Kızım emzik tutmuyor ne yapabilirim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Demet Arslan tarafından oluşturulan Kızım emzik tutmuyor ne yapabilirim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,548 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızım emzik tutmuyor ne yapabilirim
Konbuyu başlatan Demet Arslan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Didem ikra

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Valla nasıl alıştığını bilmiyorum 2 aylıkken canıma tak edince soktum ağzına oda yakaladı 😅 benim damaklı e bebekten almıştım, bide bakkal emziği dene istersen oğlum da ondan başka emzik emmemişti🤗
Bende sokacam ağzına bir saat tutacam ağzında keşke tutsa delirtiyor beni en azından dışarı çıkınca bebek arabasında emer etrafa bakarken 😅😅🤗

Arkadaşlar kızım 10 günlük oldu sürekli beni emiyor emzik alıştırmak istiyorum ama bıraktığımda ağzından atıyor nasıl alıştırabilirim sizce
Ben çok denedim kuzum hastanede verince daha iyi emer derler ben hastanede verdim oysa ki ama yok emmedinhic bebekken verince kusacak gibi oguruyordu şuan 1 yaşında parmak emiyor ne yaptıysam o emziği almadı reçelsekerli su bile bandim olmadi

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Bende sokacam ağzına bir saat tutacam ağzında keşke tutsa delirtiyor beni en azından dışarı çıkınca bebek arabasında emer etrafa bakarken 😅😅🤗
Valla çok rahatlık oluyor, baştan vermek istemedim ama zor oluyor almayınca kimin elini yüzünü gözünü denk getirirse emiyordu 😅😅
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

ay ne guzel genelede dogar dogmaz emzik vermediyssen zor alisiyor emizge
Doğduğu gibi verdim ama almadı 2 ay sürekli denedim almadı 5 çeşit vardı, sonunda ona beğenerek aldığım pembiş emziği tuttu. Uyurken emiyor uykuya dalınca atıyor bu da işimi görüyor 🤗

RüvvvAylizAda

Kayıtlı Üye
rank
Ben dogumdan önce avent almistim şansa belki tutar belki tutmaz diye düşünüyodum kizim 4 aylik cok hevesli degil emzige ama uyurken arıyo gaz damlasi damlatip vermistim benimki de tutmuyodu hala bile çok ağlayınca damlayla veriyorum zaten vericem damlayı diye. Şansa iste tutmayan bebek tutmuyo

Didem ikra

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar kızım 10 günlük oldu sürekli beni emiyor emzik alıştırmak istiyorum ama bıraktığımda ağzından atıyor nasıl alıştırabilirim sizce
Canım yinede sen bilirsin ama emzik iyi birşey değil bende denedim kızımda doktor sakın yapma dedi. Biraz emsin emzik sağlıksız birşey çünkü bütün mikrobu topluyor ayrıca dinen günah mis bebeği boş emiyor denildi. tabi ben dinlemedim sonra doktorun dediği çıktı ne kadar titiz olsamda evimize gelen misafirin çocuğu hastaydı önce kendi ağzına sonra kızımın ağzına soktu ve hasta. O son oldu ben emzireyim dedim. Daha sonra dayımın emzige alistirdigi kızını gördüm 3 yaşına geldi ve emziği bırakmak memeden kesmeden zor. Bende o an iyiki dedim

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım yinede sen bilirsin ama emzik iyi birşey değil bende denedim kızımda doktor sakın yapma dedi. Biraz emsin emzik sağlıksız birşey çünkü bütün mikrobu topluyor ayrıca dinen günah mis bebeği boş emiyor denildi. tabi ben dinlemedim sonra doktorun dediği çıktı ne kadar titiz olsamda evimize gelen misafirin çocuğu hastaydı önce kendi ağzına sonra kızımın ağzına soktu ve hasta. O son oldu ben emzireyim dedim. Daha sonra dayımın emzige alistirdigi kızını gördüm 3 yaşına geldi ve emziği bırakmak memeden kesmeden zor. Bende o an iyiki dedim
Dinen günah mı bunu ilk ke duyuyorum nerde okudunuz acaba şimdi baya bir baktım ama bulamadım günah olduğuna dair bir yazı ?

Didem ikra

Kayıtlı Üye
rank
Bir âlim konuşmustu hatırlamıyorum ama baya adı sanı bilinendi. Bebeğin hakkına girmeyin emzik vererek dedi kandirmaktan başka birşey değil. Çok enerji harcıyor midesine giden birşey yok nasıl vebal odiceksiniz demişti. Baya oldu 4 sene oldu. Yani size kalmış birşey sonra kendi nazarımda duaununce hak verdim çünkü gerçekti söyledikleri o bebek süt gelecek diye kendini eme eme durmadan enerji harcıyor ağzı kuruyor. Bu benim düşüncem tabiki

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bir âlim konuşmustu hatırlamıyorum ama baya adı sanı bilinendi. Bebeğin hakkına girmeyin emzik vererek dedi kandirmaktan başka birşey değil. Çok enerji harcıyor midesine giden birşey yok nasıl vebal odiceksiniz demişti. Baya oldu 4 sene oldu. Yani size kalmış birşey sonra kendi nazarımda duaununce hak verdim çünkü gerçekti söyledikleri o bebek süt gelecek diye kendini eme eme durmadan enerji harcıyor ağzı kuruyor. Bu benim düşüncem tabiki
Yok canım ben sadece merak ettim ben zamanında çok araştırdım hatta sırf bu yüzden bile vermedim oğluma emzik onu kandırmak istemiyorum günaha girerim diye de çok korkmuştum. Sende öyle yazınca merak ettim açıkçası teşekkür ederim aciklaman için de ❣️

RüvvvAylizAda

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin emme refleksi anne karninda oluşuyor. Stresini azaltmak ve yatistirmak icin emzik veriyoruz bazi bebekler ellerini emiyor oda günah olmalı bütün anneler günahkar o zaman yani. Çatlayana kadar ağlarken enerji harcamiyor mu bebek. Her bebek ayni değil ki🤷‍♀️Emzigin ani bebek ölümlerine engel olduğuna dair bilimsel calismalar var. Dayanağı olmayan ilmi açıklamaları referans almaktansa dayanagi olan bilimsel çalışmaları baz almayi tercih ederim. Herkesin kendi tercihi tabiki🙏

Didem ikra

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin emme refleksi anne karninda oluşuyor. Stresini azaltmak ve yatistirmak icin emzik veriyoruz bazi bebekler ellerini emiyor oda günah olmalı bütün anneler günahkar o zaman yani. Çatlayana kadar ağlarken enerji harcamiyor mu bebek. Her bebek ayni değil ki🤷‍♀️Emzigin ani bebek ölümlerine engel olduğuna dair bilimsel calismalar var. Dayanağı olmayan ilmi açıklamaları referans almaktansa dayanagi olan bilimsel çalışmaları baz almayi tercih ederim. Herkesin kendi tercihi tabiki🙏
Çok özür dilerim ama emzirmek daha iyi degilmi. Artık emzirme önlüğü denilen birşey var her ortamda ağlayınca verilir. Ben hiç bir doktorun emzik ver dediği duymadım bilimsel olarak derseniz doktorun beni azarladigini bile gördüm. Âlimler okey doktor ne

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar