Konu sarılık

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Demet Arslan tarafından oluşturulan Konu sarılık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 732 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Konu sarılık
Konbuyu başlatan Demet Arslan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İkraNur'annesi💕💕

İkraNur'annesi💕💕

Kayıtlı Üye
rank
Hanımlar Bebeğim 21 günlük yüzünde biraz sarılığı var bunun için ne yapmam gerekiyor bıraksam kendi haline geçer mi yoksa ışık tedavisine mi aldırayım sizce
Canım bence hiç doktora goturme bol bol sütün ver geçer benim kızmin sarılığı vardı doktora götürdüm 1 hafta ışık tedavisi gördü.isik tedavisinden önce ilk kulak testini geçti.isik tedavisin sonra tekrar kulak testi yaptılar geçmedi dediler bu yüzden yarın bı tekrar doktora götürmek gerekiyor bide ışık tedavisi gözlere de zarar veriyor diyorlar eğer bebeğin bı sorun yoksa bence götürme

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Dotkora götürme diyenlere hayretle bakıyorum resmen çocuk 21 günlük arkadaşlar surda 1 hafta daha sarılık sürerse uzamış sarılık olarak tedavi görmek zorunda kalacak arkadaş ki uzamış sarılık ise sık sık emzirse bile geçmez ben 3 ay çektim o lanet uzamış sarılığı doktora götür canım eğer değer 10 un altında ise korkma. Ama doktora götür onlar seni 1 hafta sonra yeniden çağırir geçip geçmediği ne bakarlar çünkü eğer geçmezse sarılığa neden olan etkene bakılır bu her şey olabilir , karaciğer , İYE, ANTİ CMV,tiroid. İhmal etme canım eğer varsa bile bir an önce tedavi görmeye başlar geçmiş olsun...

İkraNur'annesi💕💕

Kayıtlı Üye
rank
Dotkora götürme diyenlere hayretle bakıyorum resmen çocuk 21 günlük arkadaşlar surda 1 hafta daha sarılık sürerse uzamış sarılık olarak tedavi görmek zorunda kalacak arkadaş ki uzamış sarılık ise sık sık emzirse bile geçmez ben 3 ay çektim o lanet uzamış sarılığı doktora götür canım eğer değer 10 un altında ise korkma. Ama doktora götür onlar seni 1 hafta sonra yeniden çağırir geçip geçmediği ne bakarlar çünkü eğer geçmezse sarılığa neden olan etkene bakılır bu her şey olabilir , karaciğer , İYE, ANTİ CMV,tiroid. İhmal etme canım eğer varsa bile bir an önce tedavi görmeye başlar geçmiş olsun...
Valla canım ben götürdüm pişman oldum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Valla canım ben götürdüm pişman oldum
Benim oğlumda fototerapite girdi ama kulağına bir zarar vermedi ki ben doktora hocam çok kalması zararlı mı dediğimde sadece kalp ve göze sıkıntı yapıyor o yüzden oraları kapatıyoruz demişti. Kulağı ilk kez duydum kuzum senden.. ki sarılık olan bir çocuğun fototerai alması da çok sağlıklı bir şey

İkraNur'annesi💕💕

Kayıtlı Üye
rank
Benim oğlumda fototerapite girdi ama kulağına bir zarar vermedi ki ben doktora hocam çok kalması zararlı mı dediğimde sadece kalp ve göze sıkıntı yapıyor o yüzden oraları kapatıyoruz demişti. Kulağı ilk kez duydum kuzum senden.. ki sarılık olan bir çocuğun fototerai alması da çok sağlıklı bir şey
Valla canım bende bilmiyorum biz hastaneden ciktigimzda sordum bı sorun varmı diye yok dediler araya bir kaç gün girdi tekre araradilar deiler kulakta sıkıntı var o testi geçmemiş sebebin sordum galiba ışıktan dolayı dediler yarın hastaneye goturucem artık ne olur bizde bilmiyoruz

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Valla canım bende bilmiyorum biz hastaneden ciktigimzda sordum bı sorun varmı diye yok dediler araya bir kaç gün girdi tekre araradilar deiler kulakta sıkıntı var o testi geçmemiş sebebin sordum galiba ışıktan dolayı dediler yarın hastaneye goturucem artık ne olur bizde bilmiyoruz
Allah Allah bebeğin şuan kaç günlük canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Duş vs sldirmadin demi kulak testinden önce 3 gün boyunca banyo yasak çünkü

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Benim bebegim uzamis sarilik olmustu yogun bakımda kalirken biberon kabul etmedigi için. Hastaneden ciktiktan sonra 2 gunde bir kontrole goturup değerlerine baktirmistik. Yarim saatte bir cocugumu kaldirip emzirmeye kalktigimda değerleri artmisti. 1 bucuk saat uyutup kaldirip emzirdigimde değerleri dusmeye baslamisti ve 1 bucuk ayda duzeldi. Hastaneye goturup degerlerini ogrenip duzenli ve 3 saati gecmeyen emzirme duzeni olusturmalisin, doktorlar gerekli sekilde yonlendirirler zaten

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Kulak testini yeni doğduğu zamanlar yaptırdıysan geçmeme ihtimali oluyor fototerapiyle bi ilgisi yok ve kesin bişeyde dememişler sana galibayla geçiştirmişler
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim bebeğimde uzamış sarılık oldu 2-3 ay çektik kan uyuşmazlığından kaynaklanıyordu bizimkisi. Sık sık kontrole gidip değerin düşüp düşmediğine, troidlerine baktır ihmal etme. Sarılık bebekte beyin hasarlarına neden oluyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar