Vajinismus

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Duyguu tarafından oluşturulan Vajinismus başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,209 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Vajinismus
Konbuyu başlatan Duyguu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Duyguu

Duyguu

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşımda vardı canım şimdi 2 yaşında kızı var
Normal dogum mu yapti? Ben cati muayenesinde korktum ve canim yandi. Doktorum muayeneyi tam yapamadigini soyledi ve bu durumda son karari bana birakti normal mi sezeryan mi olacagina. Dogum aninda kendimi kasarsam bebegin zarar gorecegini soyledi.

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Normal dogum mu yapti? Ben cati muayenesinde korktum ve canim yandi. Doktorum muayeneyi tam yapamadigini soyledi ve bu durumda son karari bana birakti normal mi sezeryan mi olacagina. Dogum aninda kendimi kasarsam bebegin zarar gorecegini soyledi.
Tehlikeye atma yine de sen bilirsin ama yapamayacak gibi isen sezeryan ol

Mariya'm

Kayıtlı Üye
rank
Vajinismus gecmisi olup normal dogum yapanlar var
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Vajinismusun varsa kesinlikle normal dogum yap canim işini bilen doktor da bunu onericektir zaten ozellikle bu gibi durumlarda normal dogumla sorunun ortadan kalktigini soyluyor dr.lar.

Duyguu

Kayıtlı Üye
rank
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Vajinismusun varsa kesinlikle normal dogum yap canim işini bilen doktor da bunu onericektir zaten ozellikle bu gibi durumlarda normal dogumla sorunun ortadan kalktigini soyluyor dr.lar.
Vajinismusu atlattim tedaviyle. Sonrasinda bebek oldu. Normal dogum dusunuyordum hep oyle ilerledim ama muayene kotu gecti doktorumda dogumda olabilecek olumsuzluklardan bahsetti, tehlikeye atmaya gerek yok dedi. Son karari ben verecegim...

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Vajinismus gecmisi olup normal dogum yapanlar var mi kizlar?
Evet var. Ve normal dogum ile insanın kendine güveni geliyor. Bu yüzden ben normal öneririm size . Ancak çatı muayenesi için doktor a gitmeden önce kendi elinizle kendinize alıştırma yapın. Vajımusmus insanın kendini aşırı kasmasından oluyor . Kasmamak için aynanın onune oturup kendi elinizle alıştıra alıştıra yapın , deneyin . Kendinizi olabildiğince serbest bırakınca zaten agrı sızı olmaz . Doktor karsısında çatı muayenesi nde de bu böyledir . Gevşeyin ve bunları tüm kadınların yaşadığını bilin . Sizin de yapabileceğinizi ve vücudunuzun bu sisteme göre yaratıldığını bilin .. önemli olan relax olmaktır

Ayşee

Kayıtlı Üye
rank
Hiç tehlikeye atma bu durumu yaşayan biri olarak söylüyorum ikinci ayımıza girdik ama hâlâ geceleri kendimi doğum yapıyormuş gibi hissediyorum çok kötü bir durum ❤️

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar