Sorum var Umma

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde 2 prenses1prens annesi tarafından oluşturulan Umma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 794 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Umma
Konbuyu başlatan 2 prenses1prens annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Çiçek20

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar siz umma yı biliyor musunuz ya benim sol göğüsüm dün sabah bir anda şişti yanma hissi var ve de çok sert dün gece sıcak Su ile banyo yaptım sütümü sağdım ama bana mısın demiyor sizin köylerde böyle bir durumda ne yapılıyor bana akıl verebilir misiniz canım çok acıyor anneler anne adayları bana yardım edin

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kızlar siz umma yı biliyor musunuz ya benim sol göğüsüm dün sabah bir anda şişti yanma hissi var ve de çok sert dün gece sıcak Su ile banyo yaptım sütümü sağdım ama bana mısın demiyor sizin köylerde böyle bir durumda ne yapılıyor bana akıl verebilir misiniz canım çok acıyor anneler anne adayları bana yardım edin
Kuzum bende bilmiyordum şimdi internette araştırdım şöyle diyor
genelde hamile kadınlarda ve emziren annelerde görülen, gözünün bir yiyecek veya içecekte kalması sebebiyle memelerde oluşan acı, yanma hissi ve memenin şişmesi durumu. eğer evi dışında başka bir evde, mekanda bir şey görüp beğendiyse ve yiyemediyse ( veya içemediyse) o evden o yiyecekten istemesi, eğer neyde gözü kaldığını hatırlayamadıysa o evden herhangi bir şey yemesi, eğer böyle bir fırsatı da yoksa veya nerede neyi canının çektiğini hatırlamıyorsa o yiyecek niyetine avucunun ortasını yalaması gerekirmiş. ya da gerekir demeyelim de tavsiye edilir. :) anadoludaki inançlardan biri. çok kötü bir his olduğu söylenir. bebek emzirildiği için yani zaten süt indiği için memenin şişmesi ise garip bir durum.

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Cok geçmiş olsun canım 🤲

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bende bilmiyordum şimdi internette araştırdım şöyle diyor
genelde hamile kadınlarda ve emziren annelerde görülen, gözünün bir yiyecek veya içecekte kalması sebebiyle memelerde oluşan acı, yanma hissi ve memenin şişmesi durumu. eğer evi dışında başka bir evde, mekanda bir şey görüp beğendiyse ve yiyemediyse ( veya içemediyse) o evden o yiyecekten istemesi, eğer neyde gözü kaldığını hatırlayamadıysa o evden herhangi bir şey yemesi, eğer böyle bir fırsatı da yoksa veya nerede neyi canının çektiğini hatırlamıyorsa o yiyecek niyetine avucunun ortasını yalaması gerekirmiş. ya da gerekir demeyelim de tavsiye edilir. :) anadoludaki inançlardan biri. çok kötü bir his olduğu söylenir. bebek emzirildiği için yani zaten süt indiği için memenin şişmesi ise garip bir durum.
Bizde de aynı şekilde canım daha önce kızlarımı emzirirken böyle bir durum ile karşılaşmadım benim ablam da çok oldu böyle 6 aylık oğlum var emiyor o yüzden neyden oldu hiç bir bilgim yok sağol
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cok geçmiş olsun canım 🤲
Sağolasın canım 😊

Çok geçmiş olsun canım

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Bizde de aynı şekilde canım daha önce kızlarımı emzirirken böyle bir durum ile karşılaşmadım benim ablam da çok oldu böyle 6 aylık oğlum var emiyor o yüzden neyden oldu hiç bir bilgim yok sağol

Sağolasın canım 😊
Rica ederim canım 🥰

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende de oldu iki kez süt çok birikince oluyor sürekli masaj yap ve bebeğini emzir acısa bile ancak öyle geçiyor iki göğsü eşit emzirmemek ten oluyor bence
Canım zaten en çok emdiği göğüsüm şişti sağiyorum şu anda canım yanıyor ama mecbur idare ediyorum

Çok geçmiş olsun canım
Sağolasın canım 😊🌹

Çok geçmiş olsun canım
Sağolasın canım 😊🌹

Canm Bnde blmiyorum komşumuz sen Umman olmuşsun diyip ekmeğin içine soğan koyup yedirmşti biraz tuhaf ama hafilemşti ağrım

Tüm sayfalar yüklendi.