Sorum var Downsendromu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde nas tarafından oluşturulan Downsendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 637 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Downsendromu
Konbuyu başlatan nas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

nas

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar benim gibi cok kişi olduğunu düşünüyorum.sormak istedim.34yasinda 3.cocgum ve 22haftaligim.ikili taramada riskli gebelik deniyor bakallblrmsnz bnle ayni seyi yasayn varmi acaba ?
Kombine risk 1:272
İkili test >1:50
Yas riski 1:413 denmiş

🔥ATEŞİM🔥

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar benim gibi cok kişi olduğunu düşünüyorum.sormak istedim.34yasinda 3.cocgum ve 22haftaligim.ikili taramada riskli gebelik deniyor bakallblrmsnz bnle ayni seyi yasayn varmi acaba ?
Çok geçmiş olsun cnn ama hiç bi bilgim yok ben pek anlamıyorum bu sonuçlardan doktorun birşey demedi mi cnm

GüLüCüK

Kayıtlı Üye
rank
Benim doktorum yaştan dolayı da yanlış sonuç çıkabileceğini söylemişti canım. Umarım senin de böyle bişeydir.

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-15
Gebeliğinizin 33. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık ananas büyüklüğünde.
İskelet kemiklerinde sertleşme olur ancak kafa kemikleri birleşmez. doğumda kemikler birbirine yaklaşarak alan daraltır ve doğum daha kolay olur. Ödem ve kilo artışına bağlı sinir sıkışması nedeniyle el ayak ve bileklerde karıncalanma ve hissizlik olabilir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 42 cm ağırlıgı 2000 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Teyzem 35 yaşında 6 aylık kızı var canım 3. Çocuğu doktorlar bebek dowm sendromlu aldır testlwr çok yüksek çıkıyor dediler teyzem istemedi ama amniyosentez yaptırdı sonuç ne çıkarsa çıksın doğuracağım dedi . Amniyosentezde bir test normal gelirken diğerin de ufak bir sıkıntı görüldü doktorlar çocuk dowm sendromlu vs demeye devam ettiler. Prenses şuan 6 aylık ve maşallah ı var hiç bie sorunu yok içini rahat tut başka doktorlara git . En önemlisi perinatoloji teyzeme onlar amniyosentezw görw sorun yok dediler ama normal asistan doktorlar demediğini bırakmadı

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Teyzem 35 yaşında 6 aylık kızı var canım 3. Çocuğu doktorlar bebek dowm sendromlu aldır testlwr çok yüksek çıkıyor dediler teyzem istemedi ama amniyosentez yaptırdı sonuç ne çıkarsa çıksın doğuracağım dedi . Amniyosentezde bir test normal gelirken diğerin de ufak bir sıkıntı görüldü doktorlar çocuk dowm sendromlu vs demeye devam ettiler. Prenses şuan 6 aylık ve maşallah ı var hiç bie sorunu yok içini rahat tut başka doktorlara git . En önemlisi perinatoloji teyzeme onlar amniyosentezw görw sorun yok dediler ama normal asistan doktorlar demediğini bırakmadı
Bana da doktorum bu testleri yaparken sonuçlar kesin değil sadece birer oran demişti üstüne basa basa, risk yüksek çıkarsa bile %99 ihtimalde %1 lik bir down sendromlu olmama şansı var dedi hep.Doktorlar analitik düşünüyor, biz duygusal 😊

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Doktorun da vicdanlısı gelsin insanlara özellikle hamilelere 9 ayım full ağlamakla geçti her kontrol

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Doktorun da vicdanlısı gelsin insanlara özellikle hamilelere 9 ayım full ağlamakla geçti her kontrol
Benimde bu kızda yansıtmadım ama hamileliğimi zshir ettiler şimdi deli gbii ordan oraya ordan oraya koşturuyorum bir şey var mı diye kafam allak bullak artık düşün ya genetik doktorundan girdik gelişimsel pediatriyr kadar hala net bir sonuç arıyoruz sonuçların çıkması 1 ay ama zaman asla geçmiyor . Birisi sorun yok diyor diğeri kanda bile belli olmaz diyor gelde danış

Buğlemin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Endişelenme canım içini ferah tut 3 lu test yaptır ben 2 li testi kacirmistim 3 lu test yaptırdım araştırma hastanesinde tertemiz çıktı sonuclar doktora 2 li kaçırmam sorunmu dedim hayır 3 lu tarama da zaten çıkıyor 2 kiler de yanılma payı oluyor demisti yaşım 36 bu arada 2.5 ay önce doğum yaptım bir soun yok şükür sonra doktor değişimi yaptım testlerini yaptınmi dedi yaptirdim dedim detaylı istedi taramalar yanıltıyor dedi detayliya girdim o yüzden içini ferah tut 2 li 3 lu taramalarda çevremde bir sorun yok dediklerini duymadım hiç bence en önemlisi detaylı ve tabiyki Allah'ın takdiri rabbim hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar