Sorum var Lohusa depresyonu

• Konbuyu başlatan Ays123
  • Toplam 18 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ays123 tarafından oluşturulan Lohusa depresyonu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 609 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Lohusa depresyonu
Konbuyu başlatan Ays123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ays123

Aynurka

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar. Çalışan bir anneyim 29 haftalık hamileyim. 2 senelik ücretsiz izine mi çıksam yoksa doğumdan sonra 4 ay olan doğum iznimi mi kullansam hala kararsızım. Bazıları diyor ki çalışmaya devam et lohusa depresyonu yaşarsan hızlı atlatırsın rahat edersin kafan dağılmış olur bazıları da bebeğini sen büyüt 2 sene de olsa yanında dur sizce Ne yapmalıyım? Herkes bir şey söylüyor. Bu lohusa depresyonu kötü bir şey mi?
İlk olarak çalışan bir anne değilim ama lohusa depresyonu denilen şey bir an gelen sinir öfke çocuğa bakmak istememe ve devamında aile eş dost baskısı örneğin sütun yetmiyor çocuk aç ince giydirmissin kalın giydirmissin vesaire vesaire insanı anne olduğuna pişman ediyorlar depresyona seni sokan lohusalık değil kendi ailen ve eşinin ailesi oluyor benim kızım neredeyse bir buçuk yaşında anne ilgisi şevkati çok önemli sen eğer çalışırda çocuğa ailen veya bir yardimci bakarsa çocuk ona ısınır senden soğur bide nasıl güvenip emanet edeceksin benim ödüm patlıyor şuan 31 haftalık hamileyim kızımı annemlere bırakıp gidiyorum hastaneye geri dönene kadar aklım başımdan gidiyor genede sen bilirsin

A

Ays123

Guest
İlk olarak çalışan bir anne değilim ama lohusa depresyonu denilen şey bir an gelen sinir öfke çocuğa bakmak istememe ve devamında aile eş dost baskısı örneğin sütun yetmiyor çocuk aç ince giydirmissin kalın giydirmissin vesaire vesaire insanı anne olduğuna pişman ediyorlar depresyona seni sokan lohusalık değil kendi ailen ve eşinin ailesi oluyor benim kızım neredeyse bir buçuk yaşında anne ilgisi şevkati çok önemli sen eğer çalışırda çocuğa ailen veya bir yardimci bakarsa çocuk ona ısınır senden soğur bide nasıl güvenip emanet edeceksin benim ödüm patlıyor şuan 31 haftalık hamileyim kızımı annemlere bırakıp gidiyorum hastaneye geri dönene kadar aklım başımdan gidiyor genede sen bilirsin
Haklısınız zor bir durum ama 2 senelik iznimi kullansam da bittiği zaman mecbur birilerine bırakmak zorunda kalacağım. Ya bir kreşe ya ailelere. Aklım kalacak kalmaz diyemem ama maalesef geçim çok zor. Bende isterim tabi ki çocuğumu kendim büyütmek. Ailelerden ve eşten yana bir sıkıntım yok olmaz da inşallah Allah büyük 🤲🏻 Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim 😊

Tüm sayfalar yüklendi.