Sorum var Hastane cantasinda ne olmali

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde zumrutMirzememmedova tarafından oluşturulan Hastane cantasinda ne olmali başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 388 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastane cantasinda ne olmali
Konbuyu başlatan zumrutMirzememmedova
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Selam kizlar hastaneye giderken cantada neler olmali.sezeryan olucam..
Kendin için ise
İki tane pijama takımı
4 5 tane alt çamaşır ve sütyen ya da emzirme sütyeni yelek al serinse olduğun yer çorap terlik yüz havlusu hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafetler alabilirsin kağıt havlu koy canım çantaya kirliler için renkli bir poşet ya da bez çanta ıslak mendil hasta bezi
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

• Zıbın
  • Tulum
  • Eldiven
  • Şapka
  • Islak mendil
  • Bebek bezi ve bez değiştirme örtüsü
  • Çorap
  • Battaniye
  • Yelek
  • Pişik kremi
Bebek hastane çantası malzemeleri arasında bebeğin doğumdan hemen sonra giyeceği giysiler çantada bulunan eşyaların en önemlileri arasında yer alıyor. Bebeklerin üşümemesi için özel olarak üretilmiş parçaların, yıkanmış ve ütülenmiş şekilde çantaya yerleştirilmesi büyük kolaylık sağlıyor. Bebek çantası içinde olması gerekenler arasında yer alan ürünlerden en az 2 veya 3 adet yedek temin etmek, hastanede kalacağınız süre boyunca size yardımcı olabilir. Yumuşak dokulu ağız bezi de bebek doğum çantası listesi hazırlanırken eklenebilecek ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Bebek hastane çantasında olması gerekenlerin önem ve kullanım sırasına göre gruplandırılması ve bu şekilde çantanın içine yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.

Tamamen annenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan diğer doğum çantasında ise emzirme sütyeni, süt pompası, iç çamaşırı, havlu, kişisel bakım ürünleri, pijama, göğüs pedi, çorap, terlik ve emzirme örtüsü bulunabilir. Doğum sonrasında olmazsa olmazlar arasında yer alan bu ürünlere kendi kişisel tercihleriniz doğrultusunda başka parçalar da ekleyebilirsiniz. Doğumun stresi hesaba katıldığında sizi mutlu eden eşyaların yanınızda bulunması olumlu bir hava yaratabilir. Bu nedenle bebek doğum çantası listesi hazırlarken kendiniz için de bir bölüm oluşturmak oldukça önemlidir.

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Kendin için ise
İki tane pijama takımı
4 5 tane alt çamaşır ve sütyen ya da emzirme sütyeni yelek al serinse olduğun yer çorap terlik yüz havlusu hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafetler alabilirsin kağıt havlu koy canım çantaya kirliler için renkli bir poşet ya da bez çanta ıslak mendil hasta bezi

• Zıbın
  • Tulum
  • Eldiven
  • Şapka
  • Islak mendil
  • Çorap
  • Battaniye
  • Yelek
  • Pişik kremi
Bebek hastane çantası malzemeleri arasında bebeğin doğumdan hemen sonra giyeceği giysiler çantada bulunan eşyaların en önemlileri arasında yer alıyor. Bebeklerin üşümemesi için özel olarak üretilmiş parçaların, yıkanmış ve ütülenmiş şekilde çantaya yerleştirilmesi büyük kolaylık sağlıyor. Bebek çantası içinde olması gerekenler arasında yer alan ürünlerden en az 2 veya 3 adet yedek temin etmek, hastanede kalacağınız süre boyunca size yardımcı olabilir. Yumuşak dokulu ağız bezi de bebek doğum çantası listesi hazırlanırken eklenebilecek ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Bebek hastane çantasında olması gerekenlerin önem ve kullanım sırasına göre gruplandırılması ve bu şekilde çantanın içine yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.

Tamamen annenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan diğer doğum çantasında ise emzirme sütyeni, süt pompası, iç çamaşırı, havlu, kişisel bakım ürünleri, pijama, göğüs pedi, çorap, terlik ve emzirme örtüsü bulunabilir. Doğum sonrasında olmazsa olmazlar arasında yer alan bu ürünlere kendi kişisel tercihleriniz doğrultusunda başka parçalar da ekleyebilirsiniz. Doğumun stresi hesaba katıldığında sizi mutlu eden eşyaların yanınızda bulunması olumlu bir hava yaratabilir. Bu nedenle bebek doğum çantası listesi hazırlarken kendiniz için de bir bölüm oluşturmak oldukça önemlidir.
Katılıyorum 👍

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Ben kendi çantamdan bahsedeyim

Kendim için ;
2 gecelik (biri fotoğraf için)
1 pijama takımı
1 sütyen
5 tane külot
5 tane çorap
Hasta bezi
Makyaj malzemeleri
Havlu takımı
Göğüs pedi
Diş fırçası
Macun
((İstersen çıkarsan giyeceğini koyabilirsin ekstra))

Bebek için:

1 takım hastane çıkışı (kutusunda ne varsa)
1 takım tulum yedek zıbın
1 takım kendim hastane çıkışı oluşturdum
Yedek bez
Yedek mendil
Ağız mendili
Temizleme mendili

Ben hazırladığım bebek için herşeyi kitli poşette muhafaza ediyorum ki o an karışıklı olmasın diye sizede tavsiye ederim ve her kıyafetli poşete ekstradan bezinide ekledim aklıma gelenler bunlar
Battaniye hastane çıkış kutusunda olduğu için ekstra koymadım ama siz kış bebeği felan doğuracaksanız ekstra kalınlıkları felan ona göre ekleyin ben bu hafta doğurucam 1 tane yeterli

Ben kendi çantamdan bahsedeyim

Kendim için ;
2 gecelik (biri fotoğraf için)
1 pijama takımı
1 sütyen
5 tane külot
5 tane çorap
Hasta bezi
Makyaj malzemeleri
Havlu takımı
Göğüs pedi
Diş fırçası
Macun
((İstersen çıkarsan giyeceğini koyabilirsin ekstra))

Bebek için:

1 takım hastane çıkışı (kutusunda ne varsa)
1 takım tulum yedek zıbın
1 takım kendim hastane çıkışı oluşturdum
Yedek bez
Yedek mendil
Ağız mendili
Temizleme mendili

Ben hazırladığım bebek için herşeyi kitli poşette muhafaza ediyorum ki o an karışıklı olmasın diye sizede tavsiye ederim ve her kıyafetli poşete ekstradan bezinide ekledim aklıma gelenler bunlar
Battaniye hastane çıkış kutusunda olduğu için ekstra koymadım ama siz kış bebeği felan doğuracaksanız ekstra kalınlıkları felan ona göre ekleyin ben bu hafta doğurucam 1 tane yeterli
Terlik ve alt değiştirme örtüm de var şimdi açıp bakmadığım için bi anda yazamadım herşeyi aklımdakilerden yazdım

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Kendin için ise
İki tane pijama takımı

• Zıbın
  • Tulum
  • Eldiven
  • Şapka
  • Islak mendil
  • Çorap
  • Battaniye
  • Yelek
  • Pişik kremi

Arkadaşım hepsini söylemiş canim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar