Sezeryan mi normal mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yazgülü(semra) tarafından oluşturulan Sezeryan mi normal mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,915 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan mi normal mi
Konbuyu başlatan Yazgülü(semra)
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nazlııı

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Normal dogum varken Bi insan sezeryanı neden ister ki bacım normal dogum hem bebek İcin hemde kendin İcin Cok daha iyi sezeryan sonrası kotu mecbur kalınacak bi durum yoksa sezeryan olma kesinlikle

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Normal dogum varken Bi insan sezeryanı neden ister ki bacım normal dogum hem bebek İcin hemde kendin İcin Cok daha iyi sezeryan sonrası kotu mecbur kalınacak bi durum yoksa sezeryan olma kesinlikle
Normalin ismi normal sanırım iki doğumum da normaldi ama zordu on yıl araya girince ilk gibi korkular arttı ama sanırım önceliğim normal olacak🙂

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Normal zor oluyor evet ama dogum dan sonra butun agrı sancı bitiyor canım dıkıs olunca biraz sıkıntı oluyor ama yinede sezeryan dikişi gibi olmuyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben 2 dogumda sezeryan ıstıyom dedim doktor seni kesmeyecem dedi normal dogurmam İcin Cok ugrastın normal dogurdum dedim ki ıyıkı normal dogurmusum

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Üçüncü hamileliğim ikisi normal fakat çok dikişli oldu bunda sezeryan istiyorum sizce normal mi sezeryan mi aynı durumu yaşayan varmı hanımlar çok tedirginim epidural ne gibi kolaylıkları var Allahım kimseyi bu yolda koymasın herkesin sağlıkla bebekleriyle beraber eve gelmesini nasip etsin
Buna senin bedenin karar verir bak burda sezeryan iyi diyen de var kötü normal iyi diyende var kötü diyende. Normal doğurursun ağrı eşiğin yüksektir çok zorlanmazsın ağrı eşiğin düşüktür çok zorlanırsın çatın dardır bebeğin kafası büyüktür açılman azdır dikiş atarlar sezeryandan bi farkın kalmaz yani çok göreceli bi soru bu ben normal doğurdum 10 saat hastanede 22 saat evde ağrı çektim en son ebemin eline yapışıp derhal beni sezeryana alıyosunuz yoksa sürünerek çıkarım bu hastaneden demişliğim var gerçi orada muayene ettiler 9 cm açılman var hadi doğuma dediler 😂 yani demem o ki burda ben derim kötü başkası der iyi normal doğum için. Benim çok komplikasyonlu geçti doğurdum dikişlerim var çocuğum küvezde hergün git emzir 3 kere. Gel orda o dikişle sandalyelere oturmaya çalış eve gel sağ hiç bir şekilde uzanamadım içeride bebeğin eşinin bi parçası kaldı 1 hafta sonra düştü bide onun ağrısını çek yani herkes kendi yaşadığını bilir

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Normalin o zorlugu var iste can dan can cıkıyor kolay degil taabiki benim dogumda zordu koprucuk kemıgı kırıldı dogum zor olduğu İcin belki sezeryan olsam bırsey olmayacaktı

seçilll

Kayıtlı Üye
rank
Bu halk arasindada prenses doğum olarak biliniyor aynı lokal anestezi yapılıyor belde. Kasılmaları hissediyormussun fakat doğum ağrısız oluyor diyor nette fakat birebir yaşayan kişilerden yorum almak lazım hiç bir bilgim yok
Ben epudural normal doğum yaptım herkeze de tavsıye ederim. Sancıyla gıttım hastaneye epudural istedim omirilikden iğne yapıldı o sancımı kestı. Ustune suni sancıda verdiler ama acılmam olasıya hic sancı hissetmedim. 5 saate yakın hastane de odada gezındım yattım kalktım 9 cm oldugun da doguma aldılar. Dogum anın da epudurali cıkarıyorlar doğum da sancıyı hissetmenz lazım cunku sancı geldıkce ıkınıyorsun. Epudural cok faydalı öncesin de saatlerce sancı cekıp yıpranmıyosun. Doguma rahat bi şekılde gırıyon. 15 dk icinde bebeğimi almıstım kucagıma🥰

