Bu kadarda sorumsuzluk olmaz

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde kbrazhra tarafından oluşturulan Bu kadarda sorumsuzluk olmaz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,183 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bu kadarda sorumsuzluk olmaz
Konbuyu başlatan kbrazhra
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Esrakgfyh

kbrazhra

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun, feritin halk dilinde demir eksikligidir buna bağlı olarak da kansızlık meydana geliyor. Öncelikle kendinizi sıkı bir beslenme programı yapın neler yemeniz gereki nelerden uzak durmanız gerekir bunları çok iyi öğrenin vücuttan demiri uzaklaştıracak herşeyi bir süre çıkarın hayatınızdan mesela çay,kafein gibi içeceklerin tüketimini sinirlandirin. Et, meyve ve tahıl tüketin bol bol. Mesela yeşil mercimek çok güçlüdür bu açıdan bir de C vitamini takviyesi de alabilirsiniz.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sağol cnm yani hem demir hemde kansızlık oluyor ikisi birbirine bağlı anladığım kadarıyla

T

Tuğçe Çelik

Guest
Bir aydır aşırı rahatsızım ellerim kollarım felçli gibi uyuşuk kaşığı zor tutup yemek zor yerken doktorların normal demesi normal karşılaması bunalttı dün gidip kan vermeye karar verdim doktora şikayetlerimi belirttim bana magnezyum eksikliğinden dedi hayır hocam değil diyorum ısrarla magnezyumdan dedi bnde kan değerlerime baktırmak istiyorum insan kendi vücudunu bilmez mi ddeim ısrarım üzerine kanım alındı bugün sonuçlar için gittiğimde baska bir aile hekimi vardı kan değerlerin çok düşük feritinin 4 e düşmüş dedi ilaç yazdı tabi bn şimdiye kadar onların yazdığı vegaferon ilacı kullanıyordum fayda etmemiş doğuma bir ay var eğer o zamana kadar normale dönmezse damardan kan vericekler doğumda dedi bnm tabi gözüm döndü çünkü doğumda ki doktorada söyledim o da umursamadı ne önerirsiniz arkadaşlar ilaç tek başına yetmez biliyorum bir iki artış tek olur olsada
Çekirdekli siyah kuru üzüm çok kan yapıyor bunu da denemelisin canım

kbrazhra

Kayıtlı Üye
rank
E

Esrakgfyh

Guest
Peki feritin kansızlık mı yoksa demir eksikliği mi oluyor doktorum kansızlık diyo eltim ise demir ve yanlışlık olmalı 4 olsaydı sna yatış yapardılar nasıl yatırmadılar nasıl ayakta duruyorsun dedi zaten zoraki duruyorum dayanıyorum napayım bn yapamasam kim yapacak
Demir eksikliğinin bağlı kansızlık bu.benjm ferrtinim de 1 di yatış vermesi ilaç versi demir ilacı ferrosanol

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar