Sorum var Gebelik zehirlenmesi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde mrymada66 tarafından oluşturulan Gebelik zehirlenmesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 292 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelik zehirlenmesi
Konbuyu başlatan mrymada66
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mervercan

mrymada66

Kayıtlı Üye
rank
İyi akşamlar hanımlar bana doktorum 17ci haftamda 3lu tarama testine gittigim zaman rahime giden damarda daralma var dedi ecoprin basladi tansiyonumu filan sordu yok dedim bildigim kadariyla dedim sonra cok dikkat etmen lazim tansiyonunda olursa yukselirse gebelik zehirlenmesi yasiabilirsin dedi benim bazen 2 3 gun boyunca gecmeyen baş ağrım oluyodu çok sık idrara cikiyorum sizlerde boyle bi durum yasadinizmi acaba benim gibi olup damarda daralma sonrasinda sağlıklı dogumunuz oldumu acaba suan 19+5gunluk hamileyim 23 Kasım a ayrıntılı randevum var doktorum ne diycek bilmiyorum kac gundur kafama takildi bu konu aranizda bilen yasayan varsa cevap verebilirmi lutfen

Ayazmasal

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun cnm gebelik zehirlenmesi gibi durum yasmadim ama hamilelikte sık baş ağrısı ve idrara çıkma çok normal şeyler cnm
İyi akşamlar hanımlar bana doktorum 17ci haftamda 3lu tarama testine gittigim zaman rahime giden damarda daralma var dedi ecoprin basladi tansiyonumu filan sordu yok dedim bildigim kadariyla dedim sonra cok dikkat etmen lazim tansiyonunda olursa yukselirse gebelik zehirlenmesi yasiabilirsin dedi benim bazen 2 3 gun boyunca gecmeyen baş ağrım oluyodu çok sık idrara cikiyorum sizlerde boyle bi durum yasadinizmi acaba benim gibi olup damarda daralma sonrasinda sağlıklı dogumunuz oldumu acaba suan 19+5gunluk hamileyim 23 Kasım a ayrıntılı randevum var doktorum ne diycek bilmiyorum kac gundur kafama takildi bu konu aranizda bilen yasayan varsa cevap verebilirmi lutfen

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Yani bende daralma yok ama baş ağrısı ve sık idrara çıkma var ilk oğlumda da vardı. Şuna ki bebeğimde de aynı şeyleri yaşıyorum. Ki bai ağrısı artan östrojen hormonu yüzünden gayet normal bir şey. İdrar da bebek idrar torbasına baslı yaptığı için normal

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Bendede idrarda protein kaçağı olarak gebelik zehirlenmesinden şüphelenildi. Sürekli tansiyon takibi yapıldı her gün tansiyona bakılması gerekiyor. Düşük tansiyon önemli değil ama tansiyonunun çıkmaması lazım. Tansiyon çıkınca baş ağrısı, sürekli idrar isteği yapar. Kendine tansiyon cihazı alman gerekiyor. Tuz tüketme ve çokça su iç doktorunun verdiği ilacı düzenli kullan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ayrıca kullandığın ilaç pıhtı önleyici kan sulandırıcı damarda daralma var diye vermiştir büyük ihtimalle onu asla aksatma tansiyon yükselirse pıhtı atar çünkü. Canını sıkmaya gerek yok ama dikkatli olman gerekecek

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar