Sorum var Doğumu merak ediyorum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yenibebe tarafından oluşturulan Doğumu merak ediyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 416 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğumu merak ediyorum
Konbuyu başlatan Yenibebe
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar kızım 41. Haftaya kadar doğmadığı için 41i doldurunca doktor suni vercem demişti yani ben kendi kendime yattım hastanede bildiğin planlı bi bekleyiş oldu aniden sancım felan olursa süreç nasıl ilerleyecek siz kendi sancınızın geldiğini nasıl anladınız hemen doğuma alındınız mı hastaneye gider gitmez kaç saat içerisinde doğurdunuz merak ediyorum şimdiki bebeğimin 40 haftalık olmasına yaklaşık 1.5 ay var korkuyorum bebişim her an gelir diye 🙇🏻‍♀️🙆🏻‍♀️

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
1 buçuk ay mı hafta mı var benim cuma yatışım oldu öğleden sonra sancım geldi başta adet sancısı gibi başlıyor ama giderek şiddetleniyor belim kopacak gibi olduğunda doğum odasına alındım 3 saat sonra da doğum oldu başka biri vardı odamda o da senin gibi kendi yatmış 40 haftalıktı rahmine fitil mi ne takılmıştı sancı ve açılma sağlıyormuş

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
1 buçuk ay mı hafta mı var benim cuma yatışım oldu öğleden sonra sancım geldi başta adet sancısı gibi başlıyor ama giderek şiddetleniyor belim kopacak gibi olduğunda doğum odasına alındım 3 saat sonra da doğum oldu başka biri vardı odamda o da senin gibi kendi yatmış 40 haftalıktı rahmine fitil mi ne takılmıştı sancı ve açılma sağlıyormuş
33+4üm ama baya bi ağırlaşmış hissediyorum kendimi o yüzden korkuyorum 3 saat sancı çekmek mi off gerçekten doğum olayından çok korkuyorum

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar kızım 41. Haftaya kadar doğmadığı için 41i doldurunca doktor suni vercem demişti yani ben kendi kendime yattım hastanede bildiğin planlı bi bekleyiş oldu aniden sancım felan olursa süreç nasıl ilerleyecek siz kendi sancınızın geldiğini nasıl anladınız hemen doğuma alındınız mı hastaneye gider gitmez kaç saat içerisinde doğurdunuz merak ediyorum şimdiki bebeğimin 40 haftalık olmasına yaklaşık 1.5 ay var korkuyorum bebişim her an gelir diye 🙇🏻‍♀️🙆🏻‍♀️
Benim suyum geldi sancım açılmam olmayınca bebek de kanala girmeyince sezeryana aldılar ama sonrasında sezeryanın suni sancı verdiler rahim toparlansın diyeymiş adet ağrısının biraz daha fazlasıydı kramp giriyor gibiydi

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
33+4üm ama baya bi ağırlaşmış hissediyorum kendimi o yüzden korkuyorum 3 saat sancı çekmek mi off gerçekten doğum olayından çok korkuyorum
Yok canım ne 3 saati öyle olsa katlanılır sancı cuma öğleden sonra hafif başladı cumartesi şiddetlendi pazar sabahı 3 buçukta doğum ettim doğum odasına alındıktan sonra 3 saat sürdü doğum olayı yani bebek doğana kadar 3 saat daha çekmiş oldum ve hiç korkma gerçekten çok güzel bir olay elbette zor olacak senden yeni bir can geliyor dünyaya ama kokusunu alınca her şey o doğum odasında kalıyor 🥰🥰 gerçek ıkınma tekniğini bilmek ve doğuma giren doktor ya da ebenin dediğini dinlemek gerekiyor

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Benim suyum geldi sancım açılmam olmayınca bebek de kanala girmeyince sezeryana aldılar ama sonrasında sezeryanın suni sancı verdiler rahim toparlansın diyeymiş adet ağrısının biraz daha fazlasıydı kramp giriyor gibiydi
O ne saçmalık öyle hem sezaryen hem suni ilk defa duyuyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yok canım ne 3 saati öyle olsa katlanılır sancı cuma öğleden sonra hafif başladı cumartesi şiddetlendi pazar sabahı 3 buçukta doğum ettim doğum odasına alındıktan sonra 3 saat sürdü doğum olayı yani bebek doğana kadar 3 saat daha çekmiş oldum ve hiç korkma gerçekten çok güzel bir olay elbette zor olacak senden yeni bir can geliyor dünyaya ama kokusunu alınca her şey o doğum odasında kalıyor 🥰🥰 gerçek ıkınma tekniğini bilmek ve doğuma giren doktor ya da ebenin dediğini dinlemek gerekiyor
Evet sonuç güzel oluyor ama o süreç düşüncesi bile beni yıpratıyor allahım herkese kolaylık ver

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım bende bunu merak edip doktoruma sormuştum. Hastaneye yetişebilir miyim acaba diye. O da filmlerde ki sancı gelip hemen doğurmuyorsun öyle bişey yok demişti. Doğum sancısı belden kasıklara doğru yayılan belli saat aralıklarıyla yani 30-20-10-5-3 dk da bir gelen adet ağrısının en şiddetli halidir. Böyle bir durum olduğunda sancım düzenli 10-15 dkbbir geldiğinde hastaneye gitmelisin. Bu düzenli sancı açılmayı kolaylaştırıyor. Ebe alttan bakar açıklık yaklaşık 7-8 cm olduğunda dogumhaneye alınırsın ve başlar. Genel olarak merak ettiğin konu böyle ama kişiden kişiye değişir bu durum tabi kimisi 3 5 saate kimi de 10 saatte doğurur. İnşallah sende sağlıkla hayırlısıyla yavruna kavuşursun 🤲🤲❤️

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
O ne saçmalık öyle hem sezaryen hem suni ilk defa duyuyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Evet sonuç güzel oluyor ama o süreç düşüncesi bile beni yıpratıyor allahım herkese kolaylık ver
Aynen her söylediğim öyle diyor.Ben de ilkten ağrı kesici sandım hatta hemşireye dedim bana çok kramp giriyor bu ağrı kesici etki etmiyor diye o da dedi sana suni sancı veriyoruz ondan kramp giriyor kramp kanamayı engelleyecek rahmini toparlayacak

Şəfəq

Kayıtlı Üye
rank
Canım ilk önce sağlıkla kucağına almay nasib olsun. Bende 9. 10saate yakın sancım oldu ara asa suyumda geliyordu sora doğurfum

Tüm sayfalar yüklendi.