aşıları bile yaptırdım o bebeklerin günahına girmeyin ya hasta etmeyin o çocukları bir iki Dr şunu dedi bunu dedi diye diye geldiğiniz nokta çok korkunç gerçekten böyle düşünmeniz çok üzücü bebek için ve burada arkadaşların dediği gibi daha küçük anneler var onların kafasını karıştırıyorsunuz böyle bir karar vermişsiniz zaten neden kafa bulandırıyorsunuz saygı duyulacak bir karar değil benim açımdan bir bebeğin hayatı oyüzden eleştiri yapıyorum
Maddi durumum olsaydı bende yaptırıcaktım canım özel aşıları ama o zaman öyle bir durumum yoktu oğlum rotadan öyle kötü bir hale geldi ki ölücek sandım onu yaşayan bilir Rabbim kimseye yaşatmasn

Son düzenleme:

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bebegime asi yaptırmayı düşünmüyorum benim gibi asi konusunda çekingen olan var mı yurt dışında ve ülkemizde bazı doktorlar aşının otizme sebep olduğunu söylüyor çok araştırdım ve kafam çok karıştı turkiyede çocuk bölümü profoserleri de var aynı şeyi savunan...
Istediğin kadar yaptırmak istemiyorum de canım doğar doğmaz bebeğin topuk kanini alıp ilk aşı si ilk muayenesi oluyor ben ilk oğlum da bütün aşı takvimine uydum ne yazıyorsa yaptırdım geçen gün aile hekimi aradı okulda yapılan aşılar artık aile hekiminde yapılıyor getirirmisiniz dedi 13yasinda tetanoz aşısı yapıldı canım bence ihmal etme çocuk felci tetanoz kaba kulak kızamık kızamıkçık aşıları mutlaka yaptır derim canim çünkü çocuklar ilerde bunları geçiren arkadaş çevresinden bu mikrobu alıyor ama tercih senin tabiki ama bı anne olarak yaptır derim kardeşim bağışıklık sistemini güçlendirir onu korur bence

leylalee

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben şu aşılar hakkında kitap yazan kadını araştırdım ukraynalî bir kadın kendi doktorlarına inanmayıp ukraynalı bir Kadına güvenmeleri gerçekten çok şaşırtıcı.
canim covit asisi yaptirdin mi?

Bu kitapları yazanları takip edeceklerine eskiden geçirilmiş salgın hastalıkları araştırsalar bu düşüncede olmazlardı.
eskiden olan salginlarida suan yasadigimiz salgin pandemisi gibi dusundugum icin gerek duymuyorum... salgini yay ilac uret aşı uret... halk musteri... benim nenem 12 tane dogurmus ne tetanos ne baska ası .. kendi kendine dogurmus masaAllah.. bebekleri de ölmemis aşısizliktan... ben cevremde hic asi yaptirmayip hasta ve ölen cocuk gormedim. kizamik su cicegi vs ... korku pompaliyolar sadece.. annelerde aman cocuguma bi sey olmasin dusuncesiyle yaptiriyolar .. herkes kendi cocugundan sorumlu.

Son düzenleme:

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Canım ne alaka hasta olsn benim 2 cocuğum ve tüm etrafımdaki bebekler aşılı hiçte birşey olmuyo tam tersi koruyucu birşey aşı ki bizlerde küçükken aşılandık okullarda aşılandık dimi.

Maddi durumum olsaydı bende yaptırıcaktım canım özel aşıları ama o zaman öyle bir durumum yoktu oğlum rotadan öyle kötü bir hale geldi ki ölücek sandım onu yaşayan bilir Rabbim kimseye yaşatmasn
Kıyamam kuzum Allah korusun Rabbim birdaha yaşatmasın inşaAllah rota gerçekten çok kötü ve bebekleri çok etkiliyor maalesef inşaAllah sağlık bakanlığı ücretsiz aşılara onuda ekler 🤲

Özlem87

Kayıtlı Üye
rank
Afgan ve Suriyeden gelenlerin eksik aşıları yüzünden toplumda tekrar patlak veren hastalıklarin olduğunu biliyorsundur umarım çocuklar emanet bizlere biliyorsun değil mi iki zibidi prim yapacak diye orda burda yazıp çiziyor sen çoğunluğa uymak yerine iki üç medya maymununa inanıyorsun bizleri bizlerin çocuklarıninda hayatını tehlikeye atıyorsun kendininkini geçtim... Yani bilerek mi açılıyor bu postlar bilmiyorum sürekli bir aşı karşıtı saçma sapan şeyler okuyorum..

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Afgan ve Suriyeden gelenlerin eksik aşıları yüzünden toplumda tekrar patlak veren hastalıklarin olduğunu biliyorsundur umarım çocuklar emanet bizlere biliyorsun değil mi iki zibidi prim yapacak diye orda burda yazıp çiziyor sen çoğunluğa uymak yerine iki üç medya maymununa inanıyorsun bizleri bizlerin çocuklarıninda hayatını tehlikeye atıyorsun kendininkini geçtim... Yani bilerek mi açılıyor bu postlar bilmiyorum sürekli bir aşı karşıtı saçma sapan şeyler okuyorum..
Kesinliklee 👏👏👏

Özlem87

Kayıtlı Üye
rank
Evet tebrik ederim
canim covit asisi yaptirdin mi?

eskiden olan salginlarida suan yasadigimiz salgin pandemisi gibi dusundugum icin gerek duymuyorum... salgini yay ilac uret aşı uret... halk musteri... benim nenem 12 tane dogurmus ne tetanos ne baska ası .. kendi kendine dogurmus masaAllah.. bebekleri de ölmemis aşısizliktan... ben cevremde hic asi yaptirmayip hasta ve ölen cocuk gormedim. kizamik su cicegi vs ... korku pompaliyolar sadece.. annelerde aman cocuguma bi sey olmasin dusuncesiyle yaptiriyolar .. herkes kendi cocugundan sorumlu.
Tek bir örnek için dünya sağlık örgütünün araştırmasıni çöp edelim onlarida bilgilendirelim seninki olmadı kimseye olmaz çok.bilimsel bir yaklaşım..

Nazende

Kayıtlı Üye
rank
Bide
Istediğin kadar yaptırmak istemiyorum de canım doğar doğmaz bebeğin topuk kanini alıp ilk aşı si ilk muayenesi oluyor ben ilk oğlum da bütün aşı takvimine uydum ne yazıyorsa yaptırdım geçen gün aile hekimi aradı okulda yapılan aşılar artık aile hekiminde yapılıyor getirirmisiniz dedi 13yasinda tetanoz aşısı yapıldı canım bence ihmal etme çocuk felci tetanoz kaba kulak kızamık kızamıkçık aşıları mutlaka yaptır derim canim çünkü çocuklar ilerde bunları geçiren arkadaş çevresinden bu mikrobu alıyor ama tercih senin tabiki ama bı anne olarak yaptır derim kardeşim bağışıklık sistemini güçlendirir onu ko

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar