Kızlar 26+3 haftalığim karnim taş gibi bazen ve elimi bıraktığımda bir tarafı cok sert normal mi bu?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ceylan tarafından oluşturulan Kızlar 26+3 haftalığim karnim taş gibi bazen ve elimi bıraktığımda bir tarafı cok sert normal mi bu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,629 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar 26+3 haftalığim karnim taş gibi bazen ve elimi bıraktığımda bir tarafı cok sert normal mi bu?
Konbuyu başlatan Ceylan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Beyza🥰

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 26+3 haftalığim karnim taş gibi bazen ve elimi bıraktığımda bir tarafı cok sert normal mi bu?
Kendini çok mu kasiyirsun, bira koltuğa oturup nefes egzersizi yao sakin sakin yumuşama oluyor mu? Birde bebek hareket ediyorsa sürekli gün içinde sıkıntı olmaz. Muhtemelen yavaş yavaş dönmeye hazırlanıyordur. Artık büyüdü bebeğin karnının ara ara katı olması normal, sen bebeğin hareketlerini takip et sadece.

Ceylan

Kayıtlı Üye
rank
Kendini çok mu kasiyirsun, bira koltuğa oturup nefes egzersizi yao sakin sakin yumuşama oluyor mu? Birde bebek hareket ediyorsa sürekli gün içinde sıkıntı olmaz. Muhtemelen yavaş yavaş dönmeye hazırlanıyordur. Artık büyüdü bebeğin karnının ara ara katı olması normal, sen bebeğin hareketlerini takip et sadece.
Uzansam hareket ediyor önceleri sabahları tekme atardi beni uyandırırdi ama iki uc gündür hareketleri çok yavaşladı

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Uzansam hareket ediyor önceleri sabahları tekme atardi beni uyandırırdi ama iki uc gündür hareketleri çok yavaşladı
Bu ara biraz yavaşlar sonra tekrar hızlanır muhtemelen dönecek, anlarsın doncugunu zaten karnının üst kısmı boşalıyor kaburgana daha az baskı oluyor. Sen yine de tabi hateketlerini takip et suyu azalan bebeklerde de hareketlerde yavaşlama rahimde kasılma oluyor. İlk kontrolünde belli olur biyke bir durum varsa eğer kontrol tarihin uzaksa bir görün yine de doktora için rahatlasın.

Ceylan

Kayıtlı Üye
rank
Bu ara biraz yavaşlar sonra tekrar hızlanır muhtemelen dönecek, anlarsın doncugunu zaten karnının üst kısmı boşalıyor kaburgana daha az baskı oluyor. Sen yine de tabi hateketlerini takip et suyu azalan bebeklerde de hareketlerde yavaşlama rahimde kasılma oluyor. İlk kontrolünde belli olur biyke bir durum varsa eğer kontrol tarihin uzaksa bir görün yine de doktora için rahatlasın.
Kontrolüm bugün normalde simdi sorarım doktora cok teşekkür ederim ☺

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin bir tarafa toplanıp sertleşmesi normal ama bütün karnının sertleşmesi kasılma oluyor ben 27 haftalıkken oluyodu doktoruma söyledim magnorm verdi erken doğum riskin var dedi sen ihmal etme doktoruna danış.

Sedeeff

Kayıtlı Üye
rank
Benim 25 haftada başladı senin bu dediklerin şuan 32. Hala devam ediyo bazen sabah 4. 5 dedimi uyandırır bazen 2 3 gün hiç uyandirmaz bazen çok haraket eder bazen hiç kimildamaz canm normal yani hem büyüyor hem yeri daralıyor bazen kasılmalar sertlesmeler hatta tekmeleri okadar sert ve belirgin oluyor ki

Ceylan

Kayıtlı Üye
rank
Benim 25 haftada başladı senin bu dediklerin şuan 32. Hala devam ediyo bazen sabah 4. 5 dedimi uyandırır bazen 2 3 gün hiç uyandirmaz bazen çok haraket eder bazen hiç kimildamaz canm normal yani hem büyüyor hem yeri daralıyor bazen kasılmalar sertlesmeler hatta tekmeleri okadar sert ve belirgin oluyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Demekki benim kızım biraz hareketli desene 😀

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar