Sülük Tedavisi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mama tarafından oluşturulan Sülük Tedavisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 779 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sülük Tedavisi
Konbuyu başlatan Mama
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mama

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar benim alerjik astımım var burun etlerim şişiyor ve nefes alamıyorum hamilelikte bu şikayetim daha da arttı artık gece gündüz sadece ağız yoluyla nefes alabilir hale gelmiştim bu da oksijeni tam manasıyla ciğerlerime çekemem demekti kbb uzmanı lazer tedavisi yapabiliriz demişti ama nasip olmadı(lazer tedavisinde de memnun kalmayanlar, tekrar hastaligi nükseden oluyormuş bunu doktorda soylemisti tekrarlar diye) Velhasılkelam bende bugün yasadigim bolgede alternatif tipla ilgelenen bir bayana gittim hamile olduğumu nefes alamadigimi alerjimi kısacası sikayetimi soyledim burnun iki yanina bebek sülük tedavisi yapariz demişti bende bir cesaret kendimi tedavinin ortasinda buldum. 4 saat gecti suan burnuma sprey sıkmışım gibi gayet iyi nefes aliyorum, gecen sure icinde yan etkisini gormedim ve memnun kaldım umarim boyle devam eder. Sizleri de bilgilendirmek istedim hamile bayanlara Hacamat ve sülük tedavisi uygulanmasında sakınca yokmuş. İşinin ehli olan bir uzmana bu uygulamalari yaptirabilirsiniz

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar benim alerjik astımım var burun etlerim şişiyor ve nefes alamıyorum hamilelikte bu şikayetim daha da arttı artık gece gündüz sadece ağız yoluyla nefes alabilir hale gelmiştim bu da oksijeni tam manasıyla ciğerlerime çekemem demekti kbb uzmanı lazer tedavisi yapabiliriz demişti ama nasip olmadı(lazer tedavisinde de memnun kalmayanlar, tekrar hastaligi nükseden oluyormuş bunu doktorda soylemisti tekrarlar diye) Velhasılkelam bende bugün yasadigim bolgede alternatif tipla ilgelenen bir bayana gittim hamile olduğumu nefes alamadigimi alerjimi kısacası sikayetimi soyledim burnun iki yanina bebek sülük tedavisi yapariz demişti bende bir cesaret kendimi tedavinin ortasinda buldum. 4 saat gecti suan burnuma sprey sıkmışım gibi gayet iyi nefes aliyorum, gecen sure icinde yan etkisini gormedim ve memnun kaldım umarim boyle devam eder. Sizleri de bilgilendirmek istedim hamile bayanlara Hacamat ve sülük tedavisi uygulanmasında sakınca yokmuş. İşinin ehli olan bir uzmana bu uygulamalari yaptirabilirsiniz
Sülük kanını çok çekiyor akıtıyormuş hele gebelikte kansızlığa neden olabilir geçerli bir süre normal zamanda tamam ama gebelikte iyi olmadığını biliyorum canım

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende senin gibiyim canım ama sülük tedavisi nasıl yapılır bilmiyorum

V

Vildann

Guest
Benim de bir arkadaşım yapıyor canm ama hamileyken asla yapılmaz demişti bana

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Benim de bir arkadaşım yapıyor canm ama hamileyken asla yapılmaz demişti bana
Anladım canım arkadaşın ne kadar zamandır yapıyor bilmiyorum tabi seviyesini de bilemem. Ama mantıken pis kan vücuttan atıldığı için kansız kalma ihtimalinden dolayı kesinlikle yapılmaz demiş olabilir. bizim buradaki bayan işinin ehli olmuş artık yıllardır bu işte uzmanlaşmış, yetiştirdiği öğrencileri var bölgemizdeki en iyisi diyeyim diger yapanlarda onun ogrencisi zaten. Şimdi ben gittigimde hamilelikte hacamat yapilir mi diye sordum evet yapılır ozellikle 4 ve son ayda bilhassa tavsiye etti. kupa sayısını az, kesikleri de yüzeysel atılır gebelere dedi özellikle. Neden bu aylarda tavsiye edildiginin onemini anlatti. Sülük konusuna gelirsek burnun iki yan kismina(kemikli kisim) attirdim sülügu ve cok cok az kan akti yani kansizliga sebep olacak bir uygulama yapılmadi, suan daha iyiyim nefes konusunda pisman olmadim ve muhtemelen devam edicem bu uygulamaya.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sülük kanını çok çekiyor akıtıyormuş hele gebelikte kansızlığa neden olabilir geçerli bir süre normal zamanda tamam ama gebelikte iyi olmadığını biliyorum canım
Sülük sayısına ve tedavi edilen bölgeye bağlı kanama oluyor canım, ben burun yanlarına attırdım kanama çok az oldu ve bu beni rahatlattı. Bide şöyle bir durum burundaki cift tarafli et sismesinden dolayi artik agzimdan nefes aliyordum oksijeni tam manasiyla cigerlerime çekemiyorum, bu durum benim yasamsal faaliyetlerimi, psikolojimi kotu etkilemeye basladi ustelik bebege de dogru oksijen gitmiyor ve bu anne karnindaki bebek icin cok tehlikeli, bebekte depresyon,panik atak gibi kalici hasarlara da sebep oluyor. Yani nefes alamamam vucudumdan biraz kan akmasindan daha vasat bir durumdu.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar