Uyku pozisyonu

• Konbuyu başlatan Svl
  • Toplam 16 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Svl tarafından oluşturulan Uyku pozisyonu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,128 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Uyku pozisyonu
Konbuyu başlatan Svl
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevil güntav

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Hamileyken sol tarafa yatmak şart mı ben çok zorlanıyorum sol tarafa yatmakta hep sırt üstü yada sağa yatmaya alışmışım soldan sağa sağdan sola dönmekten çok uyanıyorum 😟
Genelde sol tarafa yatılır sağ tarafa da yatabilirsin fakat solda bebek te sende daha rahat edersin 5 ayını geçtikten sonra sırt üstü yatmak yasak ve zararli zaten istesende yatamazsin nefesin daralıp tansiyonun düşer aynı zamanda da bebege kan akışı azalıyor canım sola yada sağa zor da olsa alıştır kendini

Üç prenses annesi

Kayıtlı Üye
rank
Hamileyken sol tarafa yatmak şart mı ben çok zorlanıyorum sol tarafa yatmakta hep sırt üstü yada sağa yatmaya alışmışım soldan sağa sağdan sola dönmekten çok uyanıyorum 😟
Canım illa sol diye birşey yok ara ara pozisyon değiş sırt üstü önerilmiyor çünkü bazı annelerde hamilelikte bir damara denk geliyormuş ve tansiyon düşüklüğü halsizlik bulantı yapıyormus ben sağ sol yatıyorum valla

Sedoss

Kayıtlı Üye
rank
Ben hamile olduğumu öğrenince araştırıp sola yatmaya başladım 6. Ay doktorum soluna uyumaya başla diyene kadar hiç dönmezdim ama doktor söyledikten sonra hep sırt üstü yada sağa doğru daha rahat uyurken buldum kendimi 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

İklim

Kayıtlı Üye
rank
Sol tarafta bebek daha rahat ediyo ve kan akışı daha kolay saglaniyo sendede varis oluşumunu engeller sırt üstü yatmak iyi değil bn yüz üstü yatan biri olarak o kadar zorlanıyorum ki bebeyi cikartiyim kurbağa gibi serilecem yatağa 😄😂😂😂😂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sol tarafta bebek daha rahat ediyo ve kan akışı daha kolay saglaniyo sendede varis oluşumunu engeller sırt üstü yatmak iyi değil bn yüz üstü yatan biri olarak o kadar zorlanıyorum ki bebeyi cikartiyim kurbağa gibi serilecem yatağa 😄😂😂😂😂
Yüz üstü ne yatardim hey gidi günler 😂😄😄😄 yarama dokundun şimdi 😂😂😂🤭

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Gebelikte sol tarafa yatınca bebeğe giden kan akışı daha rahat olduğu için bebek için faydalı. Anne içinde böbreklerden idrar daha rahat süzülüyor ve anne de ödem oluşumu azalıyor kızlar. Ben erken doğum riskinden dolayı 2 ay sol tarafıma yattım gerçekten çok zor oluyor.

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sağına da yatabilirsin ama soluna yatman bebek için de senin için de daha iyi canım. Sırt üstü yatmamaya çalış pek. Sırttan geçen kalın kan damarlarına baksı yaptığın için bebeğe giden kan akışı ve oksijen miktarı azalıyor. Zor sürekli yatınca ağrında oluyordur biliyorum ama bebeğin için soluna yatmaya çalış canım. Ben öyle bir alışmışım ki doğumdan sonra bile 1 1 buçuk ay kadar hâlâ sola yatıp uyuyordum. Sırt üstü yatsam sola dönmüş buluyordum kendimi sabah atamadım hâlâ üstümden o psikolojiyi 😂😂

Sevil güntav

Kayıtlı Üye
rank
Sağına da yatabilirsin ama soluna yatman bebek için de senin için de daha iyi canım. Sırt üstü yatmamaya çalış pek. Sırttan geçen kalın kan damarlarına baksı yaptığın için bebeğe giden kan akışı ve oksijen miktarı azalıyor. Zor sürekli yatınca ağrında oluyordur biliyorum ama bebeğin için soluna yatmaya çalış canım. Ben öyle bir alışmışım ki doğumdan sonra bile 1 1 buçuk ay kadar hâlâ sola yatıp uyuyordum. Sırt üstü yatsam sola dönmüş buluyordum kendimi sabah atamadım hâlâ üstümden o psikolojiyi 😂😂
👏👏👏

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar