Sorum var Şeker yüklemesi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve Nur tarafından oluşturulan Şeker yüklemesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,730 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yüklemesi
Konbuyu başlatan Merve Nur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve Nur

❤️Şeyma❤️İlyas❤️

❤️ Yaşama Sebeplerim ❤️
rank
Şeker yüklemesi yaptırmayan varmı? Çok kararsizimda kızlar.
Kızlar tercih meselesi demiş ama. Brn ilk gebeliğim de yaptırmadım. İkincide suyum fazla geldi doktor yaptır dedi yaptırmıştım. Ama çok şükür temiz çıkmıştı

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırdım şükür temiz çıktı insanlar yaptırma diye bana çok baskı yapıyordu doktor hiçbir riski yok demişti yakın arkadaşım ebe ona da sordum neden bu kadar korkuyorlar bir tehlikesi mi var dedim onlar hurafe kilo kilo tatlı yerken iyi ama bi şekerli gazoz üzerine hikayeler yazıyorlar bir sıkıntı varsa tedbir almak amaçlı öneriyoruz biz karar anne adayında demişti doğum esnasında da oluşacak riske karşı önlem oluyormuş
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sen de istersen gidince sor doktoruna uzman ağzından duyunca gönül rahatlığıyla isteyip istemediğine karar verirsin

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
3 çocuk annesiyim 1 gebelikte yaptırdım çıkmadı 2 gebelikte cıktı doğuma kadar insulin vuruldum doğum sonrası bırakırdı dr 3 gebelikte zaten sınırda olan bir seker vardı yükleme yapılması kendi yükseldi baştan sona insulin oldum doğum sonrası düşüşe geçti bıraktım 9 aylik oldu artık bir diyabet hastasiyim son gebelikte kontrol altında geçtiği için sağlıkla doğdu şükür ayrıca yaptirmazsanizda kontrollerinizi aksatmayın doğum işlemi için gittiğimde hamile bir anne hem yükleme yaptırmamış sin 1 ayı kalmış dr kızıyordu hem suyu fazla bebek bu aya göre çok iri dedi alınması lazım diye seker durumunda şu fazlalığı artı bebeklerde iri doğum oluyor fazla kilo alıyorlar gebelikte seker olan gebelikte dogum sonrası bebek kardiyoloji bölümüne yönlendiriliyor 2 çocuğumu da görürdüm ben yüklemede zorunluluk yok güzel bir gebeliğin olsun sağlıkla al kucagina

Merve Nur

Kayıtlı Üye
rank
Yok kuşum hiçbir sorunla karşılaşmadık çok şükür oğlum 1 yaşında şuanda 2. Ye hamileyim bu bebeğimde de yaptırmayı düşünmüyorum
Çok şükür canım benim ❣️

3 çocuk annesiyim 1 gebelikte yaptırdım çıkmadı 2 gebelikte cıktı doğuma kadar insulin vuruldum doğum sonrası bırakırdı dr 3 gebelikte zaten sınırda olan bir seker vardı yükleme yapılması kendi yükseldi baştan sona insulin oldum doğum sonrası düşüşe geçti bıraktım 9 aylik oldu artık bir diyabet hastasiyim son gebelikte kontrol altında geçtiği için sağlıkla doğdu şükür ayrıca yaptirmazsanizda kontrollerinizi aksatmayın doğum işlemi için gittiğimde hamile bir anne hem yükleme yaptırmamış sin 1 ayı kalmış dr kızıyordu hem suyu fazla bebek bu aya göre çok iri dedi alınması lazım diye seker durumunda şu fazlalığı artı bebeklerde iri doğum oluyor fazla kilo alıyorlar gebelikte seker olan gebelikte dogum sonrası bebek kardiyoloji bölümüne yönlendiriliyor 2 çocuğumu da görürdüm ben yüklemede zorunluluk yok güzel bir gebeliğin olsun sağlıkla al kucagina
Amin İnşallah canim benim bende şeker değerlerime baktırırim olmadı ona göre karar veririm İnşallah 🤰❣️🤲

Ben yaptırdım şükür temiz çıktı insanlar yaptırma diye bana çok baskı yapıyordu doktor hiçbir riski yok demişti yakın arkadaşım ebe ona da sordum neden bu kadar korkuyorlar bir tehlikesi mi var dedim onlar hurafe kilo kilo tatlı yerken iyi ama bi şekerli gazoz üzerine hikayeler yazıyorlar bir sıkıntı varsa tedbir almak amaçlı öneriyoruz biz karar anne adayında demişti doğum esnasında da oluşacak riske karşı önlem oluyormuş

Sen de istersen gidince sor doktoruna uzman ağzından duyunca gönül rahatlığıyla isteyip istemediğine karar verirsin
İnşallah cumaya randevu aldım gidicem doktorla konusucam 🌹🥰

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırdım canım. Özelikle yurt dışında çok öneriliyor. Allah nasip kısmet ederse ikinci gebeliğimdede yaptırmayı düşünüyorum. Glükoz şurubu içiyorsun 2 saat kadar bekliyorsun hastanede ardından kan alıyorlar bu kadar. Aç karnına yaptıkları için bu testi baya midem bulanmıştı o biraz zorladı. Ama çok şükür her şey iyi çıktı.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar