Becerikli annisler

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hertelden kategorisinde azram cankizim tarafından oluşturulan Becerikli annisler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,563 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hertelden
Konu Başlığı Becerikli annisler
Konbuyu başlatan azram cankizim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zümree 👸

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Bu ara yoğurt mayalayamiyorum siz nasıl yapiyonuz sert olması için püf noktası varmı soylerseniz sevinirim
Canım ben anne yöntemiyle mayalardim ya ekşi olurdu yada sulu kalırdı, bende araştırdım YouTube de bir videoya denk geldim ondan sonra sütüm çok güzel mayalaniyor şöyle
Sütü kaynattıktan sonra ılımaya koyuyorum süt fokurdamaya başlayınca kapat hemen ve bir kepçe yardımıyla sütü karıştır ve kepçeyi doldurup yukarıdan aşağıya doğru tencereye tekrar boşalt yani şuan öyle ifade edebiliyorum inşallah anlarsın, bu kaymak tutması için sonra bırak kendi kendine iyice ılısın sonra bir yemek kaşığı yoğurdu yoğurt mayalayacağın kaba aktar üstüne bir tatlı kaşığı soğuk su ve bir çay kaşığı da şeker ekle karıştır sütünü kaymağı bozmadan kaba aktar kaymak tencere dibinde kalsın onu en son üstüne koy, süt iyice mayayla özdeşleşene kadar karıştır sütünü sonra tencere dibinde kalan kaymağı alıp sütün üstüne koy kabın ağzıni kendi kapağıyla kapatma, süzgeç koy ağzına ve ince bir tülbent o süzgecin üstüne at ve kabin sadece etrafını ört üstünü değil geceden mayalarsan sabaha kadar güzel olur ama evin sıcaksa gece kalkıyorsan baktığında mayalanmış sa dolaba kaldir sabah afiyetle yersiniz canım, inşallah açıklayıcı olmuştur şimdiden afiyet olsun ☺️

Tüm sayfalar yüklendi.