şeker testi hakkında

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde DuyguHiraa tarafından oluşturulan şeker testi hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 477 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı şeker testi hakkında
Konbuyu başlatan DuyguHiraa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Meleklerim

DuyguHiraa

Kayıtlı Üye
rank
23+1 günlük olduk doktor 24 de gel demişti şeker yükleme testi yapıcaz diye ama yaptırmayı düşünmüyorum sorun olurmu bide ne sıklıkla doktora gitmeliyim eşime kalsa diyor son aya doğru git 😂☺️

Elmas

Kayıtlı Üye
rank
23+1 günlük olduk doktor 24 de gel demişti şeker yükleme testi yapıcaz diye ama yaptırmayı düşünmüyorum sorun olurmu bide ne sıklıkla doktora gitmeliyim eşime kalsa diyor son aya doğru git 😂☺️
Arkadaşlar bu şeker testine olan on yarginizi anlamiyorum. Normalde ekmek ya da çikolata yemiyor musunuz? Onun kadar bir şeker yani. Öyle tutup da size kilo kilo şeker yüklemiyorlar. Ben gecen hafta yaptırdım bildiğin bi gazoz yani öyle aşırı şekeri de yok. Yani bu on yargının sebebi ne? Benim en yakin arladasimda gebelik şekeri çıktı haliyle tansiyonunu da etkiledi doktor takip ettigi icin de normal doğum yapamadı günü geldiğinde tansiyonu cok düşük çıkmıştı sekerden dolayi. Ve perhiz yapti şekeri kesti. Kimisinde doğumdan sonra da devam.ediyor malesef. Bebeğinizi riske atmayin. Evet eskiden yokmuş Boyle şeyler ama hep sağlıksız bebekler doğmuş. Mesela bende dis problemi var, ne bim bir başkasında kalp, böbrek.. Bunlar anne karnındaki beslenmeyle alakali. Lütfen söyle ben yaptırmam demeyin. Abartmayın olayi.

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Bende gitmedim canım tercih etmedim doktor istemiyorsan sıkıntı yok dedi ama bir kaç gün ölç değerlerin iyiyse sıkıntı yoktur dedi. Doktor kontrolünede ayda bir gidiyorum sadece bu ay biraz sıkıntılıydi iki hafta önce gittim iki gün sonra tekrar gidecem. Eğer bir sıkıntın yok ise ayda bir git yeterli canım . Allah yardımcımız olsun inşallah ☺️😍

Meleklerim

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar bu şeker testine olan on yarginizi anlamiyorum. Normalde ekmek ya da çikolata yemiyor musunuz? Onun kadar bir şeker yani. Öyle tutup da size kilo kilo şeker yüklemiyorlar. Ben gecen hafta yaptırdım bildiğin bi gazoz yani öyle aşırı şekeri de yok. Yani bu on yargının sebebi ne? Benim en yakin arladasimda gebelik şekeri çıktı haliyle tansiyonunu da etkiledi doktor takip ettigi icin de normal doğum yapamadı günü geldiğinde tansiyonu cok düşük çıkmıştı sekerden dolayi. Ve perhiz yapti şekeri kesti. Kimisinde doğumdan sonra da devam.ediyor malesef. Bebeğinizi riske atmayin. Evet eskiden yokmuş Boyle şeyler ama hep sağlıksız bebekler doğmuş. Mesela bende dis problemi var, ne bim bir başkasında kalp, böbrek.. Bunlar anne karnındaki beslenmeyle alakali. Lütfen söyle ben yaptırmam demeyin. Abartmayın olayi.

Bende yaptırmadım doğru bulmuyorum bir anda o kadar şeker yüklemesi anne yada bebeğe zarar vere biliyormus doktorum risklerini de faydasını söyledi bana bıraktı istersen yaptır ister yaptırma dedi bende 4 gebeliğim dede yaptırmadım ille şeker yüklemesiyle kalmıyor kanından yine bakıyor ve değerlerin orda da çıkıyor ona göre sana söyler senin bebeğin senin kararın sana kalmış yaptırıp yaptırmamak doktora da ayda bir yeterli oluyor doktorun sana söyler ne zaman gelmen gerektiğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar