Sorum var Mastit

• Konbuyu başlatan Zeynep0329
  • Toplam 5 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep0329 tarafından oluşturulan Mastit başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 230 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Mastit
Konbuyu başlatan Zeynep0329
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Mastit oldum ve evde çare arıyorum fikirlerinize açıgım en kolay nasıl kurtulurum bundan
  1. Anne mümkünse istırahat etmelidir, mastit gelişmişse yatak istirahati önerilir.
  2. Bol sıvı alımı desteklenmelidir.
  3. Özellikle birikim olan memeden sık ve düzenli emzirmelidir.
  4. Memeye sıcak, nemli sıcak kompres, sıcak duş önerilir.
  5. Bebek emerken nazikçe ele gelen şişlik alanlarına masaj yapılmalıdır.

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Mastit oldum ve evde çare arıyorum fikirlerinize açıgım en kolay nasıl kurtulurum bundan
Sıcak su tutarken duşta masaj yapabilirsin avuç içlerini ters isttikamette döndürerek sonra da pompayla en yüksekte çektirirsen açılır rahatlarsın ama eğer sıcaklığı arttıysa sertleşiyorsa evde geçmiyor antibiyotik tedavisii gerekiyor

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba canım öncelikle geçenlerde bu durumu bende yaşadım elliyemezdim ağrım çok vardı çok sertleşmişti doktorum dus al duşta masaj yap veya sıcak havlu koy sert olan bölgeye sürekli masaj yap 3 saate bir emzir sagiyorsan sağ bebeğim kuvezde olduğu için ben sagiyorum sütü bosaltamayinca ağrı yapiyor makineyle en yüksek derecede sağ ben öyle yapıyorum sabunla yıkayıp masaj yapıyorum hala agriyir ilk günkü gibi değil çok geçmiş olsun

Tüm sayfalar yüklendi.