Burun küçüklüğü

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yıldız 41 tarafından oluşturulan Burun küçüklüğü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,356 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Burun küçüklüğü
Konbuyu başlatan Yıldız 41
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aselaras

Aysu çelik

Kayıtlı Üye
rank
Benimde down sendromu 197/1 çıktı 3lü taramada ama ayrıntılı da hiç bi sıkıntı görmedi amniyosentezi de kabul etmedim 2li taramam da temiz çıkmıştı sonuç olarak herkese aynı şeyi mi söylüyorlar her görülen sıkıntı down sendromuna mı işaret ediyo
Genel olarak bir sıkıntı görmedim dedi ama öyle demesi beni korkuttu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Genel olarak bir sıkıntı görmedim dedi ama öyle demesi beni korkuttu
Ya bide 21+2 ye göre 412 gram dedi normal mi

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba güzel anne ve anne adayları. Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var. Dün 23+5 olmuştuk ve detaylı USG cekimimiz vardı. Çekimde herşey normal çok şükür. Fakat usg doktoru burun yapısı biraz küçük down sendromu taraması için amniyons sıvısı alalım isterseniz dedi. Tabi biz istemedik. Tarama testlerimde normal çıkmıştı bı olumsuzluk yoktu. İşte sonucu Dr uma gösterdim derken down sendromu olabilir demiş niye araştırmayı kabul etmediniz dedi. Oysaki usg çeken hekim herşeyi normal sadece burnu biraz küçük okadar demişti. İnsan ister istemez kafaya takiyo basım agridi inanın. Başına böyle bir şey gelen varmı?
Canım illa down sendromu olacak diye bişey yok yapısal olarak küçük olabilir. Amniyosentez yaptırmayarak iyi yapmışsın bence bebeğini hiç o riske atma. Down sendromu tek başına burun ile falan anlaşılmaz ense kalınlığı vs gibi farklı şeylerde ortaya çıkardı şimdiye kadar. Sen içini ferah tut canım iyi düşün iyi olsun İnşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına 🙏

Tüm sayfalar yüklendi.