Sorum var Gebelik şekeri insülin

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde GülşahT tarafından oluşturulan Gebelik şekeri insülin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 316 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelik şekeri insülin
Konbuyu başlatan GülşahT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep23

GülşahT

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanımlar, 32 haftalık hamileyim, 2 hafta önce kadın doğum doktorum bebek 3 hafta ilerde gidiyor demişti, oradan diyete başladım her gün kan şekerim olcuyorum, 2 haftadır sabah açlık kan şekerim 106, 103, buna benzer rakamlar bir türlü düşmüyor, yürüyüş yapıyorum, diyetime harfiyen uyuyorum hiç kaçamak dahi yapmıyorum, ama neden böyle anlamıyorum. Dün endokrinoloji doktoruma ölçümleri attım, sabah acliklarin düşük çıkması için düşük doz insülin başlayabiliriz dedi. Bu ayın 10un da kadın doğum Dr da randevum var bebeğin gobusu normale döndüyse insülin kullanmama gerek var mı ki bilmiyorum.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba hanımlar, 32 haftalık hamileyim, 2 hafta önce kadın doğum doktorum bebek 3 hafta ilerde gidiyor demişti, oradan diyete başladım her gün kan şekerim oluyorum, 2 haftadır sabah açlık kan şekerim 106, 103, buna benzer rakamlar bir türlü düşmüyor, yürüyüş yapıyorum, diyetime harfiyen uyuyorum hiç kaçamak dahi yapmıyorum, ama neden böyle anlamıyorum. Dün endokrinoloji doktoruma ölçümleri attım, sabah acliklarin düşük çıkması için düşük doz insülin başlayabiliriz dedi. Bu ayın 10un da kadın doğum Dr da randevum var bebeğin gobusu normale döndüyse insülin kullanmama gerek var mı ki bilmiyorum.
Gebelikte açlık kan şekeri 70 ila 95 arası olmadı gerekiyormuş benim biraz yüksek çıkıyor sadece

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba hanımlar, 32 haftalık hamileyim, 2 hafta önce kadın doğum doktorum bebek 3 hafta ilerde gidiyor demişti, oradan diyete başladım her gün kan şekerim olcuyorum, 2 haftadır sabah açlık kan şekerim 106, 103, buna benzer rakamlar bir türlü düşmüyor, yürüyüş yapıyorum, diyetime harfiyen uyuyorum hiç kaçamak dahi yapmıyorum, ama neden böyle anlamıyorum. Dün endokrinoloji doktoruma ölçümleri attım, sabah acliklarin düşük çıkması için düşük doz insülin başlayabiliriz dedi. Bu ayın 10un da kadın doğum Dr da randevum var bebeğin gobusu normale döndüyse insülin kullanmama gerek var mı ki bilmiyorum.

Gebelikte açlık kan şekeri 70 ila 95 arası olmadı gerekiyormuş benim biraz yüksek çıkıyor sadece
İnşallah düzelir kuzum hayırlı haberlerle

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank

Düşük doz insülin şekerini dengede tutmak için büyük ihtimalle doğumdan sonrasında kesilir açlık sekerin yüksek ama aşırı değil. Hap kullanmak bebeğe zarar verebileceğinden insülin tercih edilir. Aynı zamanda diyetine de dikkat etmen gerekiyor

GülşahT

Kayıtlı Üye
rank
Düşük doz insülin şekerini dengede tutmak için büyük ihtimalle doğumdan sonrasında kesilir açlık sekerin yüksek ama aşırı değil. Hap kullanmak bebeğe zarar verebileceğinden insülin tercih edilir. Aynı zamanda diyetine de dikkat etmen gerekiyor
Öğlen ve akşam açlık şekerim normal 80le 90 arası çıkıyor ama ne hikmettir bilmiyorum sabah açlık şekerim yüksek çıkıyor.

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Öğlen ve akşam açlık şekerim normal 80le 90 arası çıkıyor ama ne hikmettir bilmiyorum sabah açlık şekerim yüksek çıkıyor.
Gece boyunca aç kaldığın için insülin hormonu çok çalışıyor şekeri dengede tutmak için o yüzden sabah aç karnına yüksek çıkıyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar