İsilik😩

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru Ulus tarafından oluşturulan İsilik😩 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,819 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İsilik😩
Konbuyu başlatan Ebru Ulus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan S♥️E💙

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar oğluşum un sol yanağında ve çenesinin katlanan yerinde isilik oluştu sıcaktan mi oluyor sıcaktan da olamaz öyle kat kat giydirmiyorum sarıp sarmalamiyorum neyden oluyor varmı yeni doğum yapan anneler sizdede bu sorun ne yapmam gerekiyor kendisi geçiyor mu 😒
Benim oqlumda olmuştu kaynanam we annesi sıcaktan oluyo diyip bana kizmislardi. Erkek bebek sicaqi hiç sewmezms biz üşümesin diye qiydiriyrz ama beyefendiler rahatsız oluyrlar. Size qore ince olsada demkki yinede sıcak oluyor. Kendiliqinden qeciyor benm oqlumda öyle olmuştu qobekten boqazina kadar

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar oğluşum un sol yanağında ve çenesinin katlanan yerinde isilik oluştu sıcaktan mi oluyor sıcaktan da olamaz öyle kat kat giydirmiyorum sarıp sarmalamiyorum neyden oluyor varmı yeni doğum yapan anneler sizdede bu sorun ne yapmam gerekiyor kendisi geçiyor mu 😒
Canim benim minigim daha 3 günlük onunda yanaginda var kırmızı kırmızı benekler oğlum oldu benimde normal bence yani süt falan da geliyosa emerken yüzüne falan ondan da olur geçer insallah korkulcak bişey değil öyle olması

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Benim oqlumda olmuştu kaynanam we annesi sıcaktan oluyo diyip bana kizmislardi. Erkek bebek sicaqi hiç sewmezms biz üşümesin diye qiydiriyrz ama beyefendiler rahatsız oluyrlar. Size qore ince olsada demkki yinede sıcak oluyor. Kendiliqinden qeciyor benm oqlumda öyle olmuştu qobekten boqazina kadar
Ama sadece alt üst takım giydiriyorum birde zıbın çorap sarmiyorum bile uyurken rahat rahat uyuyor eller kollar dışında inşallah en kısa zamanda geçer 😒
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canim benim minigim daha 3 günlük onunda yanaginda var kırmızı kırmızı benekler oğlum oldu benimde normal bence yani süt falan da geliyosa emerken yüzüne falan ondan da olur geçer insallah korkulcak bişey değil öyle olması
İnşallah 😘🤲

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Gece terliyor olabilir kıyafetten dolayı da olabilir yıkadığın deterjanı değiştir bi istersen belki yaramamıştır bebişe iki durulama yaptırabilir sin yada. Katlanan yere bez koyabilirsin birbirine sürtmesin deresi daha çok rahatsız eder eczanede zinko pomad krem var çinko kremi o çok iyi geliyor genelde onarıyor kokusu biraz kötü amasçok ağır değil balık yağlı olduğu için

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Canım sutun yaradığı İcin bebek yuzu ıslık oluyor sıvılcelenıyor beyaz beyaz onlar normal sütün yarıyor vbebegıne bebegınde gelısiyor korkulacak birsey degil 😄🧿🧿

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
bizim burdada diyolar adet olan kişi 40 gunluk olmamiş bebegin yanina gelemez neden öyle bilmiyom ama adet olmuş yada 40 cikmamiş lohusa kadin bebegin yanina getirilmez
Tamamen hurafeden ibaret. eskilerin kadınları adet oldukları için kirlenmiş pis olarak görmesinden dolayı böyle bişey çıkmış. Türk dil kurumu bile kirli kelimesi nin anlamı olarak adetli kadın olarak açıkladı. Eskiden ped falan olmadığı için kadınlar adet oldukları zaman dışına çıkarmış o yüzden kirlendi derlermiş şimdi öyle şeyler yok çok şükür ve buna zaten hurafe diyorlar artık. Birde ya hemşire yada doktor eğer adetliyse nolcak bunu nasıl seçiceksiniz sormayacağınıza göre hurafeden ibaret olduğunu anlayabilirsinz adetli hemşireler odaya giremez mi diyecekler 😂

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim oğlumda süt alerjisi var yanaklarında isilik ile başladı belirtileri. 2 3 gün boyunca hiç bir şekilde süt ve süt ürünü tüketmemeyi bir dene bakalım geçerse doktora gidin derim

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Aslında hiç yemem süt ürünleri biliyormusunuz
Süt beyaz peynir kaşar peynir tereyağı yoğurt vs yediklerinizin içinde peynir altı suyu vs var mı, çikolata yiyorsan bile içinde süt var peynir altı suyu var. Bende ilk öptük çocuğu ondan mı oldu dedim sonra 2 3 gün üst üste çikolata yemiştim kesin alerji yaptı falan dedim ama bilemiyordum da bu şekilde 2 3 ay geçti biz hep şey diyoruz tabi çocuğun cildi çok hassas falan sonra ayıptır söylemesi eve çaya misafir gelecekti makarna salatası yaptım tabi içinde yoğurt mayonez allah ne verdiyse 😂😂 akşam çocuğun bezini bi açtım bezde kan var aklımı kaybediyorum sandım apar topar hastaneye gittik ordan doktoru falan derken çıktı başıma süt alerjisi o günden beri sıkı diyet yapıyorum ama bu aralar alerjisi ufak ufak geçmeye başladı buda sevindiriyor beni 😂

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar