Kürtaj sonrası

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Adwes123 tarafından oluşturulan Kürtaj sonrası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 402 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Kürtaj sonrası
Konbuyu başlatan Adwes123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

Adwes123

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşım kürtaj olmuş iki hafta sonra ilişkiye girmiş ve yine hamile kalmış doktor 3 ay bekle dedi kafam karıştı sizce ne yapmalıyım

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Arkadaşım kürtaj olmuş iki hafta sonra ilişkiye girmiş ve yine hamile kalmış doktor 3 ay bekle dedi kafam karıştı sizce ne yapmalıyım
Sende mi kürtaj oldun canım kürtaj şekline göre değişiyor gebe kalma süresi misal vakum aspirasyon ile yapılan kürtajdan 2 3 hafta sonra hamile kalınabiliyor çünkü bu yöntemle rahim iç zarı çok kolay iyileşiyor

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Offf Allah'ım korunma yöntemleri varya hani keşke bazı çiftlerin bundan haberi olsa...ne aceleniz vardı hadi madem çok bekleyemediniz onleminizi alsaydınız rahim kendini hemen toparlamıyorki

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Offf Allah'ım korunma yöntemleri varya hani keşke bazı çiftlerin bundan haberi olsa...ne aceleniz vardı hadi madem çok bekleyemediniz onleminizi alsaydınız rahim kendini hemen toparlamıyorki
Bu arkadaş için demiyorum da bende bu aceleyi anlamıyorum bi sıkıntı var ki düşük oluyor bi toparlan bi bekle bi tedavini ol yok illa deneme yanılma sorsan kürtaj cinayet derler bu sanki ne?

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Bu arkadaş için demiyorum da bende bu aceleyi anlamıyorum bi sıkıntı var ki düşük oluyor bi toparlan bi bekle bi tedavini ol yok illa deneme yanılma sorsan kürtaj cinayet derler bu sanki ne?
Benim 1 yıl önce düşüğüm başladı doktor kalanı kürtaj yaptı haliyle 3 ay bekle ve ilişkiyi 15 gün yasakladı ben ilişkiye bir ay ara verdim ve 1 yıl sonra bilerek hamile kaldım korudum kendimi ne olur ne olmaz diye. Rahim kendini hemen toparlamıyor çünkü bunu bütün kadınlar bilir diye biliyordum ve 1. Yılın ardından sağlıklı bir gebelik oldu.umarim arkadaş içinde hayırlı olur nediyelim

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Benim 1 yıl önce düşüğüm başladı doktor kalanı kürtaj yaptı haliyle 3 ay bekle ve ilişkiyi 15 gün yasakladı ben ilişkiye bir ay ara verdim ve 1 yıl sonra bilerek hamile kaldım korudum kendimi ne olur ne olmaz diye. Rahim kendini hemen toparlamıyor çünkü bunu bütün kadınlar bilir diye biliyordum ve 1. Yılın ardından sağlıklı bir gebelik oldu.umarim arkadaş içinde hayırlı olur nediyelim
En iyisini yapmışsın mesela ben de doğumdan sonra 3 doktora gittim sezeryan olduğum için 2 sene beklemem gerektiğini anca vücudun toparlanacağını çok dikkatli korunmam gerektiğini söylediler hem de ben sormadan uyarı amaçlı kendi kendilerine söylediler.Seninle yaşımız aynı beni anlarsın ben şimdi sırf yaşım daha da artmadan kardeşi olsun diye çocuk yaparsam hem kendi sağlığımı hem doğacak bebeğin sağlığını riske atarsam bu bencillik olmaz mı? Rabbim isteyen hakkıyla bakabilecek herkese nasip etsin inşAllah ama annelik demek fedakarlık demek, bence önemli olan bebeğin sağlığı bizim anne olma hevesimiz önüne geçmemeli

Tüm sayfalar yüklendi.