Kalça kemiğime kadar agrı hissediyorum batma agrı rahim kemiklerime de vuruyor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Ömer Talha’nın annnesi 😍 tarafından oluşturulan Kalça kemiğime kadar agrı hissediyorum batma agrı rahim kemiklerime de vuruyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 844 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Kalça kemiğime kadar agrı hissediyorum batma agrı rahim kemiklerime de vuruyor
Konbuyu başlatan Ömer Talha’nın annnesi 😍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Derya izm

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Neden olur kıZlar bugün 5 6 kez böyle oldu doğum kanalına girme işareti olabilir mi 🤔🤭🤭🤭
Bel boşluğunda agrı hissediyor musun peki canım. Belden kasıga kadar yayılan Bi sancı. Kanala girdiğini ben hissetmiştim. Sabah çok erken saatti bianda hızlı hareket etti rahmimde baskı hissetmiştim kesin kanala girdi dedim hatta. Sonra vajinamda acı sancı hissettim ara ara ögleden sonra belden sancı girmeye başladı akşam 8 den sonra suyum gelmiş ama çok degildi sonra asıl sancı başladı 4 cm açılmayla hastahaneye gittim. İlk gebeligimdi ben anlamadım sancı oldugunu. Bide 1 gün önce alttan muayene etmişti doktor kanama oldu muayeneden dolayı olabilir uzanınca sancın geçmezse gel hastahaneye demişti. Ben sabah 6 dan akşam 8 e kadar sancı çektim çok sık degildi ama. Kanala girmiş olabilir canım benim. Çatı muayenesinden sonra genelde açılma oluyor.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yürüyüş yaparsan kuzum dogumun da kolay olur bu sıra bende şişlikler çoğaldı ve zorluk çekiyorum ama yine de durmuyorum normal doğum yapmak istiyorum korkmama rağmen kuzum 😁😁
Bol bol hurma ye canım. Normalde ben sezeryanlıktım çatım çok müsait degildi. Bol bol egzersiz yaptım bide çok fazla hurma yedim. 9 dan sonra hastahaneye gittik nts flan derken saat 11e yaklaşmıştı. Hem kendi sancım hem suni sancı verdiler. Sabah 7 gibi anca dogumun olur dediler. Ama ben saat den sonra aşırı baskı hissettim vajinamda ebeme söyledim muayene etti dogumun gelmiş ya senin ilk gebelikte çok nadir olur dedi. Çok hurma yedim onun etkisi gerçekten çok büyük oldu. Dogumhabeye girdim 4. Ikınmamda dogurmuştum :)

Yürüyüş yaparsan kuzum dogumun da kolay olur bu sıra bende şişlikler çoğaldı ve zorluk çekiyorum ama yine de durmuyorum normal doğum yapmak istiyorum korkmama rağmen kuzum 😁😁
Saati çıkmamış 3.04 de dogumum olmuştu canım. İnan bana benim kadar korkuyor olmazsın hasta olsam bile hastahaneye gitmezdim hastahane korkum vardı. Dogumu yapıp yürücem ben dedim. Ebem düşersin bide dedi yok Ayşe abla ben yürücem çok iyiyim dedim. Ve dogumhane kapılarını ben açtım kapıdan yürüyerek çıktım. Annem dondu kaldı. Yürüyerek çıkmama mı şaşırsın yoksa sezeryanlık oldugum halde normal dogum yapmama mı bide benim gibi nazlı biri 😁 Hiç korkma inan bana o an öyle Bi güç geliyor ki Bedenine Ve Kendine Güven. Ikınırken nefesini tutup ıkın nefes alma inan Bi bakmışsın evladın dogmuş kucagında :)

Son düzenleme:

💕MaSaLıM💕

Kayıtlı Üye
rank
Bel boşluğunda agrı hissediyor musun peki canım. Belden kasıga kadar yayılan Bi sancı. Kanala girdiğini ben hissetmiştim. Sabah çok erken saatti bianda hızlı hareket etti rahmimde baskı hissetmiştim kesin kanala girdi dedim hatta. Sonra vajinamda acı sancı hissettim ara ara ögleden sonra belden sancı girmeye başladı akşam 8 den sonra suyum gelmiş ama çok degildi sonra asıl sancı başladı 4 cm açılmayla hastahaneye gittim. İlk gebeligimdi ben anlamadım sancı oldugunu. Bide 1 gün önce alttan muayene etmişti doktor kanama oldu muayeneden dolayı olabilir uzanınca sancın geçmezse gel hastahaneye demişti. Ben sabah 6 dan akşam 8 e kadar sancı çektim çok sık degildi ama. Kanala girmiş olabilir canım benim. Çatı muayenesinden sonra genelde açılma oluyor.

Bol bol hurma ye canım. Normalde ben sezeryanlıktım çatım çok müsait degildi. Bol bol egzersiz yaptım bide çok fazla hurma yedim. 9 dan sonra hastahaneye gittik nts flan derken saat 11e yaklaşmıştı. Hem kendi sancım hem suni sancı verdiler. Sabah 7 gibi anca dogumun olur dediler. Ama ben saat den sonra aşırı baskı hissettim vajinamda ebeme söyledim muayene etti dogumun gelmiş ya senin ilk gebelikte çok nadir olur dedi. Çok hurma yedim onun etkisi gerçekten çok büyük oldu. Dogumhabeye girdim 4. Ikınmamda dogurmuştum :)

Saati çıkmamış 3.04 de dogumum olmuştu canım. İnan bana benim kadar korkuyor olmazsın hasta olsam bile hastahaneye gitmezdim hastahane korkum vardı. Dogumu yapıp yürücem ben dedim. Ebem düşersin bide dedi yok Ayşe abla ben yürücem çok iyiyim dedim. Ve dogumhane kapılarını ben açtım kapıdan yürüyerek çıktım. Annem dondu kaldı. Yürüyerek çıkmama mı şaşırsın yoksa sezeryanlık oldugum halde normal dogum yapmama mı bide benim gibi nazlı biri 😁 Hiç korkma inan bana o an öyle Bi güç geliyor ki Bedenine Ve Kendine Güven. Ikınırken nefesini tutup ıkın nefes alma inan Bi bakmışsın evladın dogmuş kucagında :)
Cok sagl kuzum güzel tavsiyelerin için iki tane normal doğumum var benimde aynen senin dediğin gibi hiç doğum olduğunu bilmedim bile dklik oldu resmen ama bunda korkum hep gebeliğim riskli geçti ve hala da öyle şuan 34+3 haftaligiz erken olmasından da korkuyorum bide bende panik oluştu o aşamada bayılır kalırım diye korkuyorum çok nefes darlığı kalp ağrısı çektim bu gebeliğim de kuzum ama hayırlısı ile bir sorun çıkmaz inş söylediklerini de yapacağım kuzum hurmaya daha erken sanırım ztn gidisatta normal doğum gibi suanlik herseyimiz normal cnm diğerleri gibi kolay olur inş kuzum çok sagl düşüncen ve dileklerin içinde💕

Bel boşluğum da agrı olmuyor belin altındaki yer agrıyor genellikle ama sık degil en son 2 gün önce agrıyla uyandırdı beni daha olursa dr gidicem dedim olmadı sukur pazartesi randevum var catı kemiği muayenesi daha yapmadı sezeryan düşüyorum zaten bakalım

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 24. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık mısır büyüklüğünde.
Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır. Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 32 cm ağırlıgı 640 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
İş yapmıyorum ki yorulayım canım 😅cok tesekkur ederim ❤️❤️

37 🫶🫶

Bazen otururken de yatarken de bi anda agrı gelip geçiyor hayırlısı insallah canım
Hmm bende 32

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Bel boşluğum da agrı olmuyor belin altındaki yer agrıyor genellikle ama sık degil en son 2 gün önce agrıyla uyandırdı beni daha olursa dr gidicem dedim olmadı sukur pazartesi randevum var catı kemiği muayenesi daha yapmadı sezeryan düşüyorum zaten bakalım
Anladım canım bebiş büyüdüğü için de agrı oluyor. Açılma oldugu zaman belden kasıga dogru vuruyor bu yüzden sormuştum.

Tüm sayfalar yüklendi.