Sorum var Tirotim biraz fazla çıktı , endokrine gitmem gerektiğini söyledi doktor, ama randevu bulamıyorum, acaba aile hekimi ilgilenirmi

• Konbuyu başlatan Ebuş
  • Toplam 9 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebuş tarafından oluşturulan Tirotim biraz fazla çıktı , endokrine gitmem gerektiğini söyledi doktor, ama randevu bulamıyorum, acaba aile hekimi ilgilenirmi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 334 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tirotim biraz fazla çıktı , endokrine gitmem gerektiğini söyledi doktor, ama randevu bulamıyorum, acaba aile hekimi ilgilenirmi
Konbuyu başlatan Ebuş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1935

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Cevaplarınızı bekliyorum 🤲
Bende de ilk gebeliğimde böyle oldu gittim doktora bana normalde de yüksek mi dedi hayır gebelikte oluştu dedim. Şikayetin var mı peki dedi baş ağrısı ellerde uyuşma gibi diye sordu hayır deyince normalde tiroitin yok gebelikte çıkan bir şey normaldede olsa ilaç başlardım dedi o yüzden başlamadı. Ben ama alanında uzman bir doktora gittim

E

Ebuş

Guest
Bende de ilk gebeliğimde böyle oldu gittim doktora bana normalde de yüksek mi dedi hayır gebelikte oluştu dedim. Şikayetin var mı peki dedi baş ağrısı ellerde uyuşma gibi diye sordu hayır deyince normalde tiroitin yok gebelikte çıkan bir şey normaldede olsa ilaç başlardım dedi o yüzden başlamadı. Ben ama alanında uzman bir doktora gittim
Benim normalde vardı bi yükselip bi düşüdüyodu ozman gebelik yoktu doktor ilaç vermeye gerek yok demişti dahiliye doktoru,, ama kadın doğum doktorum kan tahlili ne bakıp endokrin bölümüne gitmen gerek dedi, bebeğin gelişiminde etki etmemesi için, bu ayın 30 una aldım randevu yu, inşallah geç değildir, şuan 8 haftalık oldum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Benim normalde vardı bi yükselip bi düşüdüyodu ozman gebelik yoktu doktor ilaç vermeye gerek yok demişti dahiliye doktoru,, ama kadın doğum doktorum kan tahlili ne bakıp endokrin bölümüne gitmen gerek dedi, bebeğin gelişiminde etki etmemesi için, bu ayın 30 una aldım randevu yu, inşallah geç değildir, şuan 8 haftalık oldum
O zaman gitmen lazım ve ilaç başlaman lazım canım . Bende gebelikten önce olmadığı için sorun yoktu

E

elif serap

Guest
canım öncelikle geçmiş olsun bende hipotiroidi hastasıyım tsh ım gebelikten önce yüksek çıkmıştı ayrıca gebe kalamıyordum. derhal endokrine git dediler gittim. iyikide gittim ben bir ayda randevuyu bekleyene kadar daha da yükselmişti. doktor direkt tedaviye başladı iki aylık tiroid tedavimde değerlerim hemen normale döndü ve normale döndüğü gibi gebe kaldım. ayrıca endokrin doktorum gebe olursan kesinlikle bu kapıdan ayrılamazsın her ay değerlerini ölçtürüp ilaç kullanmak zorundasın dedi . bende öyle yapıyorum çok şükür sağlıklıyız . sakın ihmal etme endokrin hemen bakmalı tiroidin bebeğe çok zararı var. şimdiden geçmiş olsun

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
canım öncelikle geçmiş olsun bende hipotiroidi hastasıyım tsh ım gebelikten önce yüksek çıkmıştı ayrıca gebe kalamıyordum. derhal endokrine git dediler gittim. iyikide gittim ben bir ayda randevuyu bekleyene kadar daha da yükselmişti. doktor direkt tedaviye başladı iki aylık tiroid tedavimde değerlerim hemen normale döndü ve normale döndüğü gibi gebe kaldım. ayrıca endokrin doktorum gebe olursan kesinlikle bu kapıdan ayrılamazsın her ay değerlerini ölçtürüp ilaç kullanmak zorundasın dedi . bende öyle yapıyorum çok şükür sağlıklıyız . sakın ihmal etme endokrin hemen bakmalı tiroidin bebeğe çok zararı var. şimdiden geçmiş olsun
Benim de doğumdan sonra oldu TSH yüksek çıktı ama bende ultrasonda baktılar küçülme olmuş.TSH sadece anormalliği mi belli ediyor o zaman acaba? Ben 3 ay daha kullanacakmışım daha büyümemiş

özlem1935

Kayıtlı Üye
rank
merhaba gecmis olsun öncelikle ben normalde de troid hastasiydim 100mg ilac kullanigim halde hamile kalinca 8 bucuk cikti tsh degerim doktorlar hamile kalman bile mucize bu yükseklikle dediler bebegi kaybedersin dediler hemen endokrine sira buldum gittim o zaten ayri biseydi bebegi kaybedersin ama bu bir kayip degil dedi cok yuksek dedi 150 mg yukseltti cok dikkatli kullandim ilacimi sabah ac karnina kahvaltidab yarim saat once bir ay icinde 1.48 düştü şükür bebegimde tutundu bana merak etme canim duzenlerler ama biran once sira al talep olustur gir çık bak surekli gecmis olsun

Tüm sayfalar yüklendi.