Erken Gebelik Belirtileri Gebe oldugunu test yapmadan anlama

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hamilelik Belirtileri kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan Erken Gebelik Belirtileri Gebe oldugunu test yapmadan anlama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 686 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hamilelik Belirtileri
Konu Başlığı Erken Gebelik Belirtileri Gebe oldugunu test yapmadan anlama
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 2 melek annesiyim

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul
Erken Gebelik Belirtileri, Gebe oldugunu test yapmadan anlama
Erken Gebelik Belirtileri
Erken Gebelik Belirtileri Gebe oldugunu test yapmadan anlama.jpg


İster hamile kalmaya çalışıyor olun, ister hali hazırda hamile olduğunuzu düşünüyor olun, sonucu öğrenmeyi beklemek son derece sinir bozucu olabilir! Birçok kadın yumurtlama arasındaki bekleyişi kaldıramaz.

Bununla birlikte, sonuç almak için gerçekten sabırsızsanız, kendinizi dikkatlice izlerseniz vücudunuzun mükemmel bir gösterge olabileceğini bilmek sizi şaşırtabilir!
Bazı kadınlar, gebe kaldıktan sonraki birkaç gün içinde gebelik belirtileri yaşarlar; diğerleri hamileliğin birkaç haftasına kadar hiçbir şey yaşamaz.

Hamile olabileceğinizden şüpheleniyorsanız ve aşağıda belirtilen semptomların bir kısmı veya tamamından muzdaripseniz, en kısa zamanda doktorunuza görünün.
Peki hamileliğin erken belirtileri nelerdir?


Bulantı, kusma

"Sabah Hastalığı" olarak da bilinen bu mide bulantısı ve arkasından kusma durumu, hamileliğinizin farkına bile varmadan hamileliğin çok erken döneminde ortaya çıkabilir.


Geliştirilmiş Koku ve Tat Duyusu
Pek çok kadın günlük kokulara karşı daha duyarlı hale gelir ve çay, kahve ve kızarmış ekmek gibi yaygın gıda maddeleri mide bulantısını tetikleyebilir.


Sık idrara çıkma
Bu, gebeliğin ilk haftasında gerçekleşebilir. Normalden çok daha sık ve hatta geceleri tuvalete koştuğunuzu fark edebilirsiniz.


Göğüslerde hassasiyet
Kadınların gebeliğin çok erken dönemlerinde göğüslerinin ve meme uçlarının büyüdüğünü ve aşırı derecede hassaslaştığını bildirmeleri çok yaygındır.


Yorgunluk
Hamileliğin çok erken dönemlerinde ve ilk üç aylık dönemde kendinizi tamamen bitkin hissedebilirsiniz.


Kaçırılan Adet Dönemi
Çoğu kadın için bu, hamile olduklarının ilk göstergesi olabilir, ancak hamileliğin ilk birkaç haftasında kramp yaşayabilir ve adetinizin her an geleceğini hissedebilirsiniz.
Açıktır ki, herhangi bir kramp ve kanama hafif de olsa doktorunuza bildirilmelidir.Hafif Kanama / Lekelenme
Yumurtlamadan yaklaşık 8-10 gün sonra bazı kadınlar, adet dönemine denk gelen hafif bir kanama yaşarlar.


Baş dönmesi / Bayılma
Hamilelik tat ve koku alma duyusunu etkilediğinden, birçok hamile kadın istemeden yiyeceklerden kaçınır ve öğün atlar. Bu, baş dönmesine ve bayılmaya neden olabilecek düşük kan şekeri seviyelerine neden olur.


Kabızlık
Gelişmekte olan bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri emmek için hamilelik hormonları metabolizmanızı yavaşlatır ve bu da kabızlığa neden olabilir.

Sinirlilik
Vücudunuzda çok sayıda hamilelik hormonu salgılanmasının yanı sıra hastalık ve yorgunlukla başa çıkarken, hamile kadınların hamileliğin erken döneminde kolayca sinirleniyor olması şaşırtıcı değildir.


Mide ekşimesi / Hazımsızlık
Mide ekşimesi ve hazımsızlık genellikle hamileliğin sonraki aşamalarıyla ilişkilendirilse de bazı kadınlarda erken dönemde de ortaya çıkabilir.

Ciltte Değişiklikler
Vücudunuzda dolaşan tüm hamilelik hormonlarının bir sonucu olarak cildinizin lekeler halinde kırıldığını fark edebilirsiniz, ancak bu genellikle ikinci üç aylık dönemde geçer!

Artmış Servikal Mukus
Birçok hamile kadın, normalden daha fazla servikal mukozadan geçtiklerini ve kalın ve beyaz olduğunu fark eder.


Kilo kaybı
Belki de şaşırtıcı bir şekilde hamileliğin ilk üç ayında kilo verebilirsiniz. Ancak çoğu kadının iştah azalması nedeniyle daha sağlıklı beslenmeye çalıştığı, alkolü bıraktığı ve daha az yemek yediği düşünülürse bu tamamen normaldir!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular

Üst