Emzirme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Elisa tarafından oluşturulan Emzirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,406 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Emzirme
Konbuyu başlatan Elisa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Eslem

Elisa

Kayıtlı Üye
rank
Mrb anneler

2 gundur dogum etim goguslerimi vermek istiyorum fakat tam veremiyorum ve gogus ucu ayreten goguslerim cok agriyor acaba neden olabilir ? Bebekte tam ememiyor yada bn tam vermeyi bilmiyorum zamanla gecer mi veya nsl sekilde verim

Gurbet

Kayıtlı Üye
rank
Aynı durumu yaşamıştım. Artık kanıyırdu göğüs uçlarım tek çözüm zeytinyağı oldu sende nemlendirmek için sür. Ve sık sık emzir asla pes etme. Düzelir kısa sürede inşallah

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Gogsunu birazcık sık onu ucuna sur yumusasın sonra ver emzırdıkce hem yumusar hemde sutun gelir her emzırmeden once ucuna biraz sutun den sur canım catlamaz hemde

Çilem ak

Kayıtlı Üye
rank
Mrb anneler

2 gundur dogum etim goguslerimi vermek istiyorum fakat tam veremiyorum ve gogus ucu ayreten goguslerim cok agriyor acaba neden olabilir ? Bebekte tam ememiyor yada bn tam vermeyi bilmiyorum zamanla gecer mi veya nsl sekilde verim
Daha çok yeni bebeğinin hem çok uykusu var hem çenesi çabuk yorulur göğsünün ağrısı da süt damarlarinin bosalmamasindan kaynaklanıyor sütünü sağ bebeğini emzirdikten sonra ki boşalsin ki hem yeni süt uretebilsin bünyen he süt torbalarına koy yine kullanırsın dondurucuda 3 ay bekleme süresi var tarih at üstüne sagmazsan eğer sütün kesilir azalır gider canım sık sık emzirmeye çalış

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Mrb anneler

Merhaba, öncelikle memen çok sis veya sert ise önden biraz sagip yumusatip bebeğine o şekilde ver memeni. Bebeğin ağzı küçük memende çok şiş olduğu zaman memeyi tam kavrayamaz meme ucuna asılır bu da memende çatlamaya ağrıya sebep olur. Emzirmeden önce muhakkak memeni yumuşat ve meme etrafındaki halkanın 1/3 kismi muhakkak bebeğin ağzın da olmalı. Bu hem doğru emzirme şekli, hem memen daha az tahriş olur, hemde bebek hava yutmaz gaz problemi de olmaz.allah sabır versin. Meme travmasi çok zor ve uzun sürüyor dikkat et kendine. Bir memen bitmeden diğer memeni emzirme en az 20 dk dursun bebek memede. Allah'a emanetsiniz.

Eslem

Kayıtlı Üye
rank
C
Mrb anneler

2 gundur dogum etim goguslerimi vermek istiyorum fakat tam veremiyorum ve gogus ucu ayreten goguslerim cok agriyor acaba neden olabilir ? Bebekte tam ememiyor yada bn tam vermeyi bilmiyorum zamanla gecer mi veya nsl sekilde
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mrb anneler

Canım doğru şekilde ağzına vermelisin gogus ucundaki kahverngi bolumunu ağzına almali bebek ah çok iyi anlıyorum seni valla bende ilk dogumumda oğlum emene kadar öyle çok ağlıyordum çünkü hepsi tahriş olmustu çok ağrıyordu

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar