biberonla mama verdim nefes alamadi yanlis mi yaptim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde BİRGÜL gözde tarafından oluşturulan biberonla mama verdim nefes alamadi yanlis mi yaptim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,652 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı biberonla mama verdim nefes alamadi yanlis mi yaptim
Konbuyu başlatan BİRGÜL gözde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BİRGÜL gözde

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
18 günlük bebeğim var akşamları neredeyse 3 saat uyanık duruyor emziriyorum ama tekrar araniyor sütüm az oluyor biboronla az mama veriyorum doğduğundan beri takviye amaçlı bugünde verdim soluk alamadı kızardı morardı çok korktum rabbim kimseye yaşatmasın genzine kacti yada fazla aldi mamayi ters cevirip sırtına vurduk kendine geldi biz ambulansta aradık çok şükür iyi biseyi yok acaba yanlış.mi yaptım biboranla vererek siz nasıl vermiştiniz yenidogana

18 günlük bebeğim var akşamları neredeyse 3 saat uyanık duruyor emziriyorum ama tekrar araniyor sütüm az oluyor biboronla az mama veriyorum doğduğundan beri takviye amaçlı bugünde verdim soluk alamadı kızardı morardı çok korktum rabbim kimseye yaşatmasın genzine kacti yada fazla aldi mamayi ters cevirip sırtına vurduk kendine geldi biz ambulansta aradık çok şükür iyi biseyi yok acaba yanlış.mi yaptım biboranla vererek siz nasıl vermiştiniz yenidogana
Ben de biberonla vermiştim canım genzine kaçmadı da benim de ilklerde çok kusuyordu ağzından burnundan fışkırıyordu bende çok korkmuştum bağıra bağıra kucağıma bile alamamistim çocuğu annem kucağına alıp kafasını egmisti şimdi kusmuyor çok şükür ama hala geceleri mama içince aradan yarım saat geçmeden hayatta uyumam kusar genzine gider diye ama büyük ihtimal açtıysa hızlı çekmiştir canım tabi senden emince yavaş geliyor biberondan hızlı geliyor bide canım biberon acaba büyük olabilir mi deliği yeni doğan mi aldın biberonu canim

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Bebekler yeni dogduklarinda sık sık emmek isterler bu sütünüzun yetmediği anlamına gelmez zaten mideleri küçük olduğu için acikirlar 3 saatte bir emziriyorsanız sütünüz bayabiyi demektir yeni doğan 2 saatte bir emzirilir bide öyle dene süt artması için humana still tea iç damla varmış kullananlar olmuş onuda kullanabilirsin sütun aktığı sürece emzirmeye çalış

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Yeni doğan bebeklerde normal ilk bir iki.hafta yarim saatte bir emzirirsin sonra 1 saat falan uzak ama daha cok yeni sürekli emzirmen gerek doymuyo diye düşünme yani sürekli emmek.istemesi reflekstende olabilir ac olduğu anlamina gelmiyor her aglamasida ac demek degildir gazi sancisi agrisi falanda olabilir mama verdikce susar bebek zaten sütün emzirdikce çoğalır bunu unutmayın gögüstr süt birikmez birikmesini beklemeyin bebek emdikce gelir sütünüz pes etmeden emzirmeye devam edin biraz zaman sonra çene kası geliştirce daha iyi emek sütünüz çoğalır inşallah Allah yardimciniz olsun :)

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Ben mama değil de kendi sütümü sağıp şırınga ile veriyorum ilk başlarda çay kaşığı ile vermiştim biberon vermedim hiç memeyi unutur diye benimde 33 günlük. Seni emdikten sonra aranması her zaman aç olması değildir canım emzik veriyorum ben doyurduktan sonra o seni emzik olarak da kullanıyor eğer doymadığını düşünüyorsan iki göğsünde emzir

AnneEbru

Kayıtlı Üye
rank
Canim kafasının altına yastık koy cok yüksek olmayan biraz gövdesinden yukarıda dursun kafası, biberonla mama verirken

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Biberonun ucu çok açıksa akış hızı fazla oluyor mama fazla geldiği için tıkanıyorlar ayına göre almalısın canım

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin henüz çok küçük, haliyle midesi de çok küçük bebeklerde tok olsa bile emme refleksi de olduğu için sen doymadığını sanıyor olabilir misin? Mamaya erken başlamışsın ve biberonla🤦🏻‍♀️ bu durum bebeğin biberon rahatlığına ve mamaya alışıp zamanla emmeyi reddetmesine, sebep olur, üstelik biberonla veriyorsun bu da yanlış mama zorunlu hallerde verilir ve çay kaşığı ile vermen daha doğru olur. Bebeğinin tıkanmasının sebebi de kullandığın biberonun ucunun akışkan olması, çok tehlikeli.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bebeğin henüz çok küçük, haliyle midesi de çok küçük bebeklerde tok olsa bile emme refleksi de olduğu için sen doymadığını sanıyor olabilir misin? Mamaya erken başlamışsın ve biberonla🤦🏻‍♀️ bu durum bebeğin biberon rahatlığına ve mamaya alışıp zamanla emmeyi reddetmesine, sebep olur, üstelik biberonla veriyorsun bu da yanlış mama zorunlu hallerde verilir ve çay kaşığı ile vermen daha doğru olur. Bebeğinin tıkanmasının sebebi de kullandığın biberonun ucunun akışkan olması, çok tehlikeli. Ben zaten küçük bebeklere biberon taraftarı değilim de illa kullanıcam diyorsan da yenidoğan bebeklere uygun gaz engelleyici biberon temin etmelisin, başının altina da yastık koy. Birde kendini sütünün olmadığına inandirmissin evet azalmista olabilir cunku bebegine dogdugundan beri mama veriyorsun. mamadan ziyade onceligin kendi sutunu arttirici besinleri tuketmek olsun. Sağlıkla büyüt

Son düzenleme:

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Ben de biberonla vermiştim canım genzine kaçmadı da benim de ilklerde çok kusuyordu ağzından burnundan fışkırıyordu bende çok korkmuştum bağıra bağıra kucağıma bile alamamistim çocuğu annem kucağına alıp kafasını egmisti şimdi kusmuyor çok şükür ama hala geceleri mama içince aradan yarım saat geçmeden hayatta uyumam kusar genzine gider diye ama büyük ihtimal açtıysa hızlı çekmiştir canım tabi senden emince yavaş geliyor biberondan hızlı geliyor bide canım biberon acaba büyük olabilir mi deliği yeni doğan mi aldın biberonu canim
Evet canım yenidoğan aldım bibornla veriyordum ebe bibironla verme yoksa seni almaz dedi memeyi aldı arada biboranla veriyordum simdi kasikla verecem artik

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Cnm bibero la vereceksin tabi sıvı mamayı nasıl verecksinbaska. Meme pozisyonunda yan yatık bası hafif dik kucagında içir. O kendi biberonu agızından cekemez o yüzden bi kac yudum içecek sonra cekeceksin agızından cocugun sonra tekrar vereceksin iki üç yudum içecek tekrar cekeceksin bu sekilde mama bitene kadar devam. Tam dik olmayacak cocuk tam yatıkda değil unutma yan emzirme pozisyon unda içireceksin gecmiş olsun.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cnm bibero la vereceksin tabi sıvı mamayı nasıl verecksinbaska. Meme pozisyonunda yan yatık bası hafif dik kucagında içir. O kendi biberonu agızından cekemez o yüzden bi kac yudum içecek sonra cekeceksin agızından cocugun sonra tekrar vereceksin iki üç yudum içecek tekrar cekeceksin bu sekilde mama bitene kadar devam. Tam dik olmayacak cocuk tam yatıkda değil unutma yan emzirme pozisyon unda içireceksin gecmiş olsun.
Ayrıca biberon aldı meme almaz olayı da bos benim üç cocugumda biberonla içti hep destekleri dogdugu dan beri. Ama beni de emdiler. Sedece sütüm olmadı benm cocuklarda bos memeyi emmedi tabi erken bıraktılat. Şimdiki üç ay bitecek hrm biberon hem meme ijisi bi gidiyo ama benm süt olmuyo misal bu sabah ac kaldı cocuk destek verdim mecbur🤷‍♀️

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar