Kan testi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Kevser55 tarafından oluşturulan Kan testi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,461 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kan testi
Konbuyu başlatan Kevser55
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kevser55

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Anti CMV IgG sonuç 473 pozitif diyo bu ne demek güzel anneler bilgisi olan varmı
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kimsenin bilgisi yok galiba 😑

Son düzenleme:

Ensarin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Anti CMV IgG sonuç 473 pozitif diyo bu ne demek güzel anneler bilgisi olan varmı

Kanında virüs var demek takibini yap canım cocuga etkisi var ama tedavisi yok ya ağlayarak yada idrar yolu ile atıyorsun

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Benimde 250 ne oluyor ki o rubella lg de 250 doktorun bir şey dedi mi
IgG yazanlar önceden geçirdiğimiz hastalıklarmış canım mesela kızamık gibi

Hamilesin cnim rabbim sağlıkl kucağına almayı nasip etsin ins
Sağ ol Canım ama doğum yaptım ben 1 aylık bebeğim hatta🥰

Kanında virüs var demek takibini yap canım cocuga etkisi var ama tedavisi yok ya ağlayarak yada idrar yolu ile atıyorsun
Önceden geçirdiğimiz hastalıkmış canım küçükken kızamık felan geçiriyoruz ya oymuş IgG hem ben doğum yaptım o testden sonra çok şükür 🤗

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank

Eğer CMV IgG antikorunun pozitif çıkması enfeksiyonun daha önce geçirildiğini gösterir. Primer enfeksiyonların yüzde %75'inde CMV IgM antikoru pozitiftir. Rekürren enfeksiyonların ise yüzde10'unda pozitiftir. Bu nedenle IgG titresindeki 4 katlık artış da yeni geçirilen enfeksiyon tanısını koymakta daha kullanışlıdır. canım bende de pozitif çıktı doktorum bu bakterilere karşı belirli bakteri(kızamık,su çiçeği vs) hastalık yani bağışıklıligin var demişti için rahat etsin diye bide araştırma yapıp attım

IgG yazanlar önceden geçirdiğimiz hastalıklarmış canım mesela kızamık gibi

Sağ ol Canım ama doğum yaptım ben 1 aylık bebeğim hatta🥰

Önceden geçirdiğimiz hastalıkmış canım küçükken kızamık felan geçiriyoruz ya oymuş IgG hem ben doğum yaptım o testden sonra çok şükür 🤗
Masajıni yeni gördüm kuzum Allah'ım sağlıklı uzun ömür versin bebeğinle sana 😍

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank

Anti CMV İGG insandan insana kolaylıkla bulaşabilen sitomegalovirüs adlı virüsün tespit edilmesine yönelik olarak uygulanan bir testtir. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde yaygın şekilde görülen bu virüs bazen çeşitli belirtiler gösteriyor olsa da kimi zaman belirti göstermeden vücutta kalabiliyor. 4-5 arasi normal kabul ediliyor.. 4.73 demek istemis olabilir misin?

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Eğer CMV IgG antikorunun pozitif çıkması enfeksiyonun daha önce geçirildiğini gösterir. Primer enfeksiyonların yüzde %75'inde CMV IgM antikoru pozitiftir. Rekürren enfeksiyonların ise yüzde10'unda pozitiftir. Bu nedenle IgG titresindeki 4 katlık artış da yeni geçirilen enfeksiyon tanısını koymakta daha kullanışlıdır. canım bende de pozitif çıktı doktorum bu bakterilere karşı belirli bakteri(kızamık,su çiçeği vs) hastalık yani bağışıklıligin var demişti için rahat etsin diye bide araştırma yapıp attım

Masajıni yeni gördüm kuzum Allah'ım sağlıklı uzun ömür versin bebeğinle sana 😍
Sağ ol canım Amin Cümlemize İnşallah 🤲🏻🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar