Temre Hastalığı Nedir ve Bitkisel Tedavisi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hastalıklar kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan Temre Hastalığı Nedir ve Bitkisel Tedavisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,011 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hastalıklar
Konu Başlığı Temre Hastalığı Nedir ve Bitkisel Tedavisi
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
518
Konum
İstanbul
Bu yazımızda bir cilt hastalığı olan temre hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. Halk arasında en sık şekilde görülen cilt hastalığı da diyebiliriz aslında bu probleme.

Sırasıyla tanımı, nedenleri, tedavisi ve son olarak ise temreye iyi gelen bitkisel çözümler ile temre hakkında merak edilenlere ışık tutacağız.
temre-hastaligi-nedir-150x150.jpg

Temre Hastalığı Nedir: Cilt üzerinde oluşan, boyut olarak küçük, görünüm olarak kırmızı, şekil olarak ise pütürlü bir yapıya sahip cilt hastalığına temre denir. Çok yaygın şekilde görülen bu hastalık cilt yüzeyinin tahriş olması sonucunda ortaya çıkar.

Temre Neden Olur: Bu hastalığın oluşmasında çok farklı nedenler vardır. Bunları saymak gerekirse; kalitesiz kozmetik malzemeler, cilde temas eden kimyasallar en genel sebeplerdir. Temre hastalığından korunmak istiyorsanız mutlaka cildinize özen göstermelisiniz. Unutmadan şunuda ekleyelim; halk arasında temrenin oluşma sebebinin nazar olduğu söylenir.

Temre Nasıl Geçer: Temre tedavisi için ilk önce temreye neden olan faktörlerin bulunması ve hemen bunlardan kurtulunması gerekir. Ardından yapmanız gereken en önemli tedavi yöntemi ise bitkisel yöntemlerle çözüm bulmaktır. Aşağıda bu konuda size açıklamalarda bulunacağım. Bu arada temre duası olarak bilinen duayı da deneyebilirsiniz. Buna inanıp inanmamak size kalmış bir durum.

Temreye Bitkisel Çözüm: Size vereceğim bitkisel öneriler ile temreye karşı doğal ve kesin çözüm yöntemleri uygulayarak sonuç alabilirsiniz.

– Her gün sürmek şartıyla ördek yağını merhem şeklinde kullanabilirsiniz.
– Temrenin üzerine kükürt tozu koyarak beklemekte diğer bir çözüm yoludur.
– Nohut yağı sürerek masaj yapabilirsiniz.
– Erik sirkeye batırıldıktan sonra temreye sürülürse etki eder.
– Sedef çiceği ve bal karıştırılarak sürülür.
– Turp tohumu ve sirke lapa olarak hazırlanıp temrenin üzerine konursa da temre için etkili bir tedavi olur.
– Mersin yaprağı kaynatılıp içilirse, çöpeleme sirkesi le macun yapılıp cilt üzerine sürülürse de temre doğal yollarla tedavi edilmiş olur.

temre-hastaligi-neden-olur
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular Forum Tarih
Asel ❤️💙Alparslan Bebegim ile ilgili Sorum Var 26 569
G Hastalıklar 41 673

Benzer konular


Üst