Sorum var Cici bebe

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Adsız anne adayı tarafından oluşturulan Cici bebe başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 592 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Cici bebe
Konbuyu başlatan Adsız anne adayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Adsız anne adayı

Şüküfe

Kayıtlı Üye
rank
Cici bebeyi ne zaman yedirmeye başladınız ben paketli ürün diye vermek istemiyorum aslında babası altı ayına az kaldı verelim diyor kilo alsın diyor anası pek bı laf söz ediyor kızımın kilosuna elti gorumcek de başladı kilo ile ilgili yorum yapmaya neyse birde erkenden süt içiren var mı ben 1yasa kadar verilmediğini biliyorum bilgili hanımlar aydınlatabilir mi
Canım ben bilmiyorum ama sen yine cici bebe al kendin de yersin 🤭

Adsız anne adayı

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum dün bir çocuk doktorunun konuşmasına denk geldim tam olarak senin yazdığın şeylerin aynısını söylüyordu. Çevresel baskı sebebiyle insanlar ek gıdaya hem erken başlıyor ve ne yazık ki birçok anne bebe bisküvisi ile başlıyor dedi doktor.
Sadece kilo alsın amaçlı bakma olaya benimde bebeğim 1 kilo doğdu kilo alsın diye kafayı yemek üzereyim ne protein takviyeleri ne özel mamalar kullandık tahmin edemezsin 3 4 aylıkken yeni doğum bebek gibi görünüyordu maalesef biz annelerdeki kilo takıntısı farkında olmadan çocuğu kötü etkiliyor. Tabi bide her halta 👃🏻 sokan çok bilmişler de var.
Sen olaya bebeğinin gözünden bak düşünsene dünyaya geleli birkaç ay olmuş tanıdığın tek besin anne sütü/mama aylarca tek tip besleniyirsun sonra bı gün içerisinde birsürü içerik olan tanımadığın birşey giriyor vücuduna dilinden bağırsaklarında hepsi bu yabancı cisime uyum sağlamaya sindirmeye çalışıyor bu düşün sencede ufacık bebek için çok fazla yük değil mi.
Kaldı ki günümüzde çoğu bebeğin Alerjisi var önce ayına uygun sebze yoğurt gibi nötr tatlarda 3 gün kuralına uyarak başla sonra ayına uygun meyvelere geç ilk besinleri her zaman 3 gün kuralına ile ver ki alerjik bir etkisi olup olmadığını daha iyi gözlemleme fırsatın olsun. Bebeğin hayvansal gıdalarda alerjisi varsa sırf kilo alsın diye bebeğini mahvedersin Allah korusun sonrasında çok pişman olursun. Ayrıca bebeğinin ilk besini içersinde her türlü katkı maddesi korucu v.b şeyler içeren birşey olmasın.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kuşum Eşinin zamanı bundan en az çeyrek asır öncedir eminim ki ve o zamanlarda hormon gdo gibi şeylerin ne olduğunu sorsan bilmezlerdi aynı zamanda o zamanlar sütü olmayan anneler nişasta ile suyu karıştırıp bebeklerini balon gibi sisiriyorlardı yani ne vitamin ne mineral kalsiyum gibi şeylerden haberleri yoktu onların bildiği tek şey bebe bisküvisi. Günümüz anneleri şuanda araştırmacı bebeği için en iyisini isteyen bunun içinde yeterli araştırmayı yapan gerekli donanıma sahip anneler. Yani aslında çok bilenler onlar değil artık biziz. Çünkü herşey elimizin altında kolay ulaşım var hastahane kere gitmeden bile oturduğumuz yerden doktor tavsiyelerini ögrenebiliyoruz

Bı gerizekalı kaynana daha diyeceğim olmayacak kız ben benimkini bu dünyada 1 tane var sanıyordum seninkide benimkinin ruh ikizi demek ki 😃😃😃😃
Canım ben kilosuna takılıyorum sadece cevremdekiler kilosu ile ilgili yorum yapıyorlar esimde tutturdu yicek diye bende madem yiyecek paketli ürün olmasın diye bakıyorum bakalım ne kadar direncem keçi sütlü olanları varmış bari onu yesin diyorum Allah yardimcim olsun böyle insanlarla yaşamak çok zor anasının kafası çok çok geride cunku

Takilmiyorum yazacağımı takılıyorum yazmisim
Canım ben kilosuna takılıyorum sadece cevremdekiler kilosu ile ilgili yorum yapıyorlar esimde tutturdu yicek diye bende madem yiyecek paketli ürün olmasın diye bakıyorum bakalım ne kadar direncem keçi sütlü olanları varmış bari onu yesin diyorum Allah yardimcim olsun böyle insanlarla yaşamak çok zor anasının kafası çok çok geride cunku

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar