Bugün kontrole gittim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve. tarafından oluşturulan Bugün kontrole gittim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,993 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bugün kontrole gittim
Konbuyu başlatan Merve.
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve.

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah 33e göre kilosu iyiymiş canım dahada almıştır şimdi, şeker yoksa sıkıntı olmaz o zaman. Erken doğum riski sebebi ne peki canım?
Suyumun fazla olması erken doguma sebep oluyormus 🙁 malesef sebebi belli degil. Annemdede boyle olurmus. Domtora dedim genetik bir durum o zaman yaoacak birsey yok dedi. Gozetim altinda ilerleyecek doguma kadar dedi. Hangi test yapıldıysa temiz çıktı artik yapcak bisey kalmadı🤷‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

36 hafta yi nerdeyse devirmişsin ciğerleri tamamen gelişmiştir şimdi sadece kilo alır. Bunda aynı durumu yaşamazsın muhtemelen. Sağlıkla kavus evladına inşallah.
Amin cnm insallah ya valla sırf o yüzden agrilari cekmeye devam ediyorjm evde 😖 doktor dün yatış verecekti ama hastane ortaminda cok stres oluyorum ve kasilmamda Sancim da artiyo. 2 gün daha dayansa sonrasini dusunmem daha. Esim gelsin siye bekliyorum

Selvi can

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar günlerdir yasadigim agri sanci ve kasilmalarin sonunda bugun doktora gittim. Nts de sancim hafif çıktı. Alttanmuayene edildi ama acilmam hic yokmuş. Suyum fazlaligindan agrim hic bitmiyo tabi. Doktorda durumu bildigi icin yatış verecekti ben istemedim. Çünki pandemi nedeniyle cok guvenemiyorum hastane ortamina. Dogum sancimi evde cekmek istedim. Doktorda hak verdi bana. Cuma gunune kadar agrilar siddetlenmezse cuma gunu sabah 8 30 da tekrar kontrole çağırdı. Sunu sanci ile dogurturuz son duruma bakariz dedi.
Suni sancı alma derim ama tabi ki Dr daha iyi bilir sancini çek evde hastanede çok umursamıyor kimse

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Suyumun fazla olması erken doguma sebep oluyormus 🙁 malesef sebebi belli degil. Annemdede boyle olurmus. Domtora dedim genetik bir durum o zaman yaoacak birsey yok dedi. Gozetim altinda ilerleyecek doguma kadar dedi. Hangi test yapıldıysa temiz çıktı artik yapcak bisey kalmadı🤷‍♀️

Amin cnm insallah ya valla sırf o yüzden agrilari cekmeye devam ediyorjm evde 😖 doktor dün yatış verecekti ama hastane ortaminda cok stres oluyorum ve kasilmamda Sancim da artiyo. 2 gün daha dayansa sonrasini dusunmem daha. Esim gelsin siye bekliyorum
Anladım canım testler temiz en azından kilosu da iyi 36 olmayı bekler en azından inşallah. Hastanede psikolojik olarak etkileniyor insan baskı altında gibi hissediyor haklısın o konuda sağlıkla alırsın kucağına inşallah canım bi sorun yaşamazsınız inşallah 🙏🙏

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Suni sancı alma derim ama tabi ki Dr daha iyi bilir sancini çek evde hastanede çok umursamıyor kimse
Aynen ya o yüzden evde cekiyom agrimi. Yatmadim hastaneye. Dedigin gibi hastanede cok umursamiyolar. Dogacak cocugu bekletiyolar oyle icinde. Aman ıkınma biz diyene kadar tut kendini felan diye baskı yapiyo ebeler. Sırf masa dolu diye dogum yaptirtmiyolar. Yatakta dogurtmamak icin ugrasiyolar

Anladım canım testler temiz en azından kilosu da iyi 36 olmayı bekler en azından inşallah. Hastanede psikolojik olarak etkileniyor insan baskı altında gibi hissediyor haklısın o konuda sağlıkla alırsın kucağına inşallah canım bi sorun yaşamazsınız inşallah 🙏🙏
Amin cnm insallah ya valla son 1 günüm kaldi 36 demesine 😫 ama agri cekmekten de öyle yoruldum ki anlatamam

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Aynen ya o yüzden evde cekiyom agrimi. Yatmadim hastaneye. Dedigin gibi hastanede cok umursamiyolar. Dogacak cocugu bekletiyolar oyle icinde. Aman ıkınma biz diyene kadar tut kendini felan diye baskı yapiyo ebeler. Sırf masa dolu diye dogum yaptirtmiyolar. Yatakta dogurtmamak icin ugrasiyolar

Amin cnm insallah ya valla son 1 günüm kaldi 36 demesine 😫 ama agri cekmekten de öyle yoruldum ki anlatamam
Haklısın canım da az daha dayan artık miniği kucağına alınca hepsi geçecek merak etme 🥰

Zeynepesma

Kayıtlı Üye
rank
Bende seker yok cnm bütün testlerim temiz çıktı. Genetik birşey diger gebeliklerimde de bu durumu yasadim. En son 33 haftalikken doktor kilosunu soylemisti 2.800 demisti. Suan 35+6 haftayim. En kotu ihtimalile 3 kilo dogar diye tahmin ediyorum. Ama hayirlsii bakalim
Bence muhakkak başka doktora daha danışın, ben de son haftalarda hep sancilandim,suyum fazlaydı öyle beklemek çok zor gerçekten günler geçmiyor ama biraz daha sabredin , daha çok erken..

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Bence muhakkak başka doktora daha danışın, ben de son haftalarda hep sancilandim,suyum fazlaydı öyle beklemek çok zor gerçekten günler geçmiyor ama biraz daha sabredin , daha çok erken..
4 5 doktora gittim hepsinde ayni sonuç. Zaten ben ne kadar istesem de biyerden sonra sancilar ve agrilar durmuyo ve durum riskli olmaya basliyo. Durum böyle olunca da mecbur dogurtuyolar

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar