Sancı mı zor doğum anı mı?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Esra85 tarafından oluşturulan Sancı mı zor doğum anı mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,811 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sancı mı zor doğum anı mı?
Konbuyu başlatan Esra85
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Esra85

Kayıtlı Üye
rank
Ayyyy tüylerim ürperdi kizzzz geçen hafta tam bugün doğum yaptım ikinciye suni sancı ile hâlâ dikislerim duruyor bu arada ne kadar korktuysam daha unutmam bunu ilkte bu kadar zor olmamıştı sancı çekmek zor doğum daha zor ama benim doğumlar beş dkkada oldu ikiside çok şükür sancılar mahvetti beni çok şiddetli oluyor sancı tabi bu herkeste aynı olacak hali yok rabbim yolunu veriyor çok şükür sağlıkla doğuyor melekler darısı sana inşallah ağrısız sızısız bir avazda kurtulursun inşallah 😘
İnşallah

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar normal doğum yapmak istiyorum ama korkuyorum da. Sancı çekmek mi daha zor yoksa o sancıya Bi şekilde katlanıp doğum anı mı yani bebeğin kafasının çıkması mı daha zor. Sanırım kesiyorlar o anda ama, tecrübesi olan bilgi verebilir mi?
Sancı bence

Şenay Asel Lina

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar normal doğum yapmak istiyorum ama korkuyorum da. Sancı çekmek mi daha zor yoksa o sancıya Bi şekilde katlanıp doğum anı mı yani bebeğin kafasının çıkması mı daha zor. Sanırım kesiyorlar o anda ama, tecrübesi olan bilgi verebilir mi?
Bnce suni sanci daha zor kafa çıkmaya başladıysa hemen bitiyor bn kızımda doğum yaptigimda açılmamvardı ama sancim yoktu suni sanci verdiler benle beraber yatış yapan kadın vardı bn 1.5 saat sonra doğum yaptım kadin daha ertesi gün sabah 9.veya 10 gibi doğum yaptı sen kafasının çıkışına falan takılma zaten o ağrıyı hemen unutuyorsun tatlım kafana takma korkarsan kendi sancinda olmaz akışına bırak

Dilem1

Kayıtlı Üye
rank
Kesme kısmı kişiden kişiye değişir, sancıda oyle, bende kesık yoktu sen nefes egzersıızı ve sguat yap, hazırlık mis gibi Bı dogum olurr hemıde kolay

Anne Adayı

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle normal doqum düşün daha saqlıklı çünkü.. doqumda da sancı daha zordu bana qöre kesik falan kesinlikle o acıda fark etmiyorsun ki zaten uyuşturuyorlar.. benim doqumumdaki ebe we hemşireler çok iyiydi çok qüzel yönlendirdiler.. ama ne olursa olsun ölüp ölüp dirilion doqumda 😊😊

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Canim herkesin doğumu da dayanma gücü de farklı burdaki yorumlarla kafan daha çok karışır mesela ben çatal korkulu rüyamdi altı saat sancı çektim hadi çatala doğum deyince sevinerek çıktım bitiyo dedim atmaaaaa gel gelelim o bebeğin çıkışı muhteşem 😀😀😀😀 tabikide benim doğumda bebeğin çıkışı daha zor geldi ha buaarada beni kesmişler o sancidan onu farketmedim ama ilk dikis tam uyuamadan atıldı ağrıdı su filimlerde kadınlar bebek çıkar çıkmaz bagirmalari bitiyor ya hep bu gercekmi ya derdim valla gerçekmiş bebek çıkar çıkmaz bitiyo uzun oldu kusura bakma bu arada herkes kesilecek dikis atılacak diye birşey yok gayet dikişsiz doğumda yapabilirsin vücut yapına bagli çatı darlihin yoksa bebiş çok fazla kilolu değilse gibi gibi...🥰

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ben 3 normal doğum yaptım 4 uncu olacak nasip se 1 hafta miz kaldı doğuma sancı daha zor zaten alt taraftan iğne yapiyolar hem gevsesin rahim ağzı hemde uyussun diye bebegin kafası çıkınca kendini ittiği için o an bir rahatlama oluyo hemen zaten herkesin doğumu bir olacak diye bir kural da yok ayrıca kendinizi korkutmaya hiç gerek de yok sakin olun bebeğinizi sagsaglim kucaginiza alacağınızı düşünün sağlıklı doğumlar olsun insallah

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Sanırım kafa çıktıktan sonra beden daha kolay çıkıyor ama kesme kısmı biraz korkuttu beni. Acaba uyuşturuyor mu doktor
Canım o an zaten kestiklerini anlamıyorsun
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım herkesin doğumu kendine özeldir doğum sancıların başlayınca sadece bebeğini kucağına almayı düşünüceksin bunları düşünme hamileliğinin keyfini çıkar ve ayrıca 3 normal doğum yaptım.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım herkesin doğumu kendine özeldir doğum sancıların başlayınca sadece bebeğini kucağına almayı düşünüceksin bunları düşünme hamileliğinin keyfini çıkar ve ayrıca 3 normal doğum yaptım.

Tüm sayfalar yüklendi.