Sorum var BETA HCG DÜŞMESİ

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde enisegcr tarafından oluşturulan BETA HCG DÜŞMESİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 334 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı BETA HCG DÜŞMESİ
Konbuyu başlatan enisegcr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asena.ase

enisegcr

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba

adet gecikmesinden 1 hafta sonra beta hcg testi yaptırdım. 18 Mayıs günü beta hcg 80 geldi. 20 mayıs günü tek damla kan gelmesi nedeniyle hasteneye gittim tekrar test verdim beta hcr 18 e düşmüştü. Doktor progesteron verdi. Fakat kanama ağrı sancı vs gibi hiç bir belirti yok. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Merhaba

adet gecikmesinden 1 hafta sonra beta hcg testi yaptırdım. 18 Mayıs günü beta hcg 80 geldi. 20 mayıs günü tek damla kan gelmesi nedeniyle hasteneye gittim tekrar test verdim beta hcr 18 e düşmüştü. Doktor progesteron verdi. Fakat kanama ağrı sancı vs gibi hiç bir belirti yok. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?
Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur.

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba

Ben yaşadım kuzum 2 günde bir test verip test değerlerim düşüyordu ve doktor sağlıklı gebelik olmadığını kendilinden düşüncegini söylemişti ve kendiliginde yavaş yavaş düştü gebelik sonlandı kuzum inslalah sende mucize olur da birden yükselir herşey rabbimin bilicegi iş o tutul derse mucize olur ama nasibinde eğer düşük yapman varsa ne careki öyle olur sen dua ni eksik etme canm

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Benim kimyasal gebeliğim oldu. İlk 2 değerim 2 gün içinde 2 katına yükselip ardında hızla düşüşe geçmişti. Kimyasal da olabilir canım.

Bedia demir

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba

Kimyasal gebelik olabilir benim öyle oldu ilken 20 çıktı sonrda 5 düştü

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
K
Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur.
Katılıyorum 🌼

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar