Dogumun yaklaştığını nasıl anlarız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Zilan ucar tarafından oluşturulan Dogumun yaklaştığını nasıl anlarız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 683 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Dogumun yaklaştığını nasıl anlarız
Konbuyu başlatan Zilan ucar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizem sonmez

Patimat

Kayıtlı Üye
rank

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Benim dogumuma 4 gün var hangi belirtiler doguma yoneliktir bana yardımcı olurmusunuz lütfen
Sancı olarak belden başlar kasıklara karnına doğru yayılır adet ağrısı gibi giderek şiddetlenir ve düzenlidir yani 30-20-10-5-3 dk bir gelen sancılardır. Vücut olarak hormonların doğuma hazırlandığı için normalden daha enerjik hissedersin bulantı kusma ishal olabilir. Nişan gelebilir bu da kahverengi hafif pembemsi sümüksü bir akıntıdır. Suyun gelebilir istemsizce bardaktan boşalırcasına şeffaf su gibidir bu durumda hiç beklemeden hastaneye gitmelisin bebek enfeksiyona açık hale geliyor. Genel anlamda doğum başlangıcında bu tür belirtiler oluyor. Tabi bu belirtilerin hepsi olacak diye birşey yok herkeste farklılık gösterir canım. İnşallah sağlıkla hayırlısıyla kavuşursunuz 🙏 ayrıntılı yazdım ilk gebelik sanırım

Naziko

Kayıtlı Üye
rank
Nekadar detaylice guzel anlatmissin agzina saglik tatlim😊🥰
Sancı olarak belden başlar kasıklara karnına doğru yayılır adet ağrısı gibi giderek şiddetlenir ve düzenlidir yani 30-20-10-5-3 dk bir gelen sancılardır. Vücut olarak hormonların doğuma hazırlandığı için normalden daha enerjik hissedersin bulantı kusma ishal olabilir. Nişan gelebilir bu da kahverengi hafif pembemsi sümüksü bir akıntıdır. Suyun gelebilir istemsizce bardaktan boşalırcasına şeffaf su gibidir bu durumda hiç beklemeden hastaneye gitmelisin bebek enfeksiyona açık hale geliyor. Genel anlamda doğum başlangıcında bu tür belirtiler oluyor. Tabi bu belirtilerin hepsi olacak diye birşey yok herkeste farklılık gösterir canım. İnşallah sağlıkla hayırlısıyla kavuşursunuz 🙏 ayrıntılı yazdım ilk gebelik sanırım

Zilan ucar

Kayıtlı Üye
rank
Bulantı var ihsal de var akinti var bel ağrısı var sancı var ama fazla değil ilk hamileligim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sağ saglim kucağına almayı nasip etsin rabbim 🤲🙏
Amin 🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sağ saglim kucağına almayı nasip etsin rabbim 🤲🙏
Amin 🥰
Tam kann gibi deyilde nasil desem akinti dogumun belirtisi. Dogumdan bi kac gun once gelir. Amma gelmedende dogum başlaya bilir Allah yardimcin olsun sag salim kucagina alasin canim
Amin inşallah 😇

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar