Şeker yüklemesi nasil yapılıyor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynoo tarafından oluşturulan Şeker yüklemesi nasil yapılıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,273 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yüklemesi nasil yapılıyor
Konbuyu başlatan Zeynoo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Yeşim kuzey

Kayıtlı Üye
rank
Dr yap dediyse yap canim doğumun sezeryan mi normal mi olacagina bakılıyor zararı yok bende yaptıricam şeker yüklemesi bebek kilolu doğacak gibi dedi yaptır tedbir amacli dedi doktorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Hanımlar şeker yüklemesine aç mı yoksa tok mu gidiliyor
Aç gideceksin canım önce aç karnına kan veriyorsun sonra glikoz içiyorsun o aldığın ilaç değil şeker bi nevi şekerli su içip tekrar kan veriyorsun sonra da tok karnına veriyorsun galiba 1 er saat arayla olması lazım en son yapalı 4 5 sene oldu kaç kere kan verildiğini tam hatırlayamadım ama açken ve o sudan sonra kan verildiğini kesin biliyorum 2 mi 3 mü emin olamadım

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Bnm de kafam çok karışık sizce şeker yüklemesi yapıyım mi gerekli bsy mi
Bu senin tercihin şekerin olmadığını biliyorsan yapmazsın. Ben istemedim gerek duymadım çok şükür bir sıkıntı da yok . Bir kaç defa sağlık ocağında ölçtüm bir sıkıntı yoktu . Dr da istemiyorsan yapma demişti
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aç gideceksin canım önce aç karnına kan veriyorsun sonra glikoz içiyorsun o aldığın ilaç değil şeker bi nevi şekerli su içip tekrar kan veriyorsun sonra da tok karnına veriyorsun galiba 1 er saat arayla olması lazım en son yapalı 4 5 sene oldu kaç kere kan verildiğini tam hatırlayamadım ama açken ve o sudan sonra kan verildiğini kesin biliyorum 2 mi 3 mü emin olamadım
Dört defa yapılıyor ben bekarken yaptırmıştım o zmn dört defa kan tahlili verdim çok şükür birşey çıkmamıştı

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bu senin tercihin şekerin olmadığını biliyorsan yapmazsın. Ben istemedim gerek duymadım çok şükür bir sıkıntı da yok . Bir kaç defa sağlık ocağında ölçtüm bir sıkıntı yoktu . Dr da istemiyorsan yapma demişti
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Dört defa yapılıyor ben bekarken yaptırmıştım o zmn dört defa kan tahlili verdim çok şükür birşey çıkmamıştı
Evet dört kez yapılıyor dizim tercihimiz bazı hekimler yüklemeyi istemeyenler de açlık ve tokluk ölçümü yapıyorlar yüklemeye gerek duymuyorlar sonuca göre

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Dediğim gibi kaç kere kan verildiğini hatırlamıyorum canım 2 3 diye kalmış aklımda 4 seneyi geçti yaptıralı. Bide normalde şeker olması gerekmiyor gebelik şekeri çıkabiliyor bazen ondan kaynaklı yapılıyor önemli de bence zararı olan bişey değil sonuçta şekerli su içip kan veriyorsun

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar