1 yaş süt verme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Zümree 👸 tarafından oluşturulan 1 yaş süt verme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 433 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 1 yaş süt verme
Konbuyu başlatan Zümree 👸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Günaydın kizlar oğlum 1 yaşına girecek ben artik süt vermek ıstiyorum normal market sütümü vermeliyim yoksa inek sütümu ben inek sütü verme taraftariyim ama burada bir arkadaş vardı yarı yarıya süt yarı yarıya da su karıştırarak var diyorlardı O arkadaş cevap verirse çok sevinirim Hangi arkadaş da hatırlamıyorum Bir de inek sütünü her gün Taze mi almalıyım yoksa dolapta iki gün üç gün kalabilir mi cevaplarınızı bekliyorum canlarım

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Günaydın kizlar oğlum 1 yaşına girecek ben artik süt vermek ıstiyorum normal market sütümü vermeliyim yoksa inek sütümu ben inek sütü verme taraftariyim ama burada bir arkadaş vardı yarı yarıya süt yarı yarıya da su karıştırarak var diyorlardı O arkadaş cevap verirse çok sevinirim Hangi arkadaş da hatırlamıyorum Bir de inek sütünü her gün Taze mi almalıyım yoksa dolapta iki gün üç gün kalabilir mi cevaplarınızı bekliyorum canlarım
İlk öncw belilri bir miktar ver ama biz kayranım alerjisi yok sanıyorduk mesela ben inek sütünden yapılmış peyniri yoğurdu yerdim ama emmesine rağmen kayraya sorun yapmazdı. Ama köyde inek sütünden ayran ve süt verdim kayraya tek kendisi içince çocuk kendine gelemedi hep alerji yaptı. O yüzden dikkat et kullanırkem bir kaşık ver bir etkisi var mı bak

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
İlk öncw belilri bir miktar ver ama biz kayranım alerjisi yok sanıyorduk mesela ben inek sütünden yapılmış peyniri yoğurdu yerdim ama emmesine rağmen kayraya sorun yapmazdı. Ama köyde inek sütünden ayran ve süt verdim kayraya tek kendisi içince çocuk kendine gelemedi hep alerji yaptı. O yüzden dikkat et kullanırkem bir kaşık ver bir etkisi var mı bak
Canım Peki Market sütümü Ben inek sütü vermek istiyorum Eğer inek sütü verirsem her gün Taze mi almam gerekir yoksa dolapta 1 2 gün dayanır mı

Elif Türkmen

Kayıtlı Üye
rank
en süt en sağlıklı süt anne sütü ben süt verirken korkuyorum Bence en az 2,5 yaşını beklemeliyiz çünkü daha önce büyük oğlun da 7 aylıkken süt vermiştim daha önce hastanede yattık yani süt deyip de geçmeyelim bence yani şimdi de vermeye korkuyorum açıkçası bir hafta hastane yatmıştır inek sütü vermiştim idrar yollarında enfeksiyon yapmış süt

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım Peki Market sütümü Ben inek sütü vermek istiyorum Eğer inek sütü verirsem her gün Taze mi almam gerekir yoksa dolapta 1 2 gün dayanır mı
İnek sütü verdim canım . Hoş kayra market sütünü de hiç sevmedi o ayrı tabi 🤦🏻‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

en süt en sağlıklı süt anne sütü ben süt verirken korkuyorum Bence en az 2,5 yaşını beklemeliyiz çünkü daha önce büyük oğlun da 7 aylıkken süt vermiştim daha önce hastanede yattık yani süt deyip de geçmeyelim bence yani şimdi de vermeye korkuyorum açıkçası bir hafta hastane yatmıştır inek sütü vermiştim idrar yollarında enfeksiyon yapmış süt
Kayra da da öyle olmuştu ama kayra 15 aylıkken verdim ben ve kayra tam 1 ay sütten dolayı ishal gezdi resmen poposu bile kıpkırmızı olmuştu doktor değişik ne yedi deyince sadece işk kez inek sütünden yoğurt yedi hocam demiştim 🥺🥺

Elif Türkmen

Kayıtlı Üye
rank
İnek sütü verdim canım . Hoş kayra market sütünü de hiç sevmedi o ayrı tabi 🤦🏻‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kayra da da öyle olmuştu ama kayra 15 aylıkken verdim ben ve kayra tam 1 ay sütten dolayı ishal gezdi resmen poposu bile kıpkırmızı olmuştu doktor değişik ne yedi deyince sadece işk kez inek sütünden yoğurt yedi hocam demiştim 🥺🥺
Üzücü bir şey tabii Eskiden kadınlar inek sütü veriyormuş hiçbir şey olmuyormuş ne kaldıysa zaten geldiyse bu eskilerden geliyor başımıza bize de öyle dediler Dediler inek sütü verdik Çocuklar hasta oldu Doktor 1 yaşından önce süt vermeyin diyor zaten bunu ben zaten ilk kez oğlum da duymuştum daha öncesinde zaten bilmiyordum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Üzücü bir şey tabii Eskiden kadınlar inek sütü veriyormuş hiçbir şey olmuyormuş ne kaldıysa zaten geldiyse bu eskilerden geliyor başımıza bize de öyle dediler Dediler inek sütü verdik Çocuklar hasta oldu Doktor 1 yaşından önce süt vermeyin diyor zaten bunu ben zaten ilk kez oğlum da duymuştum daha öncesinde zaten bilmiyordum
Evet canım bende bir yaşını geçti sorun olmaz diye verdim ama o pişmanlığımı anlatamam 1 ay ya çocuk ne yedi ne yiyebildi ağzına ne alsa 2 dakika sonra ishal olarak çıkarttı ben başka bir şey var sandık ama baika bir sorun çıkmadı resmen süt bağırsaklarını bozmuştu

Asel ❤️💙Alparslan

Kayıtlı Üye
rank
Canm bende o eskilere uydum inek sütü organik alıyordum 1 yaşından sonra bagirsaklara ağır gelmesin diye yarı şu yarı süt koyar verirdim sonra zamanla farkettim ki ne zaman asele yarı şu koyulmuş olsa bile aşırı derece kabız yaptı mesele market devam sütleri var onlardan da denedim ne zaman verdiysem yinede de aşırı derece kabız yaptı o yüzden malesef ben artık vermiyorum sende ufaktan bir dene bak bakalım ishal mi yapicak yoksa kabızmi mesela ben yogurt yapicam diye eve fazla alıyordum kaynatıp dolana cam şişede bir kaç günde tukettiriyordum market devam sütü çocuk için olanda zaten yazıyor zaten açıldıktan 2 gün içinde tüketin diye o yüzden denemen lazım ilk olarak

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Ben çocuklarıma market sütüyle başlamıştım inek sütü verincede kaynatıp soğutup dolaba koyuyordum her gün almıyordum su filan koymadım ben verirken ama senin bebeğin küçük biraz su biraz inek sütü karıştır ver

Tüm sayfalar yüklendi.