Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan Gebelikte Muz Yemenin Faydaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 603 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Gebelikte Muz Yemenin Faydaları
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İki prenses annesiyim🥰🥰

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
518
Konum
İstanbul
Gebelikte Muz Yemenin Faydaları,muzun gebelikte faydaları,gebelikte muzun faydaları nelerdir,hamilelikte muzun faydaları,hamilelikte muz yemek,hamileyken muz yemek
Muzun Gebelikte Faydaları Nelerdir
Sağlıklı bebegin dünyaya gelmesi annenin gebelikte sağlıklı beslenmektesinde büyük rol oynuyor. Peki gebelikte muzun faydaları nedir? Hamileyken muz yenir mi?
Son zamanlarda ülkemizde yerli muz üretimin artmasıyla kolay ulaşılabilir hale gelen muzun gebelikte ne gibi faydaları var o konulara değinecegiz.

gebeliktemuz yemenin faydaları nelerdir.jpeg

1.Muz Gebelikte Kabızlığa iyi gelir
Gebelikte değişen ve artan hormonlar sebebiyle kabızlık gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Muzun içerisindeki lifli yapı sayesinde sindirim sistemini destekleyip kabızlıgı önlemektedir.
2.Muz Gebelikte Bulantıyı Azaltır
Gebeligin ilk 3 ayı bulantının en çok görüldüğü aydır. Gebe anneler bu dönemde muz tüketerek bulantıyı azaltmasına fayda ettigini söylemektedir.
3. Muz Gebelikte Kalsiyum Kaynağıdır.
Gebelik döneminde kalsiyum ihtiyacı artmaktadır. Bebeğin gelişimi için günlük yeteri kadar kalsiyum alınması gerekmektedir. Muz içerisindeki vitaminler ile kalsiyum kaynagıdır.
4. Muz Gebelikte Folik Asit Kaynağıdır.
Gebelik döneminde bebeğin omurga , beyin ve sinir gelişimi için folik asit takviyesi şarttır. Bu nedenle folik asit içeren besinler tüketmesi son derece önemlidir. Muz gebelikte folik asit kaynagı olarak önemli besinlerdendir.
5. Muz Gebelikte Enerji Verir.
Muz içerisinde bir çok doğal şeker içermektedir. Son trimester döneminde anneye bolca enerji vermektedir. (Gebelik şekeri olan anneler doktorunuza danışınız)
6. Muz Gebelikte C vitamini Kaynağıdır.
Muz içerisindeki C vitamini sayesinde bağışıklıgı düzenler vücut direncinin artmasına yardımcı olur.
7. Muz Gebelikte B vitamini kaynağıdır.
Muz içerisindeki B vitamini sayesinde sinir hücrelerinin gelişmesine yardımcı olur.
8. Muz Gebelikte Sindirim sistemini Destekler
Gebelikte muz tüketimi bebeğin büyüdükçe rahme baskı yapmasından dolayı mide yanması , sindirme zorlugu gibi sorunların hafiflemesine yardımcı olur.

Her annenin gebelik dönemi farklıdır. Doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular


Üst