Hurma ile erken doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Busr@ tarafından oluşturulan Hurma ile erken doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,479 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hurma ile erken doğum
Konbuyu başlatan Busr@
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ciçiş örgüler

💗Canan&Ebuzer💗

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar 35+2 yım hurmayi ne zaman yemeye başlamalıyım?
Yemeye başlaya birlisin sorun olmaz benim bildiğim 34 haftadan sonra başlaya bilirsin. Belki bende yanlış biliyorum sen doktoruna sor yinede. Ben 2 doğum yaptım ikiside 41.haftada doğdukları için ben doğsunlar diye 39 haftada yemeye başlamıştım.

Busr@

Kayıtlı Üye
rank
Yemeye başlaya birlisin sorun olmaz benim bildiğim 34 haftadan sonra başlaya bilirsin. Belki bende yanlış biliyorum sen doktoruna sor yinede. Ben 2 doğum yaptım ikiside 41.haftada doğdukları için ben doğsunlar diye 39 haftada yemeye başlamıştım.
Yani yemeye başlandıktan kaç hafta sonra doğum oluyor

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Düşük riski yaşamayan hamileler hamileliğin ilk haftalarından itibaren hurma tüketebilir. Anne adayları 38. haftayı doldurduktan sonra günde 5-6 hurma tüketerek daha kolay doğum süreci yaşayabilir.

Hurmada bulunan oksitosin maddesi de, modern tıpta doğumu kolaylaştırıcı bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Oksitosin, doğumu kolaylaştırıcı etkisi nedeniyle pek çok kaynakta "rapid birth" yani "hızlı doğum" ifadesiyle tanımlanmaktadır. Doğum sonrasında ise anne sütünü artırıcı etkisiyle bilinmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar