Psikolojim bozuldu 😟

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zanazarina tarafından oluşturulan Psikolojim bozuldu 😟 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,166 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Psikolojim bozuldu 😟
Konbuyu başlatan Zanazarina
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Tavsiye için teşekkürler canım bende başlayacağım ama daha erken 16 aylık şuan tam 20 yi tamamlasın inşallah başlıcam
İnşAllah canım sorunsuz Atlatırsınız çocuklar da haklı korkuyorlar uzmanlar çiş değilse bile kakanın onlara ait bir parça olduğunu düşünüyorlarmış biraz inatlaşabiliyorlarmış ama oyun ile çözülmeyecek hiç birşey yok travma olmuyor böyle olunca🙏😇

Nur.nur.nur

Kayıtlı Üye
rank
Anneler sizler çocuğunuzu nasıl tuvalete alıştırdınız ben 6 aydır peşindeyim götürüyorum getiriyorum olmuyor su an kızım 2 yaşında alışmadı. 15 haftalığım zorlanıyorum bu gebelik beni çok yoruyor halsiz yorgun bulantı falan bari o tuvalete alışsın rahat olayım diyorum olmuyor tecrübeli anneler nasıl başardınız lütfen. Kızlar daha geç alışıyor diyolar doğru mu acaba. Bana baya sıkıntı oldu
Alısmayan cocuk alısmıyor cnm sabredeceksin. Ama 6 ayda alısmamıssa demekki cocuk hazır değil. Dogumdan sonra alıstır. Ben 2 bucukda oğlumu alıstırim dedim 10 günde alısmadı baglafım geri. Bu yaz 3 oldu dogumdan önce alıstı 3 günde. Demekki cocuk hazır olunca alısıyormus kendi kendine ben bunu keşfettim uoksa zaten oyunka felan alıstırıyoryz ama 6 ay uzun bi zaman cocugu da yorma bence. Bu arada kızlar daha cabuk alısıyo normalde erkekler kolay alısmaz

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Benimki de 3 yaşında alıştı valla ... Bazı çocuk geç alışıyor. Benimki kuzenlerinin lazımlik a yaptığını gördü de öyle alıştı

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Anneler sizler çocuğunuzu nasıl tuvalete alıştırdınız ben 6 aydır peşindeyim götürüyorum getiriyorum olmuyor su an kızım 2 yaşında alışmadı. 15 haftalığım zorlanıyorum bu gebelik beni çok yoruyor halsiz yorgun bulantı falan bari o tuvalete alışsın rahat olayım diyorum olmuyor tecrübeli anneler nasıl başardınız lütfen. Kızlar daha geç alışıyor diyolar doğru mu acaba. Bana baya sıkıntı oldu
Benim kuzenimin kızı öyleydi bi türlü tuvalete alıştıramadık sonra pedogoğa götürdük pedegog bir çocuğun çiş eğitimi alabilmesi için önce motor becerilerinin gelişmiş olması gerektiğini söyledi motor beceriden kastı mesela üstüne mont giydirdiğinizde fermuarı kendisi çekebiliyornmu kendisi indirebiliyor mu gibi ve bazı bebeklerin idrar yaparkenki kasları kuvvetlenmekte geç kalabiliyormuş eğer bu kaslar henüz kuvvetlenmediyse daha çiş diyemeden çişi bırakabilir

Son düzenleme:

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Vala bizim çok kötü bi dönemdi canım bende kızıma ne yaptıysam alıştıramadım mesela bezine kakasini yapıyordu yaptıktan sonra kakam geldi diyordu. Sonra bezi çıkardım evde üstüyle gezsin altı boş olursa söyler belki dedim gene olmadı üstüne yaptı. Çişler tuvalete kakalar tuvalete ne sarkilar soyledik yok olmadi . Sonra bi kere lazimligina yaptı korktu kakasini orda görünce 😂😂 sonra kakani atmicam annecim merak etme dedim o tuvaletten cikinca attim artik. Sonra yavas yavas alisacak heralde derken bu sefer bezi çıkarınca kakasini tutmaya başladı tuttukça kabız oldu bu böyle devam ede ede cocuk kakasini hiç yapmaz oldu alllaaahhh bak artık bu sefer cocuk her kakasi geldiğinde mosmor oluyordu yapmamak için kendini deli gibi sıkıyordu . Neler kullandık icirdik bana misin demedi en son lavman yaptırdık bu sefer de pskolojisi bozuldu yazik lavman yapinca cok azicik yapti lavman da ise yaramadi 😖😖 iskence gibiydi bizimki canim ya sonra nasil olduysa alıştı. Sende sıkma canını zamanı gelince alışır bi şekilde. Sadece bazı aileler bu süreci daha kolay atlatırken bazıları çok zor atlatıyor bizim gibi😖😖 sen kendini üzme elbet alışacak ♥️

Tüm sayfalar yüklendi.