Kordon dolanmasi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde PinarYerlikaya tarafından oluşturulan Kordon dolanmasi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,914 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kordon dolanmasi
Konbuyu başlatan PinarYerlikaya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan PinarYerlikaya

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bebeğin boynuna kordon dolanıp normal doğum yapanlar var mı
Kordon dolanması 3 4 tur olma durumunda sezaryene alıyorlar diye biliyorum onun haricinde 1 2 tur sürekli dolanıp geri çözülüyormuş zaten ama doğum esnasında oda problem olabilir sanırım bilemedim canım drun ne dedi kaç haftalıksınız

PinarYerlikaya

Kayıtlı Üye
rank
Kordon dolanması 3 4 tur olma durumunda sezaryene alıyorlar diye biliyorum onun haricinde 1 2 tur sürekli dolanıp geri çözülüyormuş zaten ama doğum esnasında oda problem olabilir sanırım bilemedim canım drun ne dedi kaç haftalıksınız
2 tur dolanmış dedi 37 haftaligiz ilk doğumum normaldi hic istemiyorum sezeryan olmak doktorum eger kordon uzunsa sıkıntı olmaz dedi ama kisaysa bebeğin aşağı inmesini engeller dedi

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
2 tur dolanmış dedi 37 haftaligiz ilk doğumum normaldi hic istemiyorum sezeryan olmak doktorum eger kordon uzunsa sıkıntı olmaz dedi ama kisaysa bebeğin aşağı inmesini engeller dedi
Anladım canım inşallah çözülür yada drun dediği gibi çözülmezsede inşallah uzundur. peki bu nasıl belli olacakmış kısa veya uzun olduğu neye göre alacak normal doğuma yada sezeryana söyledi mi bişey

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bebeğin boynuna kordon dolanıp normal doğum yapanlar var mı
Bebek vajenden çıkana kadar kordon dolanmasinin bir sorunu yok çünkü kan akışı devam ettiği sürece bbek oksijeni kordondan almaya devam eder. Asıl sıkıntı kordonun doğum kanalından bir yere sıkışması olması o zaman Bebek oksijen sıkıntısı yaşar. Bebek kanaldan çıktıktan sonra ne zaman ki dışardaki hava ile temas etmeye başlar o zaman akciğerlerini kullanır.

Son düzenleme:

PinarYerlikaya

Kayıtlı Üye
rank
Bebek vajenden çıkana kadar kordon dolanmasinin bir sorunu yok çünkü kan akışı devam ettiği sürece bbek oksijeni kordondan almaya devam eder. Asıl sıkıntı kordonun doğum kanalından bir yere sıkışması olması o zaman Bebek oksijen sıkıntısı yaşar. Bebek kanaldan çıktıktan sonra ne zaman ki dışardaki hava ile temas etmeye başlar o zaman akciğerlerini kullanmaya.
Teşekkür ederim

N

Nazzz

Guest
Merhaba bende 33 haftalığım bizde 2 tür dolanmış kordon, sizce bir risk oluşturur mu veya erken doğum olur mu? Bebek hareketlerim düzenli hissediyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar