Yeni doğum ilk gün

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde merve92m tarafından oluşturulan Yeni doğum ilk gün başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 575 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Yeni doğum ilk gün
Konbuyu başlatan merve92m
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

merve92m

Kayıtlı Üye
rank
Doğumdan sonra kanama ne kadar geliyor bilmiyorum ne kadar sürede geliyor yani hemen mi bi de ilk gün cok mu geliyor tedirginim beyaz lohusalik aldım o yüzden gerci depend filan stokladim da 😃

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-05-05
Gebeliğinizin 39. Haftasındasınız.
Erkek bebekler kızlara göre biraz daha ağır olurlar. bebeğiniz 3150 gr ve 50 cm. sezaryen doğum yapılabilir. Normal doğum beklenirken bebek hareketleri iyi takip edilmeli ve kontroller aksatılmamalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 49 cm ağırlıgı 3200 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Doğumdan sonra kanama ne kadar geliyor bilmiyorum ne kadar sürede geliyor yani hemen mi bi de ilk gün cok mu geliyor tedirginim beyaz lohusalik aldım o yüzden gerci depend filan stokladim da 😃
Canım aynı şeyi bende çok merak ediyorum biliyormusun ben birde normal kanama olur diye koteksin ve orkidin gece olanlarini aldım sonra emin olmak için hastane de hemşireye sordum kanama 2 3 gün olur dedi yani fazla olur dedi bende deepend aldım bir paket 20 li artık yetmez ise tekrar alicam benim sezeryan olacağı için sezeryanda alt kanama daha çok oluyormuş normal doğumda zaten doğum anında kan gittiği için sezeryanda olur hazırlıkli ol dediler banada vallaha bilmediğim için bende araştırdım ama birinden duydum 2. Gün azalmış birinden duydum 10 gün sürdü dedi sanırım bünyeye görede degişiyor olabilir nekadar kaldı doğumuna
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende lohusalıklari korktuğum için beyaz almadım birini pembe aldım ama açık tonda değil birinde siyah aldım cesaret edemedim ama geçmez sanmıyorum çok var beyaz giyen ben kızımla aynı olsun diyede aynı takimdan aldim

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Herkeste aynı olmuyor canım benim ilkinde 50 gün kanamam olmuştu ikincisinde 40 gün kanama görmüştüm ilk günler külot bez kullanmıştım sonraki günler normal pede geçmiştim

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Bana bir paket depend yetti sonradan gece pedine geçtim

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
H
Herkesye aynı olmaz ama sen yinede tedbirli davran canım benim 6 gün oldu kanamam ama çok yoğun değildi .

Çağnurrr20

💜 Ecrin Vera'm🐣 💜
rank
Bn
Bnde sendenim cnm🤣

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-07-03
Gebeliğinizin 30. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık lahana büyüklüğünde.
Bebeğin etrafında yaklaşık 100 ml amniyotik sıvı var. Kendinizi biraz yorgun hisseder ve uyku sorunları yaşamaya başlarsınız. hormonların etkisi ile eklemlerde gevşeme ve ruhsal değişiklikler (anksiete ve depresyon) başlayabilir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 39 cm ağırlıgı 1400 gr :)

merve92m

Kayıtlı Üye
rank
Son haftalardayim da bilemiyorum beyaz takım aldim lohusa takim içime şort filan giyerim olmadi iki üç tane 😃
Canım aynı şeyi bende çok merak ediyorum biliyormusun ben birde normal kanama olur diye koteksin ve orkidin gece olanlarini aldım sonra emin olmak için hastane de hemşireye sordum kanama 2 3 gün olur dedi yani fazla olur dedi bende deepend aldım bir paket 20 li artık yetmez ise tekrar alicam benim sezeryan olacağı için sezeryanda alt kanama daha çok oluyormuş normal doğumda zaten doğum anında kan gittiği için sezeryanda olur hazırlıkli ol dediler banada vallaha bilmediğim için bende araştırdım ama birinden duydum 2. Gün azalmış birinden duydum 10 gün sürdü dedi sanırım bünyeye görede degişiyor olabilir nekadar kaldı doğumuna

Bende lohusalıklari korktuğum için beyaz almadım birini pembe aldım ama açık tonda değil birinde siyah aldım cesaret edemedim ama geçmez sanmıyorum çok var beyaz giyen ben kızımla aynı olsun diyede aynı takimdan aldim

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-05-05
Gebeliğinizin 39. Haftasındasınız.
Erkek bebekler kızlara göre biraz daha ağır olurlar. bebeğiniz 3150 gr ve 50 cm. sezaryen doğum yapılabilir. Normal doğum beklenirken bebek hareketleri iyi takip edilmeli ve kontroller aksatılmamalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 49 cm ağırlıgı 3200 gr :)

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Son haftalardayim da bilemiyorum beyaz takım aldim lohusa takim içime şort filan giyerim olmadi iki üç tane 😃
Normal olursa giyilir de sezeryan olursa bırak bir kaç şortu iç çamaşırı bile rahatsız ediyor 🤭 Ben bir ay şundan giydim bol iç çamaşırıyla anca öyle rahat ettim 😅

Ekli dosyalar

• IMG_0629.png
    IMG_0629.png
    1,019.3 KB · Görüntüleme: 16

Çağnurrr20

💜 Ecrin Vera'm🐣 💜
rank
Normal olursa giyilir de sezeryan olursa bırak bir kaç şortu iç çamaşırı bile rahatsız ediyor 🤭 Ben bir ay şundan giydim bol iç çamaşırıyla anca öyle rahat ettim 😅
Kız Hazal valla bunu normalde babannem ve anneannem giyiyo ama lohusa döneminde hava sıcak olursa ne rahat olur ya şimdi bunu giymek bazen ne varsa yemin ediyorum ki eskilerde var yaaa🥴🤷‍♀️🤣🤣

Yedek geceligim varsa korkma birde deepend herkes çok memnunmus koruması çok güzel diyorlar rahat ol boşver gecersede geçer yani yapıcak birşey yok 🤭sağlık olsun
Canım senin bu dediğin depend yetişkin bezimi yoksa normal regl olduğunda kullandığımız pedlerdenmi🤷‍♀️😊
Yani bir norma pedin markası mı

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-07-03
Gebeliğinizin 30. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık lahana büyüklüğünde.
Bebeğin etrafında yaklaşık 100 ml amniyotik sıvı var. Kendinizi biraz yorgun hisseder ve uyku sorunları yaşamaya başlarsınız. hormonların etkisi ile eklemlerde gevşeme ve ruhsal değişiklikler (anksiete ve depresyon) başlayabilir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 39 cm ağırlıgı 1400 gr :)
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar