Doğumu başlatan şeyler

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan Doğumu başlatan şeyler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,058 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğumu başlatan şeyler
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan EsKa

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Eşine yanasman zor olucak biraz ama dene. Merdiven cıkmak alt basıncı tetikler açılma yapar. Alaturka tuvalete otur wc de. Yoksa çömelme hareketi yapmaya calıs kendini zorlamadan. Ayakta vakit gecirmeye calıs ev işi yap dikkatlice mesela. Medine hurması ye bebeğe de vitamin verir sana da güç verir.hurmayı sağ elle Tek rakamlarla 1 3 5 7 9 gibi yemek sünnettir uyarsan. Nişan gelmeyebilir suyun gelmeyebilir bunlar normal telaş etme sakın cnm. Sancın olunca saat tut düzenli olarak 10 dk da 3 sancı seklinde giriyorsa ve 50 sn kadar sürüyorsa sancıların her biri al cantanı hastanenin yolunu tut. Gidenw kadar zaten 2 dk ya bir sancıya düşer. Rabnim kolay kurtarsın saglıkla bebeğini kucagına al.
Çok teşekkür ederim hem verdiğin bilgiler hemde güzel dileklerin için bugünden itibaren başlayacağım inşallah Allah razı olsun 🤲🌺
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba bende ilk doğumumda oğlumu 42. Haftada aldım kucağıma hamdolsun suni sancı ile gayet sakin ve doğuma odaklanirsan hersey cok güzel ilerliyo acele etme den yürüyüş yap ve kabehurması ye bol bol rabbim kolay kurtarsın inşallah sağlıkla al kucağına :)
Çok teşekkür ederim size de geçmiş olsun inşallah güzel sağlıklı kolay bir doğum nasip olur hepimize Allah yar ve yardımcımız olsun 🌹

4 Adam 1 Madam (sinem)❤

Kayıtlı Üye
rank
Eşine yanasman zor olucak biraz ama dene. Merdiven cıkmak alt basıncı tetikler açılma yapar. Alaturka tuvalete otur wc de. Yoksa çömelme hareketi yapmaya calıs kendini zorlamadan. Ayakta vakit gecirmeye calıs ev işi yap dikkatlice mesela. Medine hurması ye bebeğe de vitamin verir sana da güç verir.hurmayı sağ elle Tek rakamlarla 1 3 5 7 9 gibi yemek sünnettir uyarsan. Nişan gelmeyebilir suyun gelmeyebilir bunlar normal telaş etme sakın cnm. Sancın olunca saat tut düzenli olarak 10 dk da 3 sancı seklinde giriyorsa ve 50 sn kadar sürüyorsa sancıların her biri al cantanı hastanenin yolunu tut. Gidenw kadar zaten 2 dk ya bir sancıya düşer. Rabnim kolay kurtarsın saglıkla bebeğini kucagına al.
Yazılabilecek herşeyi yazmissin canım.😍😍😍😍❤❤❤❤❤❤❤

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bende ilk doğumumda oğlumu 42. Haftada aldım kucağıma hamdolsun suni sancı ile gayet sakin ve doğuma odaklanirsan hersey cok güzel ilerliyo acele etme den yürüyüş yap ve kabehurması ye bol bol rabbim kolay kurtarsın inşallah sağlıkla al kucağına :)
yürüyüş faydalı olabilir. ben doğum yapmadan bir gün öncesinde uzunca yürüyüş yapmıştım daha 37+1'deydim. doğum belirtim vs. hiç yoktu. ertesi sabah akıntıda kan görünce doktoru aradım muayeneye çağırdı. 3 cm açıklık var, sen bugün doğuracaksın dedi ve o gün normal doğum yapmıştım.

حببتى❤️

Kayıtlı Üye
rank
yürüyüş faydalı olabilir. ben doğum yapmadan bir gün öncesinde uzunca yürüyüş yapmıştım daha 37+1'deydim. doğum belirtim vs. hiç yoktu. ertesi sabah akıntıda kan görünce doktoru aradım muayeneye çağırdı. 3 cm açıklık var, sen bugün doğuracaksın dedi ve o gün normal doğum yapmıştım.
Bebeğin nasıl oldu cnm kuvezde falan kaldimi

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah bende yarın çıkmayı düşünüyorum ya ama kalçam belim karnımın altları falan çok ağrıyor evde bile hareket ettiğimde

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
yavaş yavaş yürüyün. hızlı yürüyemiyoruz zaten, ufak adımlarla bile yürümenin faydası olacağına inanıyorum. ben hamilelik boyunca her gün yürüdüm 30-40 dk.
Bugün başladım bende Ankara çok soğuk o yüzden merdiven inip çıkıyoruz eşimle inşallah faydalı olur 🤲🥰

Tüm sayfalar yüklendi.