Bıktık ama kaynana sorunsalı....

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Güneşşş tarafından oluşturulan Bıktık ama kaynana sorunsalı.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,946 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Bıktık ama kaynana sorunsalı....
Konbuyu başlatan Güneşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mâriye

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Sanmam çünkü ben bu bebeği çok bekledim tedaviyle oldu. Hatta hiç gelmeyecek diye çok korktum neler yaşadm hamile kalabilmek için. İğneler ameliyatlar zorlu zamanlardan geçtim. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasn. O nedenle uyku gözümden aksada gözümü kırpmam büyük konuşmak olmasım tabi ama aynı şeyleri yaşamayan anlamaz. Şimdi o kdr acıdan sonra Allahn bana emanet gönderdiğini ben nasıl kaynana eline bırakaym Allah muhtaç bırakmasn ne diyim....
Oyle deme canım olumlu dunyaada yasıyoruz kime ne olur belli olmaz ama bizlere bırsey olsa bakacak onlar bı bebekken degil.bu cocuk buyudu gu zamanda bırsey olsa bakması İcin gondereceksın yada gelip bakacak

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Aynı durumdayiz vallahi canım. Benimki çocuğuma battaniye alacaktım benden önce gitmiş almış almana gerek yok diyor. Bebeğime birkaç eşya aldım bunlari niye aldın ben aldım diyor. Bunların hiçbirini giydirmezsin sen diyor çıldırma derecesine getiriyor beni ama sabrediyorum Allah yardımcımız olsun
Ah kuzum yaaa aynısı tıpatıp aynısı bir an benim kayanana konuşuyo sandım inan. Aynı cümleler aynı hareketler. Öyle sinir oluyorum ki bazen kendimi tanıyamıyorum. Alıp duvara çarpasım geliyor 😬😬😬 başka bir evrene geçiş yapmşlar gibi gören kendi ćocuğu oluyor sanır aptallık ya akıl tutulması yaşıyorlar. İşın kötü yanı ke dileri kafayı yemiş bizide çıldrtmak için ellerinden geleni yapıyorlar... Ne yapmak lazım bilemiyorum....
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Oyle deme canım olumlu dunyaada yasıyoruz kime ne olur belli olmaz ama bizlere bırsey olsa bakacak onlar bı bebekken degil.bu cocuk buyudu gu zamanda bırsey olsa bakması İcin gondereceksın yada gelip bakacak
Büyüdüğünde kişiliği karakteri oturmuş oluyor istediği kadar baksn o zmn 😃 0-6 yaş çok önemli kritik donem. bilinçsiz bir ortamda büyümeleri ilerki hayatını etkiliyor. O nedenle Allah kimseyi annesiz birakmasn çocuk yaşta

Canım bundan bende de var doktora gelmek istemedi ama bebeğimi kendisi büyütmek istiyor mama yese koynunda uyuturmuş ben bakamıyormuşum sezaryen olduğum için tam anne değilmişim o sancıyı acıyı çekmezsem anne olmazmışım kafaya bak kafaya pırıl pırıl neyse çocuk pişik oldu demedigini bırakmadı bakamıyorsun edemiyorsun altını değiştirmek çok mu zor bilmem ne burnu tıkandı annene gittin orda hasta ettin çocuğu annene gitmeyeceksin vs en son sana mı sorucam eşim izin veriyor dicem olmayacak saygıda kusur etmemeye çalışıyorum anneme babama laf ederler nasıl çocuk yetiştirmiş der diye birşey demek istemedim. En son işte konuşuyor bir kulağımdan girip öbüründen çıkıyor dediklerinin çoğunu dinlemiyorum duymuyorum yoksa kaynana çekilecek dert değil 😄
Benimkide kendi büyütmek istiyor. Ben çalışcam o bakcak bunu istiyor. Yok yaaa 🤣🤣🤣

Canım bundan bende de var doktora gelmek istemedi ama bebeğimi kendisi büyütmek istiyor mama yese koynunda uyuturmuş ben bakamıyormuşum sezaryen olduğum için tam anne değilmişim o sancıyı acıyı çekmezsem anne olmazmışım kafaya bak kafaya pırıl pırıl neyse çocuk pişik oldu demedigini bırakmadı bakamıyorsun edemiyorsun altını değiştirmek çok mu zor bilmem ne burnu tıkandı annene gittin orda hasta ettin çocuğu annene gitmeyeceksin vs en son sana mı sorucam eşim izin veriyor dicem olmayacak saygıda kusur etmemeye çalışıyorum anneme babama laf ederler nasıl çocuk yetiştirmiş der diye birşey demek istemedim. En son işte konuşuyor bir kulağımdan girip öbüründen çıkıyor dediklerinin çoğunu dinlemiyorum duymuyorum yoksa kaynana çekilecek dert değil 😄
Benimkide kendi büyütmek istiyor. Ben çalışcam o bakcak bunu istiyor. Yok yaaa 🤣🤣🤣

Son düzenleme:

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle haklsn evet bnde öyle yapmaya çalışıyorum umarım başarılı olurum çünkü ben ne kadar mesefeli olsamda kaynanam beni arkadaşı kankası gibi görüyor sanrm 🤣 keske kafalarmz uysada gerçekten arkdş gibi olsak ama yok alakamz yok yani düşünce anlamnda çok farklıyız... Ben daha çok empati kurmasını istiyorum mesela saygı benim için daha önemlidir. Ama kaynanam aklına geleni söyleyen düşünmeden hareket eden biri içi dışı bir fakat patavatsz mesela düşünce denen şey sıfır. İyi niyetlide olsa ben bu şekilde samimi olamıyorum işte
Acikcasi cok rahatsizsan gorusmek zorunda bile degilsin.. sen kendi yuvanla mukellefsin.. herhangi bir sorunlari varsada sana dogrudan gelmemelerini talep et.. bir derdiniz varsa eşimle gorusun de..cek cizgini cizginin disinda kalsinlar.. eşinde birsey soylerse tavir ve davranislarindan rahatsiz oldugunu bu sekilde devam ederse tatsizlik cikmasini istemedigini dile getirirsin..

ASİL 'İN Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Takip edenler bilir beni kaynanaya ses çıkarmayıp içi içini yiyenlerdenim 🙈 buraya yazıyorum bende napaym.... Baştan söyliyim kaynanagilleri haklı bulanlar hiç okumasın bile. Çünkü ancak hassas düşünenler beni anlar.
Dün kaynanmlgile gittik eşimle akşam yemeğine sonra çay faslı fln derken benim kaynana eşime dönüp sordu birdaha ki ultrasyon ne zmn benide götür dedi. Bende ordaym ama bana hiç bakmıyor direk oğluyla muhattap😀 zaten oğlu onun için dünya üzerindeki bir melek akıllara zarar yani o kdr büyütüyor gözünde. Allah akıl versin neyse... sonra ben tabi istemiyorum gelmesini ne gerek var allah aşkına haksz mıyım... eşimle göz göze geldik şöyle bi baktım yok almazlar coronodan dolayı bişeyler uydurdu. Çünkü eşimle bunun mevzusu olmustu ben esime demistim ki annen gelmek isticek gör bak o da yok canm koca kadın niye gelsin demisti isterse corono fln bisey derim demisti ama inanmamştı bana. İyi oldu en azndan abartmadğmı anladı. Annesi kırmakta istemiyor biyandan isteklerinin ve gereksiz heyecanınında farknda annesinin... ama bu durum beni doğumdan sonrası için şmdiden endişelendiriyor. Aşırı sahiplencek torununu bana bilmişlik taslıcak elimden almak isteyecek bebeği adım soyadm kadar eminim. ve bu durum beni çok geriyor şmdiden. Ne yapabilirim fikir verin lütfen güzel anneler?
Benimkide oyle duruyor givi ama.ben firsat vermem asla tamam oda ilgilenir ama ben daha fazla ilgilenmeliyim cunku benim kokuma alissinki beni sevsin oglum eltimin bile oglunu kayinnam buyutmus cocuk anasi babsiyla deilde dedesigille oturup yatior onun kokusundan ayrilmioyr tabi bu eltimin ilgisizlinden kaynakli vurdumdaymizdir kendiside..yok vala ben alistiramam kayinnama zatwb cocumu emzirim yanimda yatirim besigide var zaten o kariyla yattirmam

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Acikcasi cok rahatsizsan gorusmek zorunda bile degilsin.. sen kendi yuvanla mukellefsin.. herhangi bir sorunlari varsada sana dogrudan gelmemelerini talep et.. bir derdiniz varsa eşimle gorusun de..cek cizgini cizginin disinda kalsinlar.. eşinde birsey soylerse tavir ve davranislarindan rahatsiz oldugunu bu sekilde devam ederse tatsizlik cikmasini istemedigini dile getirirsin..
Gerekmediği sürece görüşmüyorum. Çizgimi çekmede sorun yaşıyorum işte eşimle aram bozulir diye ama anlamsz bir korku onunda farkndayım. Tatszlk çkmasın diye diye en fazla yapabildiğim az görüşmek şimdilik

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Gerekmediği sürece görüşmüyorum. Çizgimi çekmede sorun yaşıyorum işte eşimle aram bozulir diye ama anlamsz bir korku onunda farkndayım. Tatszlk çkmasın diye diye en fazla yapabildiğim az görüşmek şimdilik
Anlayabiliyorum.. bende esimi cok seviyorum ve uzulmesini istemiyorum.. ama baktim o uzulmesin derken olaylar giderek tatsizlasmaya basladi ve oturup acik acik konustum onunla konustuktan sonra oda bana yardimci olmaya basladi anlayisla karsiladi isimi dahada kolaylastirdi.. bu sekilde hatta esinden bile yardim alabilirsin..

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Anlayabiliyorum.. bende esimi cok seviyorum ve uzulmesini istemiyorum.. ama baktim o uzulmesin derken olaylar giderek tatsizlasmaya basladi ve oturup acik acik konustum onunla konustuktan sonra oda bana yardimci olmaya basladi anlayisla karsiladi isimi dahada kolaylastirdi.. bu sekilde hatta esinden bile yardim alabilirsin..
Evet haklısın en güzeli konuşabilmek. Bikaç kez konusmayı denedim ama sonu tartşmaya varıyor sakin konusamıyoruz bu konuda annesini savununca bende sinirleniyorum ve konusamıyoruz. Ama sakince ciddi ciddi oturup konusmak lazm doğru

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Evet haklısın en güzeli konuşabilmek. Bikaç kez konusmayı denedim ama sonu tartşmaya varıyor sakin konusamıyoruz bu konuda annesini savununca bende sinirleniyorum ve konusamıyoruz. Ama sakince ciddi ciddi oturup konusmak lazm doğru
Aynen .. konusurken kendinden bahsediyormus gibi dusunme o zaman duygularin devreye giriyor.. sevdigin bir arkadasin veya kuzeninmis gibi dusun , duygularini konusurken anın dışında birak.. bende olaylarin tatsizlasmasini istemiyorum seni uzmekten korkuyorum cok seviyorum falan de hatta.. yumuşak yumuşak yaklaş :) senin annen ile baslarsan cumleye eyvah o zaman :) erkeklere de kiymetlidir malum anneleri sonra davul zurna az gelsin kavga gitsin kavga :)usul usul yaklas hemen parcalama :)

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Takip edenler bilir beni kaynanaya ses çıkarmayıp içi içini yiyenlerdenim 🙈 buraya yazıyorum bende napaym.... Baştan söyliyim kaynanagilleri haklı bulanlar hiç okumasın bile. Çünkü ancak hassas düşünenler beni anlar.
Dün kaynanmlgile gittik eşimle akşam yemeğine sonra çay faslı fln derken benim kaynana eşime dönüp sordu birdaha ki ultrasyon ne zmn benide götür dedi. Bende ordaym ama bana hiç bakmıyor direk oğluyla muhattap😀 zaten oğlu onun için dünya üzerindeki bir melek akıllara zarar yani o kdr büyütüyor gözünde. Allah akıl versin neyse... sonra ben tabi istemiyorum gelmesini ne gerek var allah aşkına haksz mıyım... eşimle göz göze geldik şöyle bi baktım yok almazlar coronodan dolayı bişeyler uydurdu. Çünkü eşimle bunun mevzusu olmustu ben esime demistim ki annen gelmek isticek gör bak o da yok canm koca kadın niye gelsin demisti isterse corono fln bisey derim demisti ama inanmamştı bana. İyi oldu en azndan abartmadğmı anladı. Annesi kırmakta istemiyor biyandan isteklerinin ve gereksiz heyecanınında farknda annesinin... ama bu durum beni doğumdan sonrası için şmdiden endişelendiriyor. Aşırı sahiplencek torununu bana bilmişlik taslıcak elimden almak isteyecek bebeği adım soyadm kadar eminim. ve bu durum beni çok geriyor şmdiden. Ne yapabilirim fikir verin lütfen güzel anneler?
Güneş canım yanlış anlama ama belki de merak ediyor hiç ultrason cihazında görmedi belki bı Bebek bı de böyle düşün ama sana bişey diyim mi bebim ilk bebekte babam gelmisti aradan 13yil geçti neden geldi bilmiyorum ama çok duygulanmisti ilk torun bizim kilerin eşimin taraf kalabalık bende utanmıştım babam gelince inşallah düşündüğün gibi olmaz benimde kaynanam doğumdan sonra gelmişti 3.gun bebeğe kundak yapmıştı o kadar ağlıyordu ki bebek kolunu çıkarmaya çalışıyordu bende eşime söyledim annene söyle yapmasın bebek kolunu çıkarmaya çalışınca kıracak gibi baktım söylemiyor kendim açtım ben ip askılı gecelik giyinmisim patik kalın çorap bana laf yapıyordu bune hal ayıp tır ayıp bende böyle rahatım kanamadan dolayı eşofman giyine motorun dedim ooo bu gelinle işimiz var sen çok çekersin dedi eşime bombayı koydu gitti o gidince lohusa depresyon u geçirdim İnan eşimle aram bozuldu korkutuyordu beni lohusa kadın a 3harfliler musallat olur bebeğini kaçırır diye diye psikolojimi bozdu yilan

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar