Burun küçüklüğü

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yıldız 41 tarafından oluşturulan Burun küçüklüğü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,357 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Burun küçüklüğü
Konbuyu başlatan Yıldız 41
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aselaras

Mələk

Kayıtlı Üye
rank
Benim de ikili testim iyi çıktı fakat 21 haftada ayrıntılı ultrasonda ense kalınlığı 6.5 çıktı down sendromu ihtimali olduğunu amniyosentez yapılması gerektiğini söylediler.Baska bir profa gittim o da ense kalınlığını yüksek gördü ama bebeği aldırmak istemediğini söyleyince test yapmaya gerek yok bence %95 ihtimalle sağlıklı olabilir dedi.cunku diğer organlar da bir sorun yoktu.Suan 37 haftaya giriş yaptık sizinle aynı durumdayım inşal

Benim de ikili testim iyi çıktı fakat 21 haftada ayrıntılı ultrasonda ense kalınlığı 6.5 çıktı down sendromu ihtimali olduğunu amniyosentez yapılması gerektiğini söylediler.Baska bir profa gittim o da ense kalınlığını yüksek gördü ama bebeği aldırmak istemediğini söyleyince test yapmaya gerek yok bence %95 ihtimalle sağlıklı olabilir dedi.cunku diğer organlar da bir sorun yoktu.Suan 37 haftaya giriş yaptık sizinle aynı durumdayım inşallah sağlıkla gelir bebeğimiz.
Sayılı günleriniz kalmış hadi inşALLAH sağlıcakla gelsin bebeğiniz dualarımız yavrularımızı korusun..🙏Drlar genellikle down sendromu riskinde ultrason müayinesinde bir problem gördüklerinde karşılığında başka bir problem ararlar eğer ki görülen problem tekse ve karşılığı yoksaa çokda büyük bir risk yoktur demekdir sadece emin olmak için bazı testler önerirler amniyosentez gibi,kendi ve bizim içimizi rahatlatmak için ama gereksiz risk bebek için o yüzden çok ciddi bir problem görülmediyse detaylı ulturasonda böyle testlere gerek yok bence. Sonuçda her şey Yüce RABBİMİN elinde o hakkımızda en hayırlısını nasib eder iniALLAH🙏😊

Yıldız 41

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba benimde bebeğim 21+5 geçen hafta detaylı ultrasona gitdim kalbinde küçük bir parlak nokta var ve burun kemiği çok küçük down sendromu ola bilir dedi Dr.. Yüzde 95 hiç bir problem olmayacaktır ama yüzde 5 down sendromu riski var dedi amniyosentez önerdi onu da ben istemedim bebeğimi gereksiz riske atmanın bir manası yok diğe düşündüm çünki bebeğim ister sağlıklı doğsun isterse sağlıksız her haliyle benim kabulumdür ne olursa olsun yavrumu sevmekden ve onu koruyup kollamakdan asla vazgeçmem.. 9 yıl yolunu beklediğim yavrumdan nasıl vazgeçe bilirim ki,? dedim Dra..Her saniyem dua etmekle geçiyor ALLAHIMA yavrum sağlıkla gelsin diğe Bence sizde böyle düşünün ALLAHIN izniyle sağlıcakla alırsınız yavrunuzu kucağınıza sadece dua edin RABBİMİN hikmetinden sorqu sual olunmaz🙏😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende öyle düşünüyorum. Oyuzden sıvı aldırmadım . %1 ihtimal olabilir dedi. Sağlıklı bebek hiçbir sıkıntı görünmüyor sadece burnu biraz küçük dedi. Araştırma amaçlı sıvı alıyoruz dedi. İnsanın içine kurt dusurmekten başka bir şey yapmıyorlar. Sağlıcakla alalım inşallah kuzucuklarimizi kucagimiza

Mələk

Kayıtlı Üye
rank
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende öyle düşünüyorum. Oyuzden sıvı aldırmadım . %1 ihtimal olabilir dedi. Sağlıklı bebek hiçbir sıkıntı görünmüyor sadece burnu biraz küçük dedi. Araştırma amaçlı sıvı alıyoruz dedi. İnsanın içine kurt dusurmekten başka bir şey yapmıyorlar. Sağlıcakla alalım inşallah kuzucuklarimizi kucagimiza
İnşALLAH canım Drlar hep böyle en ufak bir ayrıntıyı bile kaçırmazlar gönlümüzü ferah tutalım bebişlerimiz sağlıkla doğar ALLAHIN izniyle🙏💋

Aysu çelik

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba güzel anne ve anne adayları. Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var. Dün 23+5 olmuştuk ve detaylı USG cekimimiz vardı. Çekimde herşey normal çok şükür. Fakat usg doktoru burun yapısı biraz küçük down sendromu taraması için amniyons sıvısı alalım isterseniz dedi. Tabi biz istemedik. Tarama testlerimde normal çıkmıştı bı olumsuzluk yoktu. İşte sonucu Dr uma gösterdim derken down sendromu olabilir demiş niye araştırmayı kabul etmediniz dedi. Oysaki usg çeken hekim herşeyi normal sadece burnu biraz küçük okadar demişti. İnsan ister istemez kafaya takiyo basım agridi inanın. Başına böyle bir şey gelen varmı?
Bana da bağırsakları parlak dedi bu da down sendromlu bebeklerde görülür dedi . Bende testlerin hiçbirini yaptırmadım ben şuan takmiyorum Allah büyük herşey ondan ( dün gittim )

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bana da bağırsakları parlak dedi bu da down sendromlu bebeklerde görülür dedi . Bende testlerin hiçbirini yaptırmadım ben şuan takmiyorum Allah büyük herşey ondan ( dün gittim )
Benimde down sendromu 197/1 çıktı 3lü taramada ama ayrıntılı da hiç bi sıkıntı görmedi amniyosentezi de kabul etmedim 2li taramam da temiz çıkmıştı sonuç olarak herkese aynı şeyi mi söylüyorlar her görülen sıkıntı down sendromuna mı işaret ediyo

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Benimde down sendromu 197/1 çıktı 3lü taramada ama ayrıntılı da hiç bi sıkıntı görmedi amniyosentezi de kabul etmedim 2li taramam da temiz çıkmıştı sonuç olarak herkese aynı şeyi mi söylüyorlar her görülen sıkıntı down sendromuna mı işaret ediyo
Birşey ezberlemişler herkese diyorlar dün eşime dedim birdaha tarama filan yapmıyacam doktoruma da diyecem psikoloji bozuyorlar valla vın vın etti eşim sus bu bebegi ben taşıyorum ne gerekir ben bilirim Allahım izniyle hiç birşey olmaz bebişlerimize inşallah duam hepimizin üzerinde 🤲🤲🤲

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Birşey ezberlemişler herkese diyorlar dün eşime dedim birdaha tarama filan yapmıyacam doktoruma da diyecem psikoloji bozuyorlar valla vın vın etti eşim sus bu bebegi ben taşıyorum ne gerekir ben bilirim Allahım izniyle hiç birşey olmaz bebişlerimize inşallah duam hepimizin üzerinde 🤲🤲🤲
Öyle ama perinatoloji uzmanı dediki ikili test temizken neden 3lü tarama yaptırdın benim ilk gebeliğim bilmiyorum dedim doktor bunu neye göre istiyo diyo biz önermiyoruz ben nerden bilebilirim ki

Tüm sayfalar yüklendi.