👩‍👦❤

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Zümree 👸 tarafından oluşturulan 👩‍👦❤ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 934 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 👩‍👦❤
Konbuyu başlatan Zümree 👸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar bebegim 4 aylik olacak ek gidaya başlamayı düşünüyorum annr sütünden çok mama alıyor ilk tadımlık olarak mi başliyim yoksa bir öğün direk çorba mi veriyim süt ürünlerine alerjisi var malesef hangi çorbaları yapip vermeliyim.. beni aydınlatırsanız sevinirm canlarım ❤🤩
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ay bide bebekleri kaç aylikken oturtmaya başladınız

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
Merhaba kızlar bebegim 4 aylik olacak ek gidaya başlamayı düşünüyorum annr sütünden çok mama alıyor ilk tadımlık olarak mi başliyim yoksa bir öğün direk çorba mi veriyim süt ürünlerine alerjisi var malesef hangi çorbaları yapip vermeliyim.. beni aydınlatırsanız sevinirm canlarım ❤🤩

😍ne guzel buyuyor masallah canim ilk tatimlik basla meyve ve sebze pureleri yap gunde tatir sut urunlerne alerji oldugunu nerden bildin canim daha ek gida vermiyorsinya

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
😍ne guzel buyuyor masallah canim ilk tatimlik basla meyve ve sebze pureleri yap gunde tatir sut urunlerne alerji oldugunu nerden bildin canim daha ek gida vermiyorsinya
Ay hiç sorma canim😢 zaman çok hızlı geçiyor kendi yaptığım yemekten mi tatimlik veriyim canim ben yedigim zaman sütten bebegede geçiyor yüzü kızarıyor doktor sut allerjisi vardir dedi test yapmadi

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Kendinize yaptigin corbalara tuz koymadan once 1-2 yemek kasigi bebegine ayirip yedirebilirsin. Ama fazlaya kacirma ki emmeyi birakmasin. Hatta emzirdikten sonra yedirsen daha güzel olur. Meyve purelerini 7-8 aya saklasan daha iyi olur. Sebze pureleri de yapabilirsin ama yaptigin yiyeceklere tuz ve seker katmamalisin. Suan bebeginin vucudu tuzu ve sekeri sindirebilecek kadar gelismedi.

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Kendinize yaptigin corbalara tuz koymadan once 1-2 yemek kasigi bebegine ayirip yedirebilirsin. Ama fazlaya kacirma ki emmeyi birakmasin. Hatta emzirdikten sonra yedirsen daha güzel olur. Meyve purelerini 7-8 aya saklasan daha iyi olur. Sebze pureleri de yapabilirsin ama yaptigin yiyeceklere tuz ve seker katmamalisin. Suan bebeginin vucudu tuzu ve sekeri sindirebilecek kadar gelismedi.
Canim kaçıncı aydan sonra doyumluk vermeliyim peki

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank

4 ayını doldurmamış daha ek gıda için çok erken yoğurtla başlayabilirdin ama alerjisi var doktor tavsiyesi olmadan başlama çorba püre vücudu tolere edemeyip farklı sonuçlar ortaya çıkmaması için doktor tavsiyesi kesinlikle

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
4 ayını doldurmamış daha ek gıda için çok erken yoğurtla başlayabilirdin ama alerjisi var doktor tavsiyesi olmadan başlama çorba püre vücudu tolere edemeyip farklı sonuçlar ortaya çıkmaması için doktor tavsiyesi kesinlikle
Daha başladım canim 4 ayini doldurup başlıcam fıkır olsun diyr şimdiden sormak istedim peki ne gibi sonuçlar ola bilir

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Daha başladım canim 4 ayini doldurup başlıcam fıkır olsun diyr şimdiden sormak istedim peki ne gibi sonuçlar ola bilir
Allah korusun bebeklerdeki alerji ölüme kadar gidebiliyor nadir de olsa alerji derecesi yüksek ise bir anda boğaz şişiyor nefes almakta güçlük arkasından morarma. Hafif ise vücudun farklı yerlerinde kızarıklık olur o besini tekrar vermezsen bir günde gecebiliyor. Bu soylediklerim yetişkinler içinde geçerli. Ama bebek bünyesi daha hassas olduğu için daha dikkatli olmak lazım

Tüm sayfalar yüklendi.