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Ben epudural normal doğum yaptım herkeze de tavsıye ederim. Sancıyla gıttım hastaneye epudural istedim omirilikden iğne yapıldı o sancımı kestı. Ustune suni sancıda verdiler ama acılmam olasıya hic sancı hissetmedim. 5 saate yakın hastane de odada gezındım yattım kalktım 9 cm oldugun da doguma aldılar. Dogum anın da epudurali cıkarıyorlar doğum da sancıyı hissetmenz lazım cunku sancı geldıkce ıkınıyorsun. Epudural cok faydalı öncesin de saatlerce sancı cekıp yıpranmıyosun. Doguma rahat bi şekılde gırıyon. 15 dk icinde bebeğimi almıstım kucagıma🥰
Ne guzel dogum yapmıssın

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Sağlıkla büyütün bebeğiniz hayırlı olsun hiç bir fikrim yok o yüzden sordum epidural doğum esnasında çıkarıyorlar yazmışsınız anlamadım nasıl yani ne oluyo ki bu epidural nasıl cikiyo 🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Buna senin bedenin karar verir bak burda sezeryan iyi diyen de var kötü normal iyi diyende var kötü diyende. Normal doğurursun ağrı eşiğin yüksektir çok zorlanmazsın ağrı eşiğin düşüktür çok zorlanırsın çatın dardır bebeğin kafası büyüktür açılman azdır dikiş atarlar sezeryandan bi farkın kalmaz yani çok göreceli bi soru bu ben normal doğurdum 10 saat hastanede 22 saat evde ağrı çektim en son ebemin eline yapışıp derhal beni sezeryana alıyosunuz yoksa sürünerek çıkarım bu hastaneden demişliğim var gerçi orada muayene ettiler 9 cm açılman var hadi doğuma dediler 😂 yani demem o ki burda ben derim kötü başkası der iyi normal doğum için. Benim çok komplikasyonlu geçti doğurdum dikişlerim var çocuğum küvezde hergün git emzir 3 kere. Gel orda o dikişle sandalyelere oturmaya çalış eve gel sağ hiç bir şekilde uzanamadım içeride bebeğin eşinin bi parçası kaldı 1 hafta sonra düştü bide onun ağrısını çek yani herkes kendi yaşadığını bilir
Çok geçmiş olsun Allahım bebeğinize sağlık versin sağlıkla büyütmeyi nasip etsin hayatta zaten hicbirsey planlandığı gibi gitmiyo dediğiniz gibi o an neler yaşanır bilemeyiz akışına birakicam artık hayırlısı neyse o korkunun sebebi tamda sizin yasadiklarinizi yaşadığım için benimde bebeğim kuvezde kaldı dikislerden oturamiyordum çocuğu dusuruyordum ayağından yakaladım tam bir facia gibiydi onlar aklıma geldikçe sezeryan sanki oldu bitti gibi gorunuyo tabiki onunda zorlukları var bakalım nasipte ne var 🥰

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Üçüncü hamileliğim ikisi normal fakat çok dikişli oldu bunda sezeryan istiyorum sizce normal mi sezeryan mi aynı durumu yaşayan varmı hanımlar çok tedirginim epidural ne gibi kolaylıkları var Allahım kimseyi bu yolda koymasın herkesin sağlıkla bebekleriyle beraber eve gelmesini nasip etsin
Ben ilk doğumu mecburen sezeryan oldum aradan 10 yıl sonra ikinci hamileliğimde görüşmediğim doktor kalmadı normal doğum yapmak istiyorum diye hem özel de hem devlette maalesef kimse risk almak istemedi avrupa da oluyor ama türkiye de kabul edilmiyor şimdi 3. Gebelik 6 yıl sonra bunda da mecburen sezeryan keşke öyle bir şansım olsaydı normal tercih ederdim sen çok şanslısın kıymetini bil sonra çok pişman oljrsun bir kere doğumdan en az 15 gün senin yanında biri olmalı yoksa çok zor bir de dış yapıştırma ama iç dikişleri en az 6 ay en fazla 1 sene de iyileşiyor o da kendini korursan üşütmez enfeksiyon kapmazsan iyi düşün canım biraz uzun oldu kusura bakma😊

Tüm sayfalar yüklendi